Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
4 minutes ago, theopan said:

Ασφαλώς και "γίνεται" να είσαι και 10 χρόνια πίσω (κάθεσαι στα αυγά σου!). Για την ακρίβεια επιβάλλεται αν το "10 χρόνια πίσω) είναι καλύτερο και η "εξέλιξη" οδηγεί σε χειρότερη κατάσταση. Ήταν ένα από τα φόρουμ με την πιο βολική μορφή και έγινε αυτό το πράγμα...

Τι κάνεις όμως όταν η προηγούμενη έκδοση που ήσουν δεν υποστηρίζεται πλέον κι έχει κι ουκ ολίγα κενά ασφαλείας? Το σταυρό σου να πάνε όλα καλά?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, theopan είπε

Ασφαλώς και "γίνεται" να είσαι και 10 χρόνια πίσω (κάθεσαι στα αυγά σου!). Για την ακρίβεια επιβάλλεται αν το "10 χρόνια πίσω) είναι καλύτερο και η "εξέλιξη" οδηγεί σε χειρότερη κατάσταση. Ήταν ένα από τα φόρουμ με την πιο βολική μορφή και έγινε αυτό το πράγμα...

Ε, οχι δεν γινεται φιλε μου να εισαι 10 χρονια πισω, ουτε καν 2 χρονια πισω δυστυχως. Μακαρι και να γινοτανε. Ειναι τελειως λαθος αυτο που λες.

Απλα επρεπε ολες οι αλλαγες/διορθωσεις να μην γινονται σε ενα production site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, darvinos είπε

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία στους διαχειριστές και τα μέλη του forum.

Πάρα πολύ ωραία η αναβάθμιση, νομίζω ότι χρειαζόταν μια αλλαγή σε κάτιπιο φρέσκο. Φυσικό είναι μια τέτοια μεγάλη αλλαγή να κουβαλάει μαζί της και κάποιες "παιδικές ασθένειες" που είμαι σίγουρος ότι θα διορθωθούν άμεσα.

Μια ερώτηση μόνο. Τις παλιές αγγελίες μας που περιέχουν πολλά προϊόντα και τιμές να τις αλλάξουμε, νε τις κλείσουμε ή να τις αφήσουμε έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, darvinos είπε

Μια ερώτηση μόνο. Τις παλιές αγγελίες μας που περιέχουν πολλά προϊόντα και τιμές να τις αλλάξουμε, νε τις κλείσουμε ή να τις αφήσουμε έτσι?

Προς το παρον πολλα δεν λειτουργουν, οπως η υπογραφη σου (οι αξιολογησεις μου):

 

Αναφορά σε κείμενο
Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μεγαλο Ευχαριστω Στο παληκαρι που ποσταρε μια λυση σχετικα με το φωτεινο περιβαλλον για το ποσο κουραστικο ειναι .Εμενα προσωπιkα με βοηθησε πολυ ,εστω κ προσωρινα..Ευχαριστω κ παλι.....

https://userstyles.org

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, papp0us είπε

Διάβασε το τρεις φορές δυνατά, και θα τη βρεις τη λύση.

Αλλα όχι αυτούς που σχεδιάζουν το Site αυτών που σε φιλοξενούν;

Παππού, εντάξει είσαι πιο καλός από τον άλλον. Σταμάτα το καταλάβαμε όλοι, τα σχόλιά σου είναι τα κορυφαία και πιο εύστοχα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vaskor είπε

Παππού, εντάξει είσαι πιο καλός από τον άλλον. Σταμάτα το καταλάβαμε όλοι, τα σχόλιά σου είναι τα κορυφαία και πιο εύστοχα....

Να'σαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτη εντύπωση δεν μου αρέσει η αναβάθμιση.

1) πολύ φωτεινό και άσπρο... κουραστικό!

2) φέρτε πίσω το παλιο logo... τελείως αδιάφορο το νέο

3) αργή πλοήγηση...

 

ελπίζω να διορθωθούν τα πράγματα.

