Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
15 minutes ago, Τοξοβόλος___U__K said:

 Πληροφορίες λένε πως όταν κάποιος χρήστης ανοίγει το insomnia από την Αθήνα αυτό φαίνεται πεντακάθαρα στο Los Angeles.

Ήδη από χθές το βράδυ τα περισσότερα αστικά κέντρα της Ελλάδας έπαψαν να χρειάζονται νυχτερινό φωτισμό. Αρκούν μερικοί χρήστες με ανοιχτό το insomnia.

Για εσένα θα βάλουμε ειδικό rainbow theme! :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Για εσένα θα βάλουμε ειδικό rainbow theme! :P 

βρε το θέμα είναι το λιγότερο και καταλαβαίνεις ότι αλλού είναι το μάζεμα που χρειάζεται να μην δείχνει τόσο ασύνδετο με τα πλακάκια στην πρώτη επαφή του site για παράδειγμα, επίσης οι αγγελίες που ανέβασαν την επισκεψιμότητα στο site είναι πολύ κουραστικές πλέον και δεν έχει θέμα με το τι είναι η μόδα αλλά με το τι θέλει ο πελάτης, δεν νομίζω ότι υπήρχαν παράπονα ποιο πριν για το site ότι είναι παλιομοδίτικο.

Το μπελά σας με τον παρά σας βρήκατε 

καλή συνέχεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο χαλια με σαρωτικες αλλαγες παντου, ουτε η κυβερνηση ΣΥΡΙΖΑ δεν το καταφερε.

Η καλυτερη λυση , ειναι αυτη που υπαρχει εδω και χρονια στα λειτουργικα τις Microsoft.Λεγεται "επαναφορα συστηματος".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα καλη χρονια . οι αλλαγες καλες ειναι οταν ειναι ποιο λειτουργικες. . Το φορουμ  κρατησε την παλια ταξινομηση ,γιατι οχι και οι αγγελιες? οι   τυχαιες αγγελιες με φωτο ειναι κουραστικες κ χωρις νοημα ,κατα την γνωμη μου.Θα ηθελα να υπαρχει η παλια ταξινομηση για τις νεες αγγελιες  χωρις φωτο και αν μας ενδιαφερει  με ενα κλικ τις βλεπουμε.Αναπολω τα παλια χρωματα και το logo  .Και ενα ευχαριστω στο INSOMNIA γιατι η βοηθεια που προσφερει ειναι μεγαλη σε νεους κ παλιους χρηστες με τα θεματα του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πελατης ειναι αυτος που πληρώνει για ένα προϊόν/υπηρεσία, εσυ και εγω ειμαστε απλα φιλοξενουμενοι, αν θελουμε γράφουμε εθελοντικά αν οχι επειδη δεν μας αρεσει το interface δεν ξαναλογκαρουμε και ποτέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή πρέπει να διορθωθεί άμεσα το θέμα του μεγέθους της γραμματοσειράς και των χρωματικών επιλογών. Ας χρησιμοποιηθεί η χρωματική παλέτα του παλιού site ή και του αμέσως πιο παλιού που επίσης ήταν αξιόλογη. Πλέον η πλοήγηση με κινητό είναι ένα μαρτύριο, ειδικά σε μικρές οθόνες και αναλύσεις είναι άκρως κουραστική.

Πιστεύω ότι χρειαζόταν πρώτα μια περίοδος beta testing, δε βρίσκω κάποια σκοπιμότητα να βγει κάτι πρόχειρο που μετά θα θέλει ένα κάρο διορθώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, ADHD said:

Ο πελατης ειναι αυτος που πληρώνει για ένα προϊόν/υπηρεσία, εσυ και εγω ειμαστε απλα φιλοξενουμενοι, αν θελουμε γράφουμε εθελοντικά αν οχι επειδη δεν μας αρεσει το interface δεν ξαναλογκαρουμε και ποτέ..

Δεν πάει έτσι ακριβώς. Βγαίνει κέρδος μέσω των διαφημίσεων και τις προώθησης προϊόντων στους "φιλοξενούμενους"  εκτός εάν θεωρείς ότι είσαι φιλοξενούμενος της google όταν χρησιμοποιείς το gmail ή του facebook από την στιγμή που δεν δίνεις φράγκο. Όπως και να έχει συμφωνώ ότι δεν χρειάζεται spasmarisma. Γράφεις μία φορά την άποψη σου και εάν δεις ότι οι υπεύθυνοι σου απαντάνε ότι σε αυτούς και την πλειοψηφία φαίνεται τέλειο και σκοπεύουν να ασχοληθούν μόνο για την διόρθωση bugs τότε απλά προχωράς παρακάτω..

Επεξ/σία από gRim
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

For what it's worth, θα γράψω και γω την γνώμη μου.

Για αρχή, η αλλαγή του logo δεν μου άρεσε καθόλου. Ο ινσομνιακ ήταν παραπάνω απο ένα logo. Ήταν ο ορισμός του χρήστη του forum.

