Προς το περιεχόμενο

Θελω να χωρισω, δεν ξερω τι να κανω.


Jesus00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Στο θεμα επικοινωνιας εχουμε προβλημα, πολλες φορες κανει πραγματα στα οποια ειναι φανερα οτι εχει λαθος και υστερα δεν το παραδεχεται, εχω καταντησει να λεω συγνωμη σε πραγματα που δεν φταιω καθολου, παιζει με τις λεξεις και δεν της αρεσει να της λες κατι αντιθετο απο αυτο που λεει, ποτε μου δεν εχω πει κατι που να το αφησει κατω , παντα το σχολιαζει αρνητικα και βαζει τα πιο τρελα παραδειγματα ωστε να περασει αυτο που θελει, το χειροτερο ειναι οτι παιζει με τις λεξεις, πχ προσφατα ειπε οτι εκανα μια εργασια χθες, και της ειπα οτι ηταν πριν 2 μερες και μαλωσαμε ωστε να μ δειξει οτι αυτη το ειπε σωστα και οτι με το χθες εννοουσε την προχθεσινη μερα, εγω δεν το μπορω αυτο ενω ταιριαζουμε σε αλλα στο θεμα επικοινωνιας ωρες ωρες το χαλαμε...

 

 

αυτο ειναι ενα απο τα αμετρητα παραδειγματα του τι εστι θηλθκο.

υπαρχει καποια που δεν το κανει αυτο ? αν ναι την παντρευομαι αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

αυτο ειναι ενα απο τα αμετρητα παραδειγματα του τι εστι θηλθκο.

υπαρχει καποια που δεν το κανει αυτο ? αν ναι την παντρευομαι αυριο

 

Όλοι οι λογικοί άνθρωποι ανεξαρτήτως φύλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε, χωρισε, εισαι πολυ μικρός για μακροχρόνιες σχεσεις. Η καλυτερη του κοσμου να ναι (που δεν ειναι αφου σου σπαει τα @@), δυστυχως ηρθε πολυ νωρις. Γνωρισε και αλλες κοπελες, ερωτευσου ξανα, χωρισε και να σε χωρισουν, χρειαζονται αυτες οι εμπειριες και στο μελλον θα βρεις και αυτη που θα ταιριαξεις και θα θες να παντρευτεις. Εισαι πολυ μικρος για να μεινεις με την ιδια και οτι το πιθανοτερο ειναι να χωρισετε μελλοντικα, μπορει σε 1,2,4,5.. χρονια, θα γινει ομως.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και το θεμα θα παει για κλειδωμα στο τελος,θα πω και γω την γνωμη μου.Προς τον οπ δεν εχει σημασια ποσο ομορφη ειναι η κοπελα σου,αλλα πως περνας εσυ μαζι της.Μιλησες για ζηλια μηπως αυτο ειναι το θεμα,ζηλευει πολυ και στα πρηζει;

δηλαδη αλλο να βαριεσαι,και αλλο να εχει καπιο ελλατωμα η συντροφος σου ,και να γινεται ιδιεταιρα εκνευριστικο.Επισης λες πως ξερεις τα αδερφια γονεις,και τι; δε λεω οταν εχει αναπτυσεις καλες σχεσεις μαζι τους,πραγμα και οχι τοσο ευκολο σε πολλες περιπτωσεις, δεν πα η καρδια σου να τους στεναχ και αυτους .Αλλα σε μερικα σημεια πρεπει να βαλεις πρωτα τον εαυτο σου,τι σε κανει εσενα ευτυχησμενο και τι θες εσυ απ τη ζωη σου.

Αν με τη κοπελα σου εχει χαθει η μπαλα,και μενεις μαζι της απο συνηθεια,η να μη μεινεις μονος,τοτε θα καταληξεις να εισαι πιο δυστηχισμενος  στο τελος απ οταν εισαι απλα μονος.Και το χειροτερο αν ειπαρχει περιπτωση αυτη στο μελλον,να το σκεφτεται να πατε σοβαρα,που με αυτα που εγραψες Θα εκανες ενα τεραστιο λαθος,και δεν θα ταν δικαιο ουτε για σενα,ουτε για τη κοπελα σου,που νομιζει ακομα πως δεν τρεχει τιποτα μεταξυ σας.

Πρεπει να σκεφτεις σοβαρα  πια θα ταν η σωστοτερη λυση για σενα και μια λυση που δε θα σε κανει να εισαι αγχωμενος ολη την ωρα εκανα καλα,δεν εκανα καλα,

Μη κοιτατε μονο την εξ εμφανιση σε μια κοπελα η γυναικα..Nαι παιζει ρολο,αλλα ειτε μας αρεσει ειτε οχι αυτο που μετραει στη τελικη ειναι ο χαρακτηρας της.και αν εσενα σε αρεσει αυτο που βλεπεις η οχι.

