Προς το περιεχόμενο

Εξτρα λεφτα σε μαστορα για εργασια


Anorymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πολλά μου φαίνονται. Πόση ώρα παίζει να του πάρει να τα κατεβάσει δλδ ; Να του πάρει 2 ώρες (που είναι πολύ ) θα είναι σαν 20 ευρώ την ώρα. 

 

Ψάξου καλύτερα μόνος σου,  φίλο , γνωστό, συγγενή ή στην έσχατη μήπως βρεις κανέναν "έμπιστο" παλιατζή (οκ ξέρω πως είναι πλέον αποκλειστικά ρομά αλλά υπάρχουν κάποιοι εξελιγμένοι μέχρι και κάρτα με τηλέφωνο έχουν) που θα στα πάρει και τζάμπα αν έχει και τίποτα σε μέταλο. (Το παλιό θερμοσίφωνα πχ αν είναι ακόμα εκεί θα κάνει κρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω θα σε χρεώσουν πολύ! Δες όμως τι είναι πριν τα πετάξεις, δεν ξέρεις τι γίνεται!

 

δεν νομιζω να ηταν κατι αξιας και να τα αφησε ο αλλος μαλλον σαβουρα ειναι, οταν λες πολλα ποσα δηλαδη στο περιπου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Στα δυο θεματα το ενα δωρο; )

 

Τι θα πει δεν φτανεις το παταρι; αν δεν εχεις σκαλα πατα πανω σε επιπλο. 20 ευρω την ωρα που αλλοι ξεπατωνονται για 3, πολλα μου φαινονται..

Οση σαβουρα υπαρχει πανω καλυτερα να τη κατεβασεις μονος και να ασχοληθει μονο με την ειδικοτητα του ο αλλος. Αλλιως δωστου ενα 20ρικο και ας του παρει και τρεις ωρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν χρειαζεται να δωσεις, συνηθισμενοι ειναι σε τετοια και χειροτερα. Εκτος αν γινεται ΤΟ μπαχαλο και θελει καμια ωρα να κανει χωρο να δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά μου φαίνονται. Πόση ώρα παίζει να του πάρει να τα κατεβάσει δλδ ; Να του πάρει 2 ώρες (που είναι πολύ ) θα είναι σαν 20 ευρώ την ώρα. 

 

Ψάξου καλύτερα μόνος σου,  φίλο , γνωστό, συγγενή ή στην έσχατη μήπως βρεις κανέναν "έμπιστο" παλιατζή (οκ ξέρω πως είναι πλέον αποκλειστικά ρομά αλλά υπάρχουν κάποιοι εξελιγμένοι μέχρι και κάρτα με τηλέφωνο έχουν) που θα στα πάρει και τζάμπα αν έχει και τίποτα σε μέταλο. (Το παλιό θερμοσίφωνα πχ αν είναι ακόμα εκεί θα κάνει κρα).

 

μπα τι 2 ωρες ρε εσυ 1 ωρα το πολυ πιστευω , δεν εχω θεμα να δωσω κατι παραπανω αρκει να γινει η δουλεια σωστα και να βαλω εμπιστο ατομο στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε και να βρει τιποτα κρυμμενες λιρες ε? ανεβα ρε anorymusssssssssss

 

ναι σιγουρα ο νοικαρης μου αφησε 1000 ευρω φεσι θα ειχε λυρες κριμένες :P

καταρχην δεν χωραω και επισης εχω προβληματα υγειας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα πράγματα να έχει ένα πατάρι 4-5 κούτες άντε και κάμποσα χύμα τα οποία μπορεί κάποιος τάκα-τάκα να τα μαζέψει σε δύο σακκούλες τύπου jumbo τις οποίες να έχεις πρόχειρες.

 

Θα κάνει μία ώρα το πολύ.Για παραπάνω αποκλείεται.

Άρα το 40άρι είναι υπερβολικό.Μπορείς και με λιγότερα να βρεις πολλούς που θα τα πάνε και στον κάδο αλλά όπως είπες που να βρεις έναν έμπιστο.

Στην περιοχή μου υπάρχει σημείο στο οποίο κάνουν πιάτσα πρωϊνές ώρες Αλβανοί για μεροκάματο και πιστεύω πως με ένα 30άριθα χοροπηδούσαν.

Αν δεν βρεις κάτι άλλο σκέψου και αυτό.Κάπου θα υπάρχουν στην περιοχή σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιατζη και οτιδήποτε αλλοδαπό μην βάλεις σπίτι σου εκτός αν δεν είναι γνωστός σου. Έχουν δει πολλά τα μάτια μ. Όχι ότι είναι ο κανόνας προς θεού αλλά ας φυλαγομαστε νομίζω ετσι οπως έχουμε γίνει.