Κάτι ακόμα που με χάλασε (ο καθένας με τον πόνο του θα μου σκεφτείτε, αλλά τεσπα) ήταν που χάθηκαν τα likes που είχαν κάποιοι οδηγοί/posts/κλπ, όπως πχ της Revolut και το "Αγορές απο Εξωτερικό" στο Ιντερνετ, τα "Δικαιωματα του Καταναλωτή" στις Προσφορές και άλλα που μου διαφεύγουν. Ήταν το μικρό ευχαριστώ για τον κόπο που εκανε ο καθένας μας να συντάξει τον κάθε οδηγό και μια ένδειξη συνεισφοράς στην κοινότητα.

Για τα πιο τεχνικά, μπορώ να πω οτι η χρήση μεσω smartphone έγινε ποοολυυύ καλύτερη, πολλές παραπάνω δυνατότητες διαθέσιμες και ελπίζω να προστεθούν και όσες λείπουν. Η γραμματοσειρά που χρησιμοποιείται για απάντηση σε topic είναι όντως μεγάλη και σε smartphone φαίνεται ακόμα μεγαλύτερη.

Η "ασπρίλα" στο theme ήταν μεγάλη αλλαγή. Προσωπικά το έχω συνηθίσει αλλά θα προτιμούσα αν υπήρχαν διαθέσιμα και πιο σκούρα themes.

Η αρχική σελίδα είναι λίγο απ'όλα. Καλό και κακό. Θα προτιμούσα περισσότερες πρόσφατες ειδήσεις, και η αλήθεια είναι πως δεν έχω καταλάβει αν στη δεξιά στήλη δείχνει τις πιο πρόσφατες ή τις περισσότερο/λιγότερο σχολιασμένες.

Υ.Γ. Είχα μια διαφωνία με τον parsifal για τον ακόμα παλαιότερο ινσόμνιακ. Παρότι γραφτηκα το 2009, δεν θυμόμουν καθόλου πως ήταν και παροτι ο parsifal μου εξηγούσε οτι ήταν πιο "2D" δεν μπορούσα να το αντιληφθώ. Μπήκα archive.org και το βρήκα. :wub:

insomnia-2010.png.9e4a14524846278b12f43ca1340ad4c1.png

Επεξ/σία από mary
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου αρέσει. Είναι απλά θέμα χρόνου να το συνηθίσουμε. Σε κάθε περίπτωση καλό είναι να αφήσουμε τις γκρίνιες. Ότι είναι σιγά σιγά θα στρώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μέχρι να το συνηθίσετε παιδιά, εγώ αμέσως αφού μπήκα μετά την αναβάθμιση είχα χαθεί και δεν μου άρεσε αυτό που έβλεπα. Αλλά μετά από μερική ενασχόληση το συνήθησα από την πρώτη μέρα και τώρα μου αρέσει αρκετά, αν μπει και ένα Dark theme θα είναι τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα & Καλή Χρονιά ,

 Κάθε αρχή & δύσκολη που λένε...

Προσωπικά μου άρεσε αρκετά η προηγούμενη μορφή - σχεδιασμός του Site αλλά όλα είναι θέματα εξοικείωσης - συνήθειας οπότε θέλω περισσότερο χρόνο για να το συνηθίσω..

Ηθελα να ρωτήσω σχετικά με τις αγγελίες για το πως επανα- δραστηροποιηουμε μια αγγελία που έχει περάσει το επταήμερο και θέλουμε να την ανανεώσουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 με τον προλαλλησαντα και επιπλεον, δεν βλεπω κουμπι για επεξεργασια αγγελιας, ανερτησα μια αγγελια εχθες και σημερα δεν μπορω να την επεξεργαστω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως στους πιο παλιους θα φαινεται περιεργο τωρα με τις αλλαγες, ενω στους πιο καινουριους θα φαινεται πολυ πιο οικειο.

Σαν ταπεινος χρηστης απο το 2011 (και γενικοτερα σαν ανθρωπος που δεν του αρεσουν οι αλλαγες), θεωρω το νεο insomnia απαραδεκτο. 

Το σκρολαρισμα στην αρχικη ειναι ο,τι πρεπει για επιληψια.
Η ασπριλα παντου, εμετος.
Το φορουμ κουραστικο και δυσχρηστο.
Πολυ πιο φιλικο βεβαια στα σοσιαλ και στα κινητα, οπως προσταζει η εποχη.
Μονο η ποικιλια στα like μου αρεσε.


Θα το συνηθισουμε λογικα με τον καιρο, αλλα προς το παρον, καθε φορα που ερχομαι να το επισκεφτω απο συνηθεια, το κλεινω συντομα απο την αναγουλα και δεν καθομαι με τις ωρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Ηθελα να ρωτήσω σχετικά με τις αγγελίες για το πως επανα- δραστηροποιηουμε μια αγγελία που έχει περάσει το επταήμερο και θέλουμε να την ανανεώσουμε..

 

Screenshot_6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...