και το να λες επισης πως θα μεινω μονος,δεν ξερω να τη πεφτω,μου ακουγεται πολυ μελοδραματικο.Δε πιστευω πως αμα τελικα κανεις το μεγ βημα και τη στειλεις,να μενεις καγκουρας μετα.κατι θα βρεθει.κανεις δε ξερει τι μας ξημερωνει την αλλη μερα.Ναι μεγαλα λογια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ειμαι ο Γιωργος με την κοπελα μου ειμαστε μαζι 2 χρονια και 2 μηνες, εχουμε περασει ωραιες στιγμες αλλα νιωθω οτι δεν παει αλλο. Νιωθω πως εχει χαθει η επικοινωνια και νιωθω και να βαριεμαι πια ολο αυτο, νιωθω πως θελω την ελευθερια μου πισω. Το προβλημα μου ειναι αλλο ομως..

 

Δεν μπορω να την χωρισω, ξερω τους γονεις της και τα αδελφια της και δεν μ παει η καρδια, επισης ειναι τοσο ομορφη κοπελα που νιωθω μαλακας να την αφησω αφου ακουω συνεχεια απο παρα πολλα ατομα οτι ειναι πανεμορφη κλπ κλπ... επισης δεν ξερω γιατι αλλα νιωθω πως αμα την χωρισω δεν θα προχωρησω στην ζωη μου γιατι εχω ξεχασει να την πεφτω σε μια κοπελα και φοβαμαι οτι θα μεινω μονος μου για παντα ενω αυτην λογω του οτι ειναι κοπελαρα θα βρει ενα ωραιο αγορι πολυ γρηγορα ενω εγω θα ειμαι στον παγκο, και νιωθω θα υπαρχει αυτη η επιθεση που οταν το πω δεν ξερω και εγω τι θα ακουσω απο αυτην και θα νιωσω ενοχος, επισης ειναι πολυ ζηλιαρα και δεν θα το αφησει ετσι θα πονεσω μετα με οτι δω...

 

Απο την μια σκεφτομαι να δωσω λιγο χρονο στην σχεση απο την αλλη νιωθω οτι απλα την συνηθησα.... παιδια πως μπορω να βγω απο αυτην την αποφαση? τι να κανω? Απο την μια θελω να χωρισω απο την αλλη δεν μ παει η καρδια...

 

Τύπε στείλε μια το ινστα της κοπελιάς

1.θα σου πω γνώμη

2.θα γλιτώσεις απο αυτην (για κάνα μηνα max)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να την χωρισω, ξερω τους γονεις της και τα αδελφια της και δεν μ παει η καρδια,

 

Από αυτό το σημείο και μετά σταμάτησα να διαβάζω σοβαρά το κείμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να λέει αλήθεια ηρεμηστε

Kαι δεν εχει φιλους να το συζητησουν που ξερουν το ζευγαρι,ηρθε σε εμας να του που το μακρυ μας και το κοντο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι δεν εχει φιλους να το συζητησουν που ξερουν το ζευγαρι,ηρθε σε εμας να του που το μακρυ μας και το κοντο μας.

Νταξει μπορεί να μην το σκέφτηκε έτσι θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι, πολύ μελόδραμα ακούγεται, ενώ δεν είναι.

Κάνε τη "δουλειά" σου όσο γουστάρεις, μην βγαίνεις και συνέχεια μαζί της, μετά θα φύγεις και φαντάρος, θα έχεις να λες ιστορίες ουυυυ για να περνάει η ώρα (όσο αυτή κουρεύει το γκαζόν...χτενίζει τη μαιμού...πασπαλίζει τον κουραμπιέ - τον καινούργιο της γκόμενο δηλαδή).

 

Κλάιν ρε φίλε, κλάιν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μπορεί να μην το σκέφτηκε έτσι θα δούμε.

Αμα τελοσπαντων είναι πραγματικο το θεμα νμζ εχουν δωθει απαντησεις οπου θα βοηθησουν.Στο κατω κατω της γραφης δεν υπαρχουν και 1000 λυσεις. 2 είναι μονο. Η μενεις μαζι της να δεις αν το παλευεις και αν ναι εχει καλως,αν όχι χωριζεις τοτε. Και η δευτερη την χωριζεις από τωρα,στεναχωριεσαι,θυμωνεις,κλαις,ξεσπας βρίσκεις μια άλλη και λες είμαι καλα. (φυσικα υπαρχει κ η περιπτωση να χωρισεις να το μετανιώσεις και να την θες πισω αλλα αυτό μετα εξαρτάται από τον εγωισμο σου και της κοπελας που εχεις απέναντι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...