καλό θα ήταν να μπει και κάποιο ερωτηματολόγιο για να δούμε τελικά ποσοστά χρηστών που είναι ευχαριστημενα και που δεν είναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και στα δικά μου μάτια δυστυχώς είναι πολύ κουραστικό

πολύ ασπρίλα και αρκετά μεγάλη/έντονη γραμματοσειρά :(

Επεξ/σία από musiccc444
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Πληροφορίες λένε πως όταν κάποιος χρήστης ανοίγει το insomnia από την Αθήνα αυτό φαίνεται πεντακάθαρα στο Los Angeles.

Ήδη από χθές το βράδυ τα περισσότερα αστικά κέντρα της Ελλάδας έπαψαν να χρειάζονται νυχτερινό φωτισμό. Αρκούν μερικοί χρήστες με ανοιχτό το insomnia.

 

Επεξ/σία από Τοξοβόλος___U__K
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα οσοι κολλησατε με το παλιο logo δεν σας καταλαβαινω...

Λες και σας αλλαξαν το logo της μαρκας των κινητων που χρησιμοποιειτε κανετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη χρονια αγαπημενο site 
ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος με τις ριζικες αλλαγες γενικα

κι αυτη ειναι ξεκαθαρα μια ριζικη αλλαγη

η γνωμη μ κ οι παρατηρησεις μ οσο περιεκτικα μπορω
 

1. η αρχικη σελιδα,με το π μπαινει ο επισκεπτης, ειναι ενας αχταρμας. απο αισθητικης αποψης αλλα κ οργανωσης. σκανε πολλες εικονες διαφορετικου μεγεθους κ προκαλουν συγχυση.μια αρχικη σελιδα πρεπει να ναι μινιμαλιστικη κ οργανωμενη απλα. 1+1=2, οχι 1+1=11..

η γνωμη μου,σαφη κ απλη χωροδιαταξη. στοιχιση απλη "τετραγωνοποιημενη" κ κυριως καποια αλλαγη στην αισθητικη,τα χρωματα.ειναι αδιαφορα.ο μινιμαλισμος δεν επιτυγχανεται με την απλοτητα σε βαθμο αδιαφοριας. το τοσο λευκο δεν συνδιαζεται καλα με τα αλλα κ κλωτσαει (υγ ειμαι φαν του λευκου κ του μινιμαλισμου)

2. η κατηγορια φορουμ χαιρομαι π κρατησε την παλια ταξινομηση.δεν μ κλωτσαει κατι

3. οι αγγελιες, μεγαλη αλλαγη κ μου αρεσει πολυ προς το παρον,με προχειρη ματια. οι ερωτησεις,η στοιχιση,η αξιολογηση,προφιλ αναλυτικο αυτων π πουλανε
 

4. χρησιμη κ ωραια η προσθηκη reactions
 

5. ειναι αρκετα πιο γρηγορο το σαιτ

 

6. με λυπει πολυ που πλεον δεν υπαρχει εφαρμογη για το κινητο (iphone). η ευχρηστια της εφαρμογης δεν συγκρινεται με τπτ. ενα εικονιδιο τσουπ πατας κ μπηκες. κανετε κατι για τις εφαρμογες στα κινητα κ ταμπλετς!

υγ. κουραστικα πολυ τοση ωρα,κ φταει σαφως το λευκο,πρεπει να αλλαξει,οπως κ ο αχταρμας της αρικης σελιδας.
αυτα συνοπτικα.

καλη αρχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα αυτο με την πλειοψηφια ειναι υπερακυρο, θα ειναι ανοητο απο τους διαχειριστες να αγνοησουν την κριτικη που γινεται εδω και τοσες σελιδες.

φανταζομαι πως γνωριζουν καλυτερα απο ολους την επιδραση των αλλαγων που θα την δουν και μετα τις γιορτες στα στατιστικα τους.

