Προς το περιεχόμενο

MG Manager ΑΚΥΡΩΣΗ ΛΟΓΩ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ


donstefano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.

 

Μετα τις προχτεσινο-βραδυνες ακυρωσεις παραγγελιων απο το εν λογω καταστημα, σκεφτεται καποιος να διεκδικισει την παραγγελια του?

 

Εκανα και γω μια παραγγελια σε καλη τιμη,οχι εξευτελιστικη πχ 5 ευρω κτλ, και ενω ηρθε και email επιβεβαιωσης ακυρωσαν την παραγγελια μονομερως.

 

Επειδη υπαρχουν και οι διαταξεις του Ν. 2251/1994 που προβλεπουν καποια πραγματα εγω ειμαι προσανατολισμενος να το διεκδικησω.Εαν καποιος το σκεφτεται η θελει να μας πει την αποψη του καλως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα τις προχτεσινο-βραδυνες ακυρωσεις παραγγελιων απο το εν λογω καταστημα

Που οφειλονται σε τι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γραφω και στον τιτλο.Η αιτιολογια ηταν λογω τεχνικων προβληματων.

 

Επισης υπαρχει και θεμα εδω σχετικα με το τι εχει παιχτει.....

http://www.insomnia.gr/topic/662311-gpu-msi-geforce-gtx1050-2gb-oc-6911-%E2%82%AC-mgmanager-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CF%83-%CE%B1%CE%BA%CF%85%CF%81%CE%B1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικων προβληματων λογω ανωτερας βιας που ειχαν ως αποτελεσμα τη λανθασμενη διαθεσιμοτητα προιοντων οσο το καταστημα ηταν κλειστο και για τα οποια ενημερωθηκες σε ευλογο χρονο? Τα παντα παιζουν ρολο, πρεπει να ορισεις τις συνθηκες επακριβως αν θες να εξετασεις το θεμα

 

Edit Το κλειδωμενο θεμα υπηρχε συγκεκριμενος λογος που εμφανιστηκε εκ των υστερων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι το φυσικο καταστημα ειναι κλειστο εμενα δε με αφορα μιας και το ηλεκτρονικο λειτουργει κανονικα.Αλλιως θα επρεπε να κλεινει το ηλεκτρονικο καταστημα τις ωρες που δεν λειτουργει το φυσικο.Αλλα αυτο δε συμβαινει σε κανενα ηλεκτρ.καταστημα.

 

Επισης οι τιμες μπορουν προφανως να αλλαζουν και απο το σπιτι του εκαστοτε υπαλληλου η αφεντικου απο το προσωπικο του Η/Υ.

 

Τα παντα οπως λες παιζουν ρολο οπως και οταν υπαρχουν οι διαταξεις περι παραπλανητικων πραξεων,αθεμιτων εμπορικων πρακτικων της νομοθεσιας θα πρεπει να τηρουνται.

 

Επισης το αντικειμενο υπηρχε το πρωι στο σαιτ σε αλλη τιμη φυσικα υψηλοτερη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε έκλεισε το φυσικό κατάστημα? Έκλεισε τελείως?

Το καταστημα λειτουργει κανονικα και τωρα.Το κλειστο ενοουμε για το ωραριο λειτουργιας του φυσικου καταστηματος.Δηλαδη το βραδυ δε λειτουργει.Φυσικο και ηλεκτρονικο ειναι το ιδιο καταστημα στην περιπτωση μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε γίνει της τάνας σε όλο το σάιτ. Είχε οθόνες 27 ιντσών Asus 2,5 ευρώ και άλλα πολλά. Δεν νομίζω ότι έχει κάποιο νόημα. Δε ξέρω τι απάντηση έδωσε το κατάστημα μιας και δε παράγγειλα .( γιατί σε άλλες περιπτώσεις παρόμοιες με ενοχλεί που σου λένε εξαντλήθηκε αντί απλά να παραδεχτούν ότι έγινε λάθος και να λήξει εκεί το θέμα). 

 

Πιστεύω προστατεύονται από κάποια δήλωση στους όρους του σάιτ ότι σε περίπτωση λάθος έχουν δικαίωμα να ακυρώσουν τις παραγγελίες.

