Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες μόνο για Αθηναίους


aviador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, spartakos123 είπε

Και ποιος ειναι ο σκοπος του φορουμ?

Δε νομίζω ότι χρειάζεται περαιτέρω εξήγηση αυτό. Είναι κάτι που πάνω από 15 ετών είναι κανείς ικανός να να καταλάβει. Όχι πάντως οι αγγελίες, υπάρχουν πολλά αλλά site πιο ειδικά για αυτό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δε νομίζω ότι χρειάζεται περαιτέρω εξήγηση αