Προς το περιεχόμενο

Insomnia.gr Blue and Night Theme


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

17 ώρες πριν, panoc είπε

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ! ! !

ΜΕ ΤΟ ΣHΜΕΡΙΝΟ UPDATE TOY STYLUS ADDON ΓΙΑ FIREFOX  ΑΠΟ 1.3.9 ΣΕ 1.3.11 ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ THEME ΜΟΥ (ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΜΕΜΟΥ ΤΟΥ THEME), ΟΥΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ STYLUS (1.3.11) ΓΥΡΙΣΤΕ ΤΗ ΠΑΛΑΙΑ 1.3.9 ΑΠΟ ΕΔΩ https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/styl-us/versions/?page=1#version-1.3.9

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Η 1.3.11 ΣΕ CHROME ΚΑΙ OPERA KAI ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ UPDATE ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ.

 

UPDATE 2.1.5

το οποιο διορθωνει τη συμβατοτητα με την εκδοση 1.3.11 του stylus.

Οδηγιες για update στη πρωτη σελιδα ή εδω https://github.com/panoc/Insomnia.gr-Blue-and-Night-Theme

@Federacion κοιτα εαν διορθωθηκε το θεματακι που εχεις με το ονομα σου. Thx.

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
1 ώρα πριν, Federacion είπε

Μάιο φτάσαμε αγαπητέ Πάνο. Που είσαι να σώσεις την κατάσταση; Οι μοντς κάνανε απντέιτ πάλι!

:) :) :)

Εχει γινει update απο τη πρωτη μερα 😛 😛 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlueBlood7 είπε

Ναι αλλά δεν βλέπω να μας ενημερώνεις και ανησυχώ 🍻

Γιατι συνηθως το stylus κανει αυτοματη εγκατασταση ενημερωσεων.

Σκεψου οτι ειμαστε στη 2.2.8 θεωρητικα πρεπει να εισαστε πανω απο τη 2.1.5 που το ειχα αφησει τελευταια φορα με ενημερωση εδω.

Αλλα δε τρεχει τιποτα θα ποσταρω και εδω τις ενημερωσεις :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια σελιδα ειναι αυτο ; γιατι εγω δεν εχω αυτο το προβλημα σε κανενα browser.

Εδιτ, το βρηκα, το εμφανιζει με το menu on top... 

To εχω ξαναπει, λιγο περισσοτερες πληροφοριες για να μη ψαχνομαι... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπάρχει theme που κανει το background στα post του forum μαυρο και το κειμενο λευκο  ή κατι παρόμοιο?

 

ακυρο, απλα ειχα βαλει το stylish και οχι το stylus, πολυ καλο το theme.

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει οπότε εχεις χρονο να δεις μήπως μπορείς να προσθέσεις υποστήριξη για mobile; Firefox και Yandex σε Android μπορούν να έχουν Stylus. Αυτή η ασπριλα στα posts δεν παλεύεται. Δουλεύει ηδη το theme, απλα θέλει μερικά elements μετακίνηση/ευθυγράμμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update 2.2.9

  • Διορθωθηκε το προβλημα που ανεφερε ο @Federacion
  • Προστέθηκαν 2 νεες επιλογες στις ρυθμισεις.
  1. Επιλογη για μεγαλυτερο κουμπι Back To Top (στην 27αρα 1440p που εχω μου φαινεται ιδιατερα μικρο το default για να το "στοχευσω")
  2. Eπιλογη για floating Back To Top κουμπι στη δεξια κατω γωνια του παραθυρου. (Προσωπικα το βρισκω πιο βολικο να πηγαινω το ποντικι προς τα δεξια και κατω για να πατησω το κουμπι παρα προς τα αριστερα και κατω.)

 

1 ώρα πριν, mindtrapper είπε

Παίζει οπότε εχεις χρονο να δεις μήπως μπορείς να προσθέσεις υποστήριξη για mobile; Firefox και Yandex σε Android μπορούν να έχουν Stylus. Αυτή η ασπριλα στα posts δεν παλεύεται. Δουλεύει ηδη το theme, απλα θέλει μερικά elements μετακίνηση/ευθυγράμμιση.

Ειναι πολυ δυσκολο να κανω αλλαγες στο theme για να δουλευει σωστα σε mobile. Ο βασικοτερος λογος που δε το εχω κανει μεχρι τωρα ειναι οτι δε ξερω εαν υπαρχει τροπος ωστε η css να καταλαβαινει οτι το site ειναι σε mobile mode και να αλλαζει τις παραμετρους κατα το δοκουν.
 

Αυτο που θα μπορουσα να κανω ειναι να φτιαξω ενα νεο theme αποκλειστικα για mobile με κυριες αλλαγες στη χρωματικη παλετα και τις γραμματοσειρες, αλλα για να ειμαι απολυτα ειλικρινης δεν ειναι 1η πρωτεραιοτητα μου αυτη τη περιοδο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν πας οι αγγελιες μου εχει αυτη την μπαρα διαφορετικου χρωματος δες :

Spoiler


71xdxmC.png

 

YJvZ1Lm.png

 

 

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...