 

Επίσης σε πολύ πιο λάιτ περιτώσεις σε πολύ μεγαλύτερα καταστήματα( Κώτσος, Public) δεν άνοιξε ρουθούνι οπότε το να τα βάλουμε με ένα μικρό κατάστημα πραγματικά πιστεύω δεν έχει αξία.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MGmanager δεν φέρει καμία ευθύνη για τεχνικά λάθη οποιουδήποτε τύπου, τόσο στον υπολογιστή όσο και στο λογισμικό που χρησιμοποιεί, για προβλήματα στη σύνδεση με το δίκτυο ή για ανολοκλήρωτες, ασαφείς ή καθυστερημένες μεταδόσεις. Σε καμία περίπτωση δεν ευθύνεται για ζημιές που προέρχονται από τη χρήση υλικού αυτής της διεύθυνσης. H MGmanager παρέχει επίσης σύνδεση και με άλλες διευθύνσεις του δικτύου. Δεν υποστηρίζει όμως αυτές τις διευθύνσεις και δεν είναι υπεύθυνη για το περιεχόμενό τους ή για οποιαδήποτε σύνδεση που περιέχεται σε συνδεδεμένη διεύθυνση. 

 

Αν το κάνουν επίτηδες για να προσελκύσουν κόσμο θέλουν κυνήγι. Μπορείς όμως να το αποδείξεις? Οχι

Αν οφείλεται σε bug της εγκατάστασης του eshop θα έπρεπε λογικα να φαινόντουσαν λάθος αρκετά προϊόντα.

Η εταιρεία είναι χρόνια στην αγορά. Έχω ψωνίσει αρκετές φορές, έχω συνεργαστεί αρκετές φορές . Δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενας ορος καταστηματος ειναι υπερανω της νομοθεσιας.Οποτε νομικα οτι και ορους να βαλει το καταστημα ειτε σχετικα με εγγυησεις, με τιμες, διαθεσιμοτητες, ειτε με οποιοδηποτε αλλο θεμα πανε περιπατο.

 

Επισης δεν ειμαι απο αυτους που παραγγειλα με 2 η 3 ευρω αλλα σε μια καλυτερη τιμη.Οπως και με την καρτα γραφικων που εδινε την εδινε σε παρα πολυ καλη τιμη. Απο κει και περα ευθυνη για το τι γραφει μεσα το καταστημα εχει το ιδιο.

 

Τωρα οσο αφορα αμα καποιος κανει επιτηδες κατι υπαρχουν και οι αρμοδιοι να ασχοληθουν .Εγω δεν ειμαι ουτε δικαστης ελεγκτικος μηχανισμος.Ειμαι καταναλωτης και οταν βλεπω κατι που δεν μου φαινεται ηθικο με ενοχλει.Εδω εχουμε Black friday,cyber week και γενικα πολλες ημερες προσφορων .Το να βαλεις κατι 40 και 50% κατω δε μου λεει εμενα κατι παραπανω οτι ειναι μια πολυ καλη προσφορα. Και οχι ξεκαθαρα σφαλμα που αυτο και παλι ειναι ευθυνη του εκαστοτε καταστηματος.

 

Επισης οτι δεν ανοιξε ρουθουνι σε αλλα καταστηματα ειναι αποτελεσμα οτι καποιος δεν απευθυνθηκε ενδεχομενως στους αρμοδιους. Απο κει και περα εγω πιστευω οτι δεν προκειτε να στειλουν καμια παραγγελια. Αλλα αν καποιες ενεργειες ειναι παραπλανιτικες, αθεμιτες η οτιδηποτε αλλο θα το κρινουν αυτοι που πρεπει να το κρινουν.

 

Οπως και παλια εδω με τον ΓΕΡΜΑΝΟ με κατι παιχνιδια εκανε κατι παρομοια πραγματα τα παιδια κινηθηκαν και ελαβε προστιμο.Ειτε το κανει μεγαλο μαγαζι ειτε μικρο για μενα το ιδιο ειναι.