Αν και εχουν γραφτει τα παντα

να επισημάνω

1) αρχικη σελιδα .... απλα ΧΑΟΣ

2) τεραστιο footer, δεν ειναι εταιρικη σελιδα ... μαζευτηκε λιγο αλλα θα το εκοβα τουλαχιστον στο μισο

3) αυτο στην αρχικη με τα στατιστικα που τρεχουν ... απλα αχρηστο και απλα πιανει χωρο και επιμηκύνει το ατελείωτο scrollarisma της αρχικης

3) πιο σκουρο θεμα σιγουρα και μαζεμα τα τεραστια κενα και αλλαγη τις αχνες γραμματοσειρες

4) Αγγελιες ... απλα καταστροφη και ειναι κριμα γιατι καλώς ή κακώς ειναι τεραστιος πολος ελξης και στηριξης του site, ολικος επανασχεδιαμος ή ενταξη του στην δομη του forum

5) προσωπικα στην συντριπτικη πλειοψηφια των ιστοσελιδων που μπαινω μου ειναι αδιαφοφη η εμφανιση, η βαρυτητα μου παντα ειναι χρηστικοτητα/περιοχομενο/λειτουργίες/αποδοση και στο τέλος εμφανιση, αν λειπει οτιδηποτε απο τα πρωτα η εμφανιση ειναι περιττή

λογω ενασχολησης με τον τομεα καταλαβαινω οτι εχει χυθει αιμα για τις αλλαγες, αλλα μιλαμε για το νουμερο ενα τεχνολογικο φορουμ της Ελλάδος με τεραστια κοινοτητα ειναι κριμα να μην ακουστουν τα παραπονα και να μην γινουν και οι καταλληλες βελτιωσεις.

Επεξ/σία από xrhstosiak
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, xrhstosiak είπε

Καλα αυτο με την πλειοψηφια ειναι υπερακυρο, θα ειναι ανοητο απο τους διαχειριστες να αγνοησουν την κριτικη που γινεται εδω και τοσες σελιδες.

φανταζομαι πως γνωριζουν καλυτερα απο ολους την επιδραση των αλλαγων που θα την δουν και μετα τις γιορτες στα στατιστικα τους.

Αν και εχουν γραφτει τα παντα

να επισημάνω

1) αρχικη σελιδα .... απλα ΧΑΟΣ

2) τεραστιο footer, δεν ειναι εταιρικη σελιδα ... μαζευτηκε λιγο αλλα θα το εκοβα τουλαχιστον στο μισο

3) αυτο στην αρχικη με τα στατιστικα που τρεχουν ... απλα αχρηστο και απλα πιανει χωρο και επιμηκύνει το ατελείωτο scrollarisma της αρχικης

3) πιο σκουρο θεμα σιγουρα και μαζεμα τα τεραστια κενα και αλλαγη τις αχνες γραμματοσειρες

4) Αγγελιες ... απλα καταστροφη και ειναι κριμα γιατι καλος ή κακος ειναι τεραστιος πολος ελξης και στηριξης του site, ολικος επανασχεδιαμος ή ενταξη του στην δομη του forum

5) προσωπικα στην συντριπτικη πλειοψηφια των ιστοσελιδων που μπαινω μου ειναι παντελος αδιαφοφη η εμφανιση, η βαρυτητα μου παντα ειναι χρηστικοτητα/περιοχομενο/λέιτουργιες/αποδοση και στο τελος εμφανιση, αν λειπει οτιδηποτε απο τα πρωτα η εμφανιση ειναι περιττή

λογω ενασχολησης με τον τομεα καταλαβαινω οτι εχει χυθει αιμα για τις αλλαγες, αλλα μιλαμε για το νουμερο ενα τεχνολογικο φορουμ της ελλαδας με τεραστια κοινοτητα ειναι κριμα να μην ακουστουν τα παραπονα και να μην γινουν και οι καταλληλες βελτιωσεις.

συμφωνώ απολύτως 

αν δεν υπάρχει θέμα εγωισμού θα πρέπει να σκεφτούν το ρετουσάρισμα του παλαιού στιλ λειτουργικότητας του site, και να είναι με τις προδιαγραφές ασφαλείας φυσικά που χρειάζεται πάντα για να τρέχει.

Πρίν έμπαινα και χάζευα με τις ώρες και τώρα μπαίνω για να παρακολουθήσω το συγκεκριμένο θέμα και μόνο, για τις αγγελίες άσε..... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...