Δώσε κάτι παραπάνω στον μάστορα που λες. Και θα σου κάνει την δουλειά, και θα σ κάνει καλή δουλειά στο μερεμέτι , και στο μέλλον θα σε προσέξει αν χρειαστεί, και γενικά θα δουλέυει να στα κάνει όλα τέλεια. Άσε ολους τους άλλους να λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Στα δυο θεματα το ενα δωρο; )

 

Τι θα πει δεν φτανεις το παταρι; αν δεν εχεις σκαλα πατα πανω σε επιπλο. 20 ευρω την ωρα που αλλοι ξεπατωνονται για 3, πολλα μου φαινονται..

Οση σαβουρα υπαρχει πανω καλυτερα να τη κατεβασεις μονος και να ασχοληθει μονο με την ειδικοτητα του ο αλλος. Αλλιως δωστου ενα 20ρικο και ας του παρει και τρεις ωρες..

 

ασε ημουν σαν διχασμενη προσωπικότητα απάνταγα στο ιδιο θεμα δυο φορες χαχα , ρε εσυ εχω αυχενικο και ασθμα φοβαιμαι μην ζαλιστο και πεσω η μην αναπνευσω σκονη και εχω τρεχαματα αλλιως θα το εκανα εγω σιγα σιγα τουλαχιστον τα περισσοτερα.

 

κοιτα πες το μλκ στο μυαλο πεστο αισθημα δικαιοσυνης δεν μπορω να εκμεταλλευτω τον αλλο που θα ερθει για ενα μεροκάματο επειδη το εχειο αναγκη θα κανω αυτο που λες θα του δωσω 20 ευρω και οσο του παρει θα ερθει μαζι με εναν υδραλικο αυτος ειναι ηλεκτρολογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς επίσης να  προτείνεις στο μάστορα να φέρει και ένα πιτσιρικά μαζί του (έχουν αυτοί) ο οποίος θα αναλάβει να πετάξει κάτι πράγματα από το πατάρι που παράτησε ο ενοικιαστής και θα πάρει εξτρά 20-30  ευρώ.

 

Είναι μία καλή λύση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιατζη και οτιδήποτε αλλοδαπό μην βάλεις σπίτι σου εκτός αν δεν είναι γνωστός σου. Έχουν δει πολλά τα μάτια μ. Όχι ότι είναι ο κανόνας προς θεού αλλά ας φυλαγομαστε νομίζω ετσι οπως έχουμε γίνει.

Δώσε κάτι παραπάνω στον μάστορα που λες. Και θα σου κάνει την δουλειά, και θα σ κάνει καλή δουλειά στο μερεμέτι , και στο μέλλον θα σε προσέξει αν χρειαστεί, και γενικά θα δουλέυει να στα κάνει όλα τέλεια. Άσε ολους τους άλλους να λένε.

 

ετσι το σκεφτομαι και εγω ειναι η δευτερη φορα που τον παιρνω και αν και βρηκα φθηνοτερους του εμπιστοσυνη γιατι εκανε σωστη δουλειά

Μπορείς επίσης να  προτείνεις στο μάστορα να φέρει και ένα πιτσιρικά μαζί του (έχουν αυτοί) ο οποίος θα αναλάβει να πετάξει κάτι πράγματα από το πατάρι που παράτησε ο ενοικιαστής και θα πάρει εξτρά 20-30  ευρώ.

 

Είναι μία καλή λύση.

 

θα ερθουν δυο ηλεκτρολογος και υδραλικος ο ενας θα μου περασει τον θερμοσιφωνα και ο αλλος θα μου βαλεο διπολικο στον πινακα οποτε δεν νομιζω να χρειαζεται και 3ο ατομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να ηταν κατι αξιας και να τα αφησε ο αλλος μαλλον σαβουρα ειναι, οταν λες πολλα ποσα δηλαδη στο περιπου ?

Δεν έχω ιδέα, αλλά δε νομίζω να έρθουν για 20-30€! Δεν είναι και ακριβώς η δουλειά τους, μπορεί να μην έρθουν καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον πεις τον μαστορα οτι πρεπει να φυγει σαβουρα, οι μαστορες ειναι μαστορες δεν κουβαλανε γενικα. Αν τον πεις για εινα 20ρικακι θα φερει κανεναν εργατη μαζι για το κουβαλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...