 

Και αν θελει καποιος να ειναι επαγγελματιας βαζει και τα σωστα λογισμικα και οτιδηποτε αλλο πρεπει για να λειτουργει σωστα το καταστημα του. Αμα εχει καποιος λογισμικο που αλλαζει τις τιμες και τις διαθεσιμοτητες απο μονο κατα το δοκουν αυτος εχει την ευθυνη που το εχει βαλει.

 

Απο κει και περα αυτη η ιστορια με τα σκρουτζομαγαζα πρεπει να τελιωσει μιας και υπαρχουν συνεχως λαθος τιμες, διαθεσιμοτητες κτλ μιας και νομικα προκειτε για περιπτωσης παραπλανητικων και αθεμιτων εμπορικων πρακτικων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι το φυσικο καταστημα ειναι κλειστο εμενα δε με αφορα μιας και το ηλεκτρονικο λειτουργει κανονικα.Αλλιως θα επρεπε να κλεινει το ηλεκτρονικο καταστημα τις ωρες που δεν λειτουργει το φυσικο.Αλλα αυτο δε συμβαινει σε κανενα ηλεκτρ.καταστημα.

Σε αφορα αν υπαρχει τεχνικο προβλημα που δεν μπορει να διορθωθει λογω ωραριου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χαλαρώστε λίγο με τα παπατζηλίκια που σας κάνουν να θεωρείτε δικαίωμά σας να αγοράσετε οθόνες και κάρτες με 4 ευρώ επειδή έγινε ένα λάθος σε μια σελίδα...

 

Πολλές ταινίες βλέπετε! 

 

:huh:

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε λίγο με τα παπατζηλίκια που σας κάνουν να θεωρείτε δικαίωμά σας να αγοράσετε οθόνες και κάρτες με 4 ευρώ επειδή έγινε ένα λάθος σε μια σελίδα...

 

Πολλές ταινίες βλέπετε! 

 

:huh:

Ας μην εκτελεσουν τις παραγγελιες με 4 ευρω οθονες,ας δωσουν τις προσφορες 30% που ειχαν αρχικα.Τι οχι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε λίγο με τα παπατζηλίκια που σας κάνουν να θεωρείτε δικαίωμά σας να αγοράσετε οθόνες και κάρτες με 4 ευρώ επειδή έγινε ένα λάθος σε μια σελίδα...

 

Πολλές ταινίες βλέπετε! 

 

:huh:

Οπως ειπα παραπανω αλλα προφανως δεν το διαβασες, πηρα κατι σε καλη τιμη με εκπτωση.Δε ζητησα στα 3-4 ευρω οθονη που θα το θεωρουσα ανηθικο κιολας,Οποτε περι παπατζιλικιου κτλ να μην τα απευθυνεις χωρις να ξερεις. Να διαβαζεις σε παρακαλω και μετα να γραφεις.

Φιλικα.

 

 

Ας μην εκτελεσουν τις παραγγελιες με 4 ευρω οθονες,ας δωσουν τις προσφορες 30% που ειχαν αρχικα.Τι οχι?

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οπως ειπα παραπανω αλλα προφανως δεν το διαβασες, πηρα κατι σε καλη τιμη με εκπτωση.Δε ζητησα στα 3-4 ευρω οθονη που θα το θεωρουσα ανηθικο κιολας,Οποτε περι παπατζιλικιου κτλ να μην τα απευθυνεις χωρις να ξερεις. Να διαβαζεις σε παρακαλω και μετα να γραφεις.

Φιλικα.

 

 

+1

 

Δεν χρειάζεται να το πάρεις προσωπικά μιας και δεν σου έκανα κάποιο quote ώστε να νιώθεις "ένοχος"! :)

 

Αν η "φυσιολογική" έκπτωση που λες έγινε από λάθος, πάλι υπερισχύουν οι όροι που αναγράφονται στην ιστοσελίδα και είναι άκυρες όλες οι σχετικές αγορές. 

 

Και τώρα γυρίζω στο τσουκάλι μου γιατί αυτός ο γλάρος δεν βράζει με τίποτα! Τουλάχιστον θα γίνει καλή η σούπα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...