Προς το περιεχόμενο

Dell Inspiron 5570 15.6(i5 8250U/8gb/256gb amd 530 4gb) 599€ @afasia.gr [ΟΣΟΙ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΞΕΛΙΞΗ]


rounsmith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 311
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλή τιμή το εργαλείο μάγκες..
Το στάμπαρα και γω πριν, αλλά ψάχνω με 17ρα οθόνη και ελπίζω αύριο να πετύχω κάτι ανάλογο!

Όσοι προλάβατε το παραπάνω, δείτε και αύριο τι θα παίξει στις προσφορές και αν δεν υπάρξει κάποια καλύτερη ευκαιρία, τότε πάρτε το με κλειστά μάτια. Αυτό με την εγγύηση μόνο να διευκρινίσετε με την dell, μιας και 2 χρόνια είναι το σωστό!

Θα σας πρότεινα επίσης να κάνετε επέκταση εγγύησης μέσω της ίδιας της Dell για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο!

Αν δεν κάνω λάθος μπορείτε μέχρι 4 ή 5 χρόνια, δεν είμαι σίγουρος.
Εδώ περισσότερα ---->>>>  http://www.dell.com/learn/gr/el/grdhs1/warranty-hardware-services

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι αυτό το παιδί ?? ...

Στο ΟΑΚΑ...

 

Σ' αυτά τα χρήματα άξιζει/άξιζε με 1000, ειδικά για Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα παιδιά.

Με ενημέρωσε σήμερα η Dell μετά από δική μου επικοινωνία(μη εμφάνιση της εγγύησης),ότι το laptop έχει δηλωθεί ως κλεμμένο στο σύστημα της και ως εκ τούτου δεν υπάρχει κάποια εγγύηση.

Περιμένω την επίσημη απάντηση του νομικού της τμήματος, ώστε να μάθω τι ακριβώς έχει συμβεί.

Πόσοι από εσάς κάνατε εγγραφή την εγγύηση και φαίνεται η περίοδος κάλυψης από το επίσημο site;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε ρε συ... ήταν σφραγισμένο και σου λένε ότι είναι κλεμμένο...???

Νομίζω μπορείς άνετα να καταλάβεις αν ένα λαπτοπ είναι έστω και  1 εβδομάδα (αν όχι λιγότερο) χρησιμοποιημένο πριν το πιάσεις.

Εκτός και αν είναι καμιά κλεμμένη παρτίδα από φορτιγό και έτσι, αλλά θα κάθονταν να βρουν τους σειριακούς να τους περάσουν όλους ως κλεμμένα. Λίγο περιέργη ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν σφραγισμένο κανονικά, χωρίς ίχνος γρατζουνιάς.

Δεν έχω ακόμη επίσημη απάντηση του νομικού τμήματος, οπότε δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς τι συνέβη.

Ο εκπρόσωπος της Dell ισχυρίστηκε πως μάλλον έπρεπε να επιστραφεί στη dell από τον προμηθευτή, καθότι ήταν προιόν αντικατάστασης. Αλλά μου φαίνεται κουλό σαν σενάριο, αφού είναι καινούριο μοντέλο και αχρησιμοποίητο.

Πραγματικά έχω πέσει από τα σύννεφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το μαγαζι μιλησες?

Ναι. Δε γνωρίζουν κάτι προς το παρόν. Είναι διατεθιμένοι για επιστροφή χρημάτων.

Εγώ μένω όμως χωρίς μηχάνημα, το οποίο είναι εργαλείο δουλειάς. 

Η γενική γραμματεία καταναλωτή είναι αρμόδια ή ο συνήγορος του καταναλωτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Δε γνωρίζουν κάτι προς το παρόν. Είναι διατεθιμένοι για επιστροφή χρημάτων.

Εγώ μένω όμως χωρίς μηχάνημα, το οποίο είναι αντικείμενο δουλειάς. 

Η γενική γραμματεία καταναλωτή είναι αρμόδια ή ο συνήγορος του πολίτη;

Περίμενε για αρχή να δεις τι εχει γίνει , μπορεί να έχουν κάνει λάθος στην Dell . 

Αν είναι κλεμμένο η ανακατασκευή και το μαγαζί στο πούλησε για καινούργιο τοτε να ασχοληθείς νομικά. Πολυ παράξενο παντως και κατα 90 % δεν θα το χει αντιληφθεί και κάποιος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...