Προς το περιεχόμενο

Insomnia.gr Blue and Night Theme


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, villasg είπε

Οταν πας οι αγγελιες μου εχει αυτη την μπαρα διαφορετικου χρωματος

71xdxmC.png

Εννοεις το μπλε χρωμα πισω απο το ονομα σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, panoc είπε

Εννοεις το μπλε χρωμα πισω απο το ονομα σου ?

Οχι μια λωριδα με μπεζ αποχρωσεις και σχεδια

3rAvfTz.png

 

Δεν την ειχε πριν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, villasg είπε

Οχι μια λωριδα με μπεζ αποχρωσεις και σχεδια

3rAvfTz.png

Δεν την ειχε πριν

ναι ειναι η deafult του site πλεον...

1 ώρα πριν, panoc είπε

Update 2.2.9

  • Διορθωθηκε το προβλημα που ανεφερε ο @Federacion
  • Προστέθηκαν 2 νεες επιλογες στις ρυθμισεις.
  1. Επιλογη για μεγαλυτερο κουμπι Back To Top (στην 27αρα 1440p που εχω μου φαινεται ιδιατερα μικρο το default για να το "στοχευσω")
  2. Eπιλογη για floating Back To Top κουμπι στη δεξια κατω γωνια του παραθυρου. (Προσωπικα το βρισκω πιο βολικο να πηγαινω το ποντικι προς τα δεξια και κατω για να πατησω το κουμπι παρα προς τα αριστερα και κατω.)

Update 2.3.0 Μολις διαπιστωσα οτι το Back To Top κουμπι εγινε παλι απο default floating και αλλαξε το default μεγεθος του....

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoc είπε

Αυτο που θα μπορουσα να κανω ειναι να φτιαξω ενα νεο theme αποκλειστικα για mobile με κυριες αλλαγες στη χρωματικη παλετα και τις γραμματοσειρες, αλλα για να ειμαι απολυτα ειλικρινης δεν ειναι 1η πρωτεραιοτητα μου αυτη τη περιοδο...

Ναι, καλύτερα ξεχωριστό theme μόνο για mobile, ίσα για τα χρώματα. Αν ποτέ το αποφασίσεις προσφέρομαι για beta testing. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Στο Night Theme δύσκολα ξεχωρίζεις ποια θέματα έχεις διαβάσει και ποια όχι. Τα δύο κίτρινα μοιάζουν πολύ μεταξύ τους.

Μα αυτα που ειναι αδιαβαστα ειναι bold...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, panoc είπε

Μα αυτα που ειναι αδιαβαστα ειναι bold...

Μα αυτό σου λέω ότι δεν ξεχωρίζεις εύκολα το bold από το άλλο. Σαν να είναι το ένα bold και το άλλο semi bold

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Μα αυτό σου λέω ότι δεν ξεχωρίζεις εύκολα το bold από το άλλο. Σαν να είναι το ένα bold και το άλλο semi bold

Τι να σου πω, στη δικη μου οθονη κανει καραμπαμ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 οθόνες έχω + λάπτοπ και καραμπαμ δεν το λες σε καμία περίπτωση. Ξεχωρίζουν βέβαια στα αριστερά από το κυκλάκι και το αστεράκι. Όσα έχουν αστέρι είναι readed. 

Αυτό που είναι χειρότερο είναι οι ειδοποιήσεις. Το άσπρο bold από το αχνό άσπρο δεν ξεχωρίζουν σχεδόν καθόλου.

Επεξ/σία από BlueBlood7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε μισο, δε βλεπεις διαφορα αναμεσα σε αυτα τα 2 ?

αυτο ειναι απο screenshot

readed.PNG.178ab62618e1b0fce8b4c7bd4ce9b19a.PNG

χμ... δεν εχω αλλαξει κατι απο τη μερα που παρουσιαστηκε το night theme...

32 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

2 οθόνες έχω + λάπτοπ

Νομιζω οτι το εχω ξαναπει πολλακις και σε αυτο το θεμα αλλα και στο αλλο με το skyrim. Τα χρωματα ειναι παντα με βαση τις δικες μου οθονες που λογω ενασχολησης με τη φωτογραφια ειναι καλυμπραρισμενες με spider για 100% srgb και οσο πιο κοντα στο AdobeRGB γινεται. Οποτε και σε 50 οθονες να το δοκιμασεις (ο οποισδηποτε) οσο καλο πανελ και να εχουν, εαν δεν ειναι καλυμπραρισμενες θα βλεπεις διαφορετικα (και λαθος) πραγματα.

