Προς το περιεχόμενο

Insomnia.gr Blue and Night Theme


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νεο update με πολλες διορθωσεις

προστεθηκε και υποστηριξη για τη σελιδα των συνδρομων αλλα και αλλαγη χρωματων και γραμαμτοσειρων στις αγγελιες.

 

Κλασσικα

Kατεβαζετε τα 2 script απο εδω

Insomnia.gr Navy Blue Theme - main site | Userstyles.org

Insomnia Navy Blue Theme - Forum | Userstyles.org

 

 

 

14 ώρες πριν, Federacion είπε

Αυτός είναι ο στόχος Πάνοοοοοοο:

 

 

Δε παιζει αυτο... Για να το κανω αυτο πρεπει να γραχω χιλιαδες γραμμες κωδικα. Αλλο το να προσαρμοσεις κατι με css και αλλο να το γραψεις απο την αρχη.

 

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panoc είπε

 

Δε παιζει αυτο... Για να το κανω αυτο πρεπει να γραχω χιλιαδες γραμμες κωδικα. Αλλο το να προσαρμοσεις κατι με css και αλλο να το γραψεις απο την αρχη.

Ναι βρε, πλακίτσα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεο update.

Αλλαξε η λευκη μπαρα στο πανω μερος της σελιδας.

Διορθωuηκαν χρωματα και πλαισια.

Προστεθηκε υποστηριξη της σελιδα των πρ. μυνηματων (messanger).

 

q11.PNG.c89b8e33a54de858776be2fe79645a39.PNG

q12.PNG.2dae03a76cecf09afac5f3cfb7b5c3cd.PNG

 

qq16.PNG

περισσοτερες εικονες

qq14.PNG.7c3410fe9a7c34de9c0fb808b2e5fa13.PNG

 

qq15.PNG.16de3c918fa64d0982fa902964ef5d0c.PNG

 

qq13.PNG.186ee0ff105e12c511d48ddcccfd5e8f.PNG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoc είπε

 

ή εαν τα εχετε ηδη πατε στο εικονιδιο του stylus πατατε πανω πατατε εκει που λεει διαχειρηση και μετα πατατε update

ZOZxoC4.jpg

 

4VQJIMx.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν είναι πρόβλημα, απλά μου φάνηκε αστείο. Με το dark background πίσω από το νέο logo του insomnia είναι σαν smiley γιαγιάς που γελάει και φαίνεται το ένα και μοναδικό δόντι που της έχει μείνει :D

image.png.9f2222240b08bc0d69cb79fb36f1505c.png

 

Πολύ ωραία δουλειά Πάνο, το theme χρησιμοποιώ που και που (αν και έχει αρχίσει να με βολεύει και το default του insomnia). Νομίζω σε συνδυασμό με το dark theme του insomnia φεύγουν και κάποια θεματάκια που έχουμε εμείς οι συντονιστές αλλιώς με δικά μας views και divs. 

Ένα που προσωπικά θα ήθελα να βελτιωθεί Πάνο στο theme σου είναι η απόσταση μεταξύ παραγράφων, αν και αυτό είναι προσωπικό γούστο. Θα το ήθελα λίγο πιο διακριτό (μεγαλύτερο δηλαδή).

Στο νέο insomnia πλέον το "enter" key αλλάζει παράγραφο οπότε βάζει μεγαλύτερο κενό, και το shft+enter αλλάζει γραμμή στην ίδια "παράγραφο". Αυτό πιθανότατα θα εξηγηθεί (από όσο ξέρω δεν θα πάμε στην παλιά συμπεριφορά) σε κάποιο ενημερωμένο FAQ ή άρθρο για τις αλλαγές, και ήδη υπάρχει κάποιο compensation script για να δείχνουν σωστά τα παλιά posts (που αλλιώς ή σε edit mode δείχνουν να έχουν πρόσθετα κενά). 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Δεν είναι πρόβλημα, απλά μου φάνηκε αστείο. Με το dark background πίσω από το νέο logo του insomnia είναι σαν smiley γιαγιάς που γελάει και φαίνεται το ένα και μοναδικό δόντι που της έχει μείνει :D

image.png.9f2222240b08bc0d69cb79fb36f1505c.png

οντως :P

ειπα να βαλω το παλιο αλλα δε μπορω να το βρω σε png...

 

Eπι την ευκαιρια ανεβασα και νεο update με λιγο πιο φωτεινο ασπρο γιατι εχω την αισθηση οτι το whitesmoke με κουραζε. Eνω αντιθετα το fafafa που το χρησιμοποιουν σε αλλο site μου φαινεται πιο ξεκουραστο κατα τις τελευτεες 48 ωρες που το δοκιμαζα.

Mεταξυ αλλων εβαλα και gradient στο http://www.insomnia.gr/discover/unread/ και υποστηριξη της http://www.insomnia.gr/discover/

 

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Ένα που προσωπικά θα ήθελα να βελτιωθεί Πάνο στο theme σου είναι η απόσταση μεταξύ παραγράφων, αν και αυτό είναι προσωπικό γούστο. Θα το ήθελα λίγο πιο διακριτό (μεγαλύτερο δηλαδή).

Στο νέο insomnia πλέον το "enter" key αλλάζει παράγραφο οπότε βάζει μεγαλύτερο κενό, και το shft+enter αλλάζει γραμμή στην ίδια "παράγραφο". Αυτό πιθανότατα θα εξηγηθεί (από όσο ξέρω δεν θα πάμε στην παλιά συμπεριφορά) σε κάποιο ενημερωμένο FAQ ή άρθρο για τις αλλαγές, και ήδη υπάρχει κάποιο compensation script για να δείχνουν σωστά τα παλιά posts (που αλλιώς ή σε edit mode δείχνουν να έχουν πρόσθετα κενά). 

 

Μομιζω το εφτιαξα, κοιτα την εικονα εαν ειναι ικανοποιητικο, εαν θα το ηθελες μικροτερο ή μεγαλυτερο και ενημερωσε με για να ανεβασω νεα εκδοση.

πριν

pra1.PNG.9987937a3608de4d4c4a6e9fdcc7023d.PNG

 

μετα

pra3.PNG.c2c18a2f30027983fafb1e8946e9a119.PNG

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...