Προς το περιεχόμενο

[Activity Tracker] HUAWEI Color Band A2 16€ με επιστροφή @Γερμανός [ΤΕΛΟΣ]


Pseudonumo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγώ προσωπικά έχω δοκιμάσει αρκετά σμαρτμπαντς και πάντοτε καταλήγω πίσω στο mi band 2, βέβαια ο λόγος που το θέλω είναι να μην χάνω κλήσεις και ειδοποιήσεις σε θορυβώδεις περιβάλλον, και το ποιό σημαντικό για εμένα είναι ότι ξεχνάς τις συνεχείς φορτίσεις. Άλλο να φορτίζεις μια φορά στις 5 μέρες και άλλο μια φορά στις 25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Εγώ είχα το Mi band 2 και είπα να κάνω και μια δοκιμή το Huawei σε αυτή την τιμή. Πολύ καλό μέχρι στιγμής.

Σοβαρά τώρα δεν υπάρχουν replacement λουράκια? Δηλαδή άμα κοπεί τι κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί, εμένα δεν εμφανίζει το μνήμα στο messenger η viber.

 

Σε σχέση με το mi band 2 έχει μεγαλύτερη οθόνη με εμφάνιση ελληνικών άψογα, και δυνατότητα απόρριψης κλήσης, χωρίς πολλά πολλά.

 

Όμως δεν αλλάζεις λουράκια και δεν έχει κόσμο να ασχολείται, ενώ στο mi band 2 αν το ψάξεις υπάρχουν unofficial εφαρμογές για να κάνεις απόρριψη κλήσης η να αλλάξεις τραγούδι. Βέβαια, πόσες εφαρμογές να τρέχουν παράλληλα στο κινητό..

 

Για 16 ευρώ με ελληνική εγγύηση και Huawei δεν νομίζω να κοιτούσα το mi band 2, εκτός αν με ενδιέφερε να αλλάξω λουράκι σε κάτι μεταλλικό πχ.

 

Σύμφωνα με την εταιρεία φορτίζεις κάθε 9 μέρες περίπου, προφανώς λόγω διπλάσιας οθόνης σε σχέση με το mi, που όμως προσφέρει ευκολότερη ανάγνωση και μερικώς δείχνει το μήνυμα. Δε νομίζω ότι είναι τραγικό να το φορτίζεις κάθε Κυριακή.

 

Φαίνεται κάτω από ήλιο. Πιο αχνά, πρέπει να το φέρεις πιο κοντά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί, εμένα δεν εμφανίζει το μνήμα στο messenger η viber.

 

 

 

Διαχειριση ειοδποησεων και ενεργοποιεις τις εφαρμογες που θελεις

post-179716-0-93652000-1511601044_thumb.png

post-179716-0-22923600-1511601054_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λουράκι ούτε για ανταλλακτικο υπάρχει?

 

Φανταζομαι στην επισημη αντιπροσωπεια θα εχει.Παντως online οσο και να εψαξα δεν βρηκα τιποτα.Απο δευτερα θα παρω τηλεφωνο να μαθω ,εχω ειδη στειλει email στην  "μαμα" εταιρεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι στην επισημη αντιπροσωπεια θα εχει.Παντως online οσο και να εψαξα δεν βρηκα τιποτα.Απο δευτερα θα παρω τηλεφωνο να μαθω ,εχω ειδη στειλει email στην "μαμα" εταιρεια

Ωραία φίλε μου. Περιμένουμε νεώτερα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιβάλλον iOS κλασσικά έχει λιγότερες επιλογές στην εφαρμογή. Πχ δεν μπορείς να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θέλεις να σου στέλνουν ειδοποιήσεις. Έχει ένα γενικό «Ειδοποιήσεις μηνυμάτων».
Προς το παρόν έχω λάβει ειδοποιήσεις για sms & email.

 

Update: Μολις ελαβα ειδοποιηση και απο Telegram, Whatsapp  :)
Θα ενημερώσω και για άλλα στο μελλον.

post-43897-0-59671100-1511604834_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιβάλλον iOS κλασσικά έχει λιγότερες επιλογές στην εφαρμογή. Πχ δεν μπορείς να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θέλεις να σου στέλνουν ειδοποιήσεις. Έχει ένα γενικό «Ειδοποιήσεις μηνυμάτων».

Προς το παρόν έχω λάβει ειδοποιήσεις για sms & email.

 

Update: Μολις ελαβα ειδοποιηση και απο Telegram :)

Θα ενημερώσω και για άλλα στο μελλον.

κι εγω για ios το θελω. Γραψε αν δε βαριεσαι εντυπωσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χτύπησα ένα, ευχαριστώ τον TS. Για όποιον ενδιαφέρεται το κατάστημα Κολωνακίου έχει αρκετά ακόμα. 10-15 κομμάτια. Η επιστροφή ισχύει μέχρι σήμερα μου είπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και την εφαρμογή Ηuawei health (σε android τουλάχιστον, απ'ότι κατάλαβα σε ios είναι αλλιώς?) όπου βλέπεις διάγραμμα για τον ύπνο σου και τις δραστηριότητές σου.

 

Θα έλεγα ότι οι χθεσινές μετρήσεις είναι αρκετά καλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω για ios το θελω. Γραψε αν δε βαριεσαι εντυπωσεις!

 

Προς το παρόν σε iOS εχω λάβει ειδοποιήσεις για κλήσεις, Whatsapp, Mail, Telegram. Θα ενημερώσω και για οτι νεοτερο.

 

 

Έχει και την εφαρμογή Ηuawei health (σε android τουλάχιστον, απ'ότι κατάλαβα σε ios είναι αλλιώς?) όπου βλέπεις διάγραμμα για τον ύπνο σου και τις δραστηριότητές σου.

 

Θα έλεγα ότι οι χθεσινές μετρήσεις είναι αρκετά καλές.

 

Ναι, αν δεις το screenshot που εβαλα πιο πανω ειναι απο την εφαρμογη που ομως -τουλαχιστον σε iOS- ονομαζεται Huawei Wear.

Δεν βρηκα Huawei Health στο Apple app store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Ναι κατεβάζεις 2, huawei wear και huawei health.

 

Εικόνες από android:

 

 

 

Επίσης επειδή ίσως έχει και άλλος το πρόβλημα, δεν μπορούσα να διαβάσω την αρχή του μηνύματος σε messenger και viber επειδή τις έχω ρυθμισμένες να μην προβάλουν ιδιωτικό περιεχόμενο στις ειδοποιήσεις, παρα μόνο αν ανοίξεις την εφαρμογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...