Προς το περιεχόμενο

Γλυπτό Phylax


McNerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, blackhill66 είπε

το λογικο επιχειρημα σε τι? στην αυτοβουλη θυσια εκατομμυριων χριστιανων?και τι σημαινει αυτο φιλε μου?εις το ονομα του ιησου σφαγιασθησαν εκατομμυρια,εις το ονομα του αλλαχ ακομα σφαγιαζονται αυτοβουλως ζωνονται βομβες και μπουμ και παιρνουν αθωους μαζι τους ,τι δεν καταλαβες πες μου

αντιστοιχα παραδειγματα στην ανθρωπινη ιστορια υπαρχουν χιλιαδες

Αὐτοί πού θυσιάστηκαν στό ὄνομα τοῦ Χριστοῦ δέν πήραν μέ τό ζόρι μαζί τούς ἄλλους.Πέθαναν γιατί δέν μπορούσαν νά αρνηθούν τήν Ἀλήθεια πού εἴχαν βιώσει.Νομίζω εὔκολα καταλαβαίνει κανείς πώς αὐτα πού συγκρίνεις εἶναι ασυσχέτιστα μεταξύ τούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 710
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

στο ονομα του χριστου φιλε μου καλε η ιερα εξετασις εκαιγε και βασανιζε αθωους,στο ονομα του ιησου οι σταυροφοροι βιαζαν και λεηλατουσαν και κατελαβαν και την κωνσταντινουλη στο ονομα του ιησου εγιναν πολλες φρικαλεοτητες και δεν ηξερε τιποτα αυτος

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, blackhill66 είπε

στο ονομα του χριστου φιλε μου καλε η ιερα εξετασις εκαιγε και βασανιζε αθωους,στο ονομα του ιησου οι σταυροφοροι βιαζαν και λεηλατουσαν και κατελαβαν και την κωνσταντινουλη στο ονομα του ιησου εγιναν πολλες φρικαλεοτητες και δεν ηξερε τιποτα αυτος

Ἀκριβώς͵ ὅπως τό εἶπες͵ στό ὄνομα τοῦ Χριστοῦ.Καί γιατροί πού παίρνουν φακελάκι ὑπαρχουν͵ καί δημοσιογράφοι πού λένε ψέματα καί πάει λέγοντας.Τό λάθος παράδειγμα δέν καταργεῖ οὖτε ἀντιπροσωπεύει τόν θεσμό.Τό νά τά βάζεις ὅλα σέ ἕνα τσουβάλι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Hlapatsas είπε

Ἀκριβώς͵ ὅπως τό εἶπες͵ στό ὄνομα τοῦ Χριστοῦ.Καί γιατροί πού παίρνουν φακελάκι ὑπαρχουν͵ καί δημοσιογράφοι πού λένε ψέματα καί πάει λέγοντας.Τό λάθος παράδειγμα δέν καταργεῖ οὖτε ἀντιπροσωπεύει τόν θεσμό.Τό νά τά βάζεις ὅλα σέ ἕνα τσουβάλι....

Μα και οι άλλοι σε καποιανου το όνομα τα κάνανε... Δεν μπορώ να καταλάβω τι θες να πεις? Τι δηλ τα δικά μας τα δικαιολογούμε αλλά των αλλων όχι?

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μεγάλη υποκρισία στο θέμα αυτό.
Εγώ συμφωνώ στο ότι οι θρησκείες φανατίζουν τον κόσμο και δεν είμαι υπέρμαχός τους.

Από την άλλη πλευρά όμως υπάρχουν πάρα πολλοί που δεν πιστεύουν και δυστυχώς δημιουργούν υποκατάστατα της θρησκείας.

Για παράδειγμα ορισμένοι προσκυνάνε το μαυσωλείο του Μαο και του Λενιν...και δεν δέχονται ότι τα εγκλήματα του Στάλιν συνδέονται με την ιδεολογία του.

Οποιος νομίζει ότι με την κατάργηση της θρησκείας θα σωθούμε, πλανάται οικτρά. Θα βρούμε κάποιο άλλο θέμα για να αλληλοσφαζόμαστε. Αν όχι για τον θεό, για κάποια κόμματα... ή για το Survivor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί του θέματος, οι πολίτες θα έπρεπε να διαμαρτυρηθούν (με νόμιμο τρόπο) γιατί πληρώνουν με τα χρήματά τους το γλυπτό ενός φίλου του πρωθυπουργού... όχι γιατί είναι "διαβολικό".

Τότε θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι σκεπτόμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...