Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα videogames του 2017


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Cuphead.....αυτο το παιχνιδι το αγαπω και παραλληλα το μισω με ολη μ την καρδια. Εχω δεσει το τηλεχειριστηριο στο χερι μ γιατι απο τα νευρα μ θελω να το πεταξω στον τοιχο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρόνια πολλά σε όλους,

 

Προσωπική γνώμη :

 

Resident evil 7 

Horizon zero Dawn

Assassins creed origins

Middle earth shadow of war

 

 

Άντε να δούμε του χρόνου με Red dead 2, Last of us 2, days gone, God of war , spiderman και Agony που θα βρω λεφτά ???? χαχαχαχα :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

 

Eυχές και υγεία σε όλους καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αξίζει τον κόπο να δούμε πολύ καλύτερα παιχνίδια στο μέλλον...Αυτό που μας άρεσε περισσότερο στην παρέα μου είναι τα δωρεάν παιχνίδια που δόθηκαν κατά περιόδους από γνωστούς κατασκευαστές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την αληθεια διαβαζωντας νομιζα οτι ειχε γινει καποια ψηφοφορια και βγηκαν αυτα, απο οσο καταλαβαινω τωρα αυτα που διαβασα ειναι αποτελεσμα των αποψεων μια ομαδας αρθρογραφων στο φορουμ. Σωστα;

Σωστα καταλαβες,ασχετως που δεν αναφερεται καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ρε παιδιά πολύ ωραία αυτά για την Nintendo. Συμφωνούμε για το PUBG αλλά δε μπορούμε να απαξιώνουμε τόσο εύκολα Τίτλους όπως το Assasin's Creed Origins που είναι μέχρι στιγμής με διαφορά η καλύτερη κυκλοφορία της Ubisoft. Γνώμη μου πάνταα

Φιλε πιστευω πως δεν ειναι καν το αποκορυφωμα της σειρας. Το gameplay ναι, τα γραφικα obviously ναι, αλλα απο στορυ δε με ενυουσιασε. Ποσο μαλλον ως το καλυτερο game της Ubisoft. Εχουμε δει καλυτερα, απλως επειδη δε μας ενθουσιαζε καιρο τωρα εκανε κατι καλο και λεμε "ουαου". Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ παίζω For Honor ??? :P Το πιο ηλίθιο και διασκεδαστικό παιχνίδι του 2017

Το πιο rewarding 100%, κατα τα αλλα εχει πολλα θεματα (λεω εγω που εχω 500 ωρες στο game <3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα οτι η nintendo είναι Ελληνική εταιρεία με βάση το Κιότο.

Όσο για τον παραπλανητικό τίτλο, τουλάχιστον για λυπηση

 

Μεγάλε μάλλον έχεις μπλέξει το Κιότο με το Κιάτο... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε πιστευω πως δεν ειναι καν το αποκορυφωμα της σειρας. Το gameplay ναι, τα γραφικα obviously ναι, αλλα απο στορυ δε με ενυουσιασε. Ποσο μαλλον ως το καλυτερο game της Ubisoft. Εχουμε δει καλυτερα, απλως επειδη δε μας ενθουσιαζε καιρο τωρα εκανε κατι καλο και λεμε "ουαου". Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.

στορυ είχε η σειρά μέχρι και την τριλογία του ezio μετά το χάος, πρέπει να βάζουν  τα 12χρονα ανήψια τους να γράφουν σενάριο 

 

προφανώς όμως η ανάκαμψη από την προηγούμενη σαπίλα είναι σημαντική γιατί μιλάμε για σημαντική σειρά για την εταιρεία

 

οκ πολύ καλά έκανε και πειραματίστηκε με νέα ip (το for honor) αλλά η συγκεκριμένη δουλειά δεν ήταν μάλλον και ο,τι καλύτερο θα μπορούσαν να κάνουν για αυτό και έπεσε πολύ ο κόσμος του. 

 

επίσης μην ξεχνάμε ότι η συγκεκριμένη εταιρεία σταμάτησε να βγάζει τα prince of persia λόγω των ac που και βαρύ όνομα είχαν και από άποψη gameplay είχαν περισσότερο βάθος σε σχέση με τα ac, απλά κόστιζαν και δεν έφερναν το ανάλογο μαρούλι 

 

το νέο ac προφανώς είναι τρελά επηρεασμένο από witcher 3 και horizon zero dawn και πλέον μιλάμε για rpg στην ουσία, όμως σαν εγχείρημα ήταν τεράστιο παρά τις ατέλειες (η μάχη θέλει πολύ polishing και σε σχέση με τα witcher/zero dawn για να μην πιάσουμε shadow of war/mordor που είναι δουλεμένη χρόνια και την έχουν σκεφτεί σε πολύ μεγαλύτερο βάθος ).

και όλο αυτό είναι σημαντικό για τη συγκεκριμένη εταιρεία αφού τα ac είναι ο βασικός της πυλώνας 

 

για μένα αν ήταν να μιλάμε για κάποιο βραβείο για το 2017 το origins θα έπαιρνε το καλύτερο comeback ή η καλύτερη έκπληξη (περίμενα άλλο ένα χάλι για να είμαι ειλικρινής, αλλά τελικά βγήκε καλό παιχνίδι!) , εκεί είναι σίγουρα νικητής και εξασφαλίζει το μέλλον της σειράς και της ubi που είναι και το πιο σημαντικό

 

σε άλλες σειρές της δυστυχώς επικρατεί η μετριότητα και η αδιαφορία.. για το for honor συγκεκριμένα είχα την αίσθηση ότι θα είναι ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί και δυστυχώς έπεσα μέσα 

(ας μην αναφερθώ και σε άλλες σειρές που έχουν φοβερές δυνατότητες αλλά είναι τελικά βαρετές όπως το watch dogs που το 2ο μέρος κατάφερε παρά τις όποιες φιλοδοξίες να είναι πιο αδιάφορο και από το πρώτο ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το final fantasy 7 να βγαλουν remake και θα ειναι ξανα το παιχνιδι της χρονιας.

Αμαν και αυτοι μισαφι πια... Δουλεψτε εκει στην Sony ή ποιοι αλλοι εχουν τα δικαιωματα πια.

Στρωμενο σεναριο εχετε βαλτε τα γραφικα και καθαρισατε.... Ολα εγω πρεπει να τα λεω;

Το Final Fantasy δεν είναι της Sony. Τι δουλειά εχει η Sony;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...