Περα απο αυτο μπορω να κανω ακομα πιο bold τα bold αλλα μετα μου κτυπανε στα ματια, σα φωτακια  ενα πραμα 😛 , να αλλαξω χρωμα σε ποιο απο τα 2 ; Και τι χρωμα να μπει που να ταιριαζει με το mood του theme?
Εαν υπαρχουν και αλλοι που θελουν αυτοι την αλλαγη ευχαριστως να τη συζητησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ γνωρίζω αυτό που λες με τις διαφορετικές οθόνες? Αλίμονο. Αλλά θεωρώ απίθανο να μην το βλέπουν και άλλοι. Τεσπα. Καλό είναι να ειπωθούν και πολλές άλλες γνώμες περί του θέματος.

Δες πως είναι με το blue

 theme_1.png.568e3c4be8a59081ef759e3888651c26.png

Ξεχωρίζει σαν την μύα μες το γάλα.

Διαφορετικό χρώμα δεν νομίζω ότι χρειάζεται αλλά το μη bold να έχει πιο αχνό κίτρινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειναι αυτονοητο νομιζω, το σκουρο κειμενο σε ανοιχτοχρωμο φοτνο ειναι παντα πιο ευαναγνωστο !
Σκεψου οτι και τα 2 theme εχουν ακριβως το ιδιο font-weight, αλλα στο σκουρο επειδη το ματι προσπαθει να μαζεψει φως κανει λιγοτερο ευδιακριτους τους διαφορους τονους.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα Πάνο!

Έχω κάποια "θέματα" με το theme και μάλιστα από την προηγούμενη έκδοση. Είπα να περιμένω μήπως διορθωθούν με την επόμενη αλλά δεν.

Στο main, οι ειδήσεις είναι άσπρες μέσα τους

Untitled.jpg.070854bc87960ff44f12637a3b050827.jpg

 

To ίδιο συμβαίνει και στις αγγελίες

Untitled2.jpg.1c4e98bde12221d48d79389f8c33c725.jpgUntitled3.jpg.ed635435fef78762a65359c5c5b7de19.jpg

 

Επίσης...μέσα στις αγγελίες (μόνο κάτω) κανένα κουμπί από τα "νούμερα/επόμενο και >>" δεν πατιέται. Και κάποιες από τις αγγελίες εάν μπεις μέσα φαίνονται μισές με αποτέλεσμα να μην μπορείς να τις διαβάσεις.

143302595_.jpg.c136754fd87be9512c23adeb8cb7926e.jpg

 

Η έκδοση του theme είναι η 2.3.0 και του Stylus είναι η 1.4.5

Έχω παράλληλα ενεργοποιημένη και την Night Theme (την σκέτη), αλλά και να την κλείσω δεν αλλάζει κάτι. Είναι ακριβώς το ίδιο.

Δεν έχω τίποτα άλλο άσχετο Αdd-on από πάνω.

 

Και απ' ότι βλέπω τώρα δεν πατιέται και η "αποθήκευση" όταν επεξεργάζεσαι μια αγγελία. Προφανώς πρέπει να συμβαίνει και αλλού αυτό.

Επεξ/σία από Nyxtopouli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nyxtopouli είπε

Στο main, οι ειδήσεις είναι άσπρες μέσα τους

Καλησπερα, thanks για το feedback

Τη κεντρικη σελοδα δε τη πειραζω, το ειχα αναφερει παλαιοτερα

1 ώρα πριν, Nyxtopouli είπε

To ίδιο συμβαίνει και στις αγγελίες

1 ώρα πριν, Nyxtopouli είπε

Επίσης...μέσα στις αγγελίες (μόνο κάτω) κανένα κουμπί από τα "νούμερα/επόμενο και >>" δεν πατιέται. Και κάποιες από τις αγγελίες εάν μπεις μέσα φαίνονται μισές με αποτέλεσμα να μην μπορείς να τις διαβάσεις.

Οι αγγελιες εχουν αλλαξει πληρως απο αυτο που ειχα φτιαξει, περιμενω να περασει λιγο διαστημα μεχρι να οριστικοποιηθουν οι αλλαγες για να επεμβω.

θα ηθελα να λινκ απο μια αγγελια πουθ φαινεται μιση παρακαλω.

1 ώρα πριν, Nyxtopouli είπε

Έχω παράλληλα ενεργοποιημένη και την Night Theme (την σκέτη), αλλά και να την κλείσω δεν αλλάζει κάτι. Είναι ακριβώς το ίδιο.

Εννοεις το on top menu μαλλον ετσι ;

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...