Προς το περιεχόμενο

Insomnia.gr Blue and Night Theme


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Nyxtopouli είπε

 Όχι, αφού είπες ότι την κεντρική δεν την πειράζεις.

 Αναφέρομαι σε αυτά

Untitled.jpg.ea008d1757547a5b12318c332f040b0d.jpg

Α ωραια, θα το κοιταξω και αυτο, οχι αμεσα αλλα σχετικα συντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα ειναι παρα πολυ ομορφο επιτελους να μην μας βγαινουν τα ματια.Μεσα απο το stylus ομως εκει που λεει themes εβαλα ολα μαυρα αλλα δεν αλλαζει ενω στο preview τα δειχνει κανονικα.Τωρα εχω night mode γκρι με κιντρινα γραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Federacion είπε

Τώρα το έβαλες ρε Heybro; Εδώ δεν βλέπεται το φόρουμ χωρίς Panoc theme.

Τωρα το εβαλα ξερω αργησα λιγο. Εγινε σκουρο γκρι με κιτρινα γραμματα αλλα θελω να ειναι τελειως μαυρο αν γινει. Στο κινητο απο την αλλη δεν βρισκω λυση και το βραδυ βγαινουν τα ματια με το ασπρο φοντο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Federacion είπε

Άσε στο κινητό μόνο αν υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΗ ανάγκη το ανοίγουμε.

Το βραδυ στο κρεβατι δεν γινεται αλλιως κλεινω τελειως φωτεινοτητα βαζω blue light filter και παλευεται καπως. Με κανα lux κατι θα κανουμε και εκει. Υπαρχει λυση για τελειως μαυρο στην pc εκδοση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Heybro είπε

Μεσα απο το stylus ομως εκει που λεει themes εβαλα ολα μαυρα αλλα δεν αλλαζει ενω στο preview τα δειχνει κανονικα

Τι ακριβως εννοεις ?

 

19 ώρες πριν, Heybro είπε

Εγινε σκουρο γκρι με κιτρινα γραμματα αλλα θελω να ειναι τελειως μαυρο αν γινει.

19 ώρες πριν, Heybro είπε

Υπαρχει λυση για τελειως μαυρο στην pc εκδοση?

Eαν αναφερεσαι σε μενα, εχω ξαναπει οτι δε θα το κανω. Το μαυρο background με ανοιχτοχρωμο κειμενο ειναι εντελως αντιεργονομικο και κουραστικο. Μπορει για αρχη να φαινεται ξεκουραστο αλλά στη πορεια ειναι χειροτερο. Eιδικα για το περιπου 50% του πλυθησμου που εχει αστιγματισμο ειναι "θανατος".

Σχετικη βιβλιογραγια απο ενα προχειρο search
 

Φυσικα παιζουν ρολο πολλοι παραγοντες ομως ο φωτισμος του χωρου, η φωτεινοτητα της οθονης κλπ. Προσωπικα οταν επελεξα τα χρωματα θεωρησα αυτα ιδανικα ρυθμισμενα για καθε χωρο και εργασια.

 

19 ώρες πριν, Heybro είπε

. Στο κινητο απο την αλλη δεν βρισκω λυση και το βραδυ βγαινουν τα ματια με το ασπρο φοντο.

Οι λυσεις ειναι περιορισμενες,

η χρηση browser που επιτρεπει το stylus, το theme μου παιζει σε mobile κατα το ημισυ. Φτιαχνω ενα theme αποκλειστικα για mobile αλλα τη περιοδο αυτη εχω παρα πολλες υποχρεωσεις και λιγο χρονο.
η χρηση Browser που εχει "night mode", το οποιο σκουρανει τα ανοιχτα χρωματα στις σελιδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panoc είπε

Τι ακριβως εννοεις ?

Eαν αναφερεσαι σε μενα, εχω ξαναπει οτι δε θα το κανω. Το μαυρο background με ανοιχτοχρωμο κειμενο ειναι εντελως αντιεργονομικο και κουραστικο. Μπορει για αρχη να φαινεται ξεκουραστο αλλά στη πορεια ειναι χειροτερο. Eιδικα για το περιπου 50% του πλυθησμου που εχει αστιγματισμο ειναι "θανατος".

Σχετικη βιβλιογραγια απο ενα προχειρο search
 

Φυσικα παιζουν ρολο πολλοι παραγοντες ομως ο φωτισμος του χωρου, η φωτεινοτητα της οθονης κλπ. Προσωπικα οταν επελεξα τα χρωματα θεωρησα αυτα ιδανικα ρυθμισμενα για καθε χωρο και εργασια.

Οι λυσεις ειναι περιορισμενες,

η χρηση browser που επιτρεπει το stylus, το theme μου παιζει σε mobile κατα το ημισυ. Φτιαχνω ενα theme αποκλειστικα για mobile αλλα τη περιοδο αυτη εχω παρα πολλες υποχρεωσεις και λιγο χρονο.
η χρηση Browser που εχει "night mode", το οποιο σκουρανει τα ανοιχτα χρωματα στις σελιδες.

Αψογος εισαι μην το συζητας παρε τον χρονο σου οποτε μπορεις. Λεω για το παρακατω. Στα αριστερα εχει πολλα θεματα βαζω ενα μαυρο με κιτρινα γραμματα αλλα δεν το περνει. Εχω δηλαδη μονο το night mode με γκρι και κιτρινα γραμματα τελειως μαυρο με κιτρινα δεν γινεται. 

 

 

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Heybro είπε

Αψογος εισαι μην το συζητας παρε τον χρονο σου οποτε μπορεις. Λεω για το παρακατω. Στα αριστερα εχει πολλα θεματα βαζω ενα μαυρο με κιτρινα γραμματα αλλα δεν το περνει. Εχω δηλαδη μονο το night mode με γκρι και κιτρινα γραμματα τελειως μαυρο με κιτρινα δεν γινεται. 



Α εννοεις το theme του ιδιου στου stylus, απο οσο γνωριζω η αριστερη στηλη δεν αλλαζει χρωμα. Τα υπολοιπα ειναι themes που εφαρμοζονται στον editor του stylus, δε τα εχω ψαξει αλλα ειμαι σιγουρος οτι απο αυτα που εχει μεσα δε γινεται κανενα δεν εχει μονο ενα χρωμα μεσα, απλα γιατι καθε χρωμα αντιστοιχει σε καποιο element, για μπορεις να τα ξεχωριζεις. Θεωρητικα με καποιο τροπο θα μπορεις να φτιαξεις ενα theme για το ιδιο το stylus αλλά δεν εχω ασχοληθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panoc είπε

Α εννοεις το theme του ιδιου στου stylus, απο οσο γνωριζω η αριστερη στηλη δεν αλλαζει χρωμα. Τα υπολοιπα ειναι themes που εφαρμοζονται στον editor του stylus, δε τα εχω ψαξει αλλα ειμαι σιγουρος οτι απο αυτα που εχει μεσα δε γινεται κανενα δεν εχει μονο ενα χρωμα μεσα, απλα γιατι καθε χρωμα αντιστοιχει σε καποιο element, για μπορεις να τα ξεχωριζεις. Θεωρητικα με καποιο τροπο θα μπορεις να φτιαξεις ενα theme για το ιδιο το stylus αλλά δεν εχω ασχοληθει.

Κατανοητος. Αρα σαν theme στο insomnia εχουμε το γκρι με το κιντρινο δεν αλλαζει αυτο για την ωρα. Ηθελα απλα να το ξεκαθαρισουμε γιατι προσπαθουσα ωρα χθες και ελεγα γιατι δεν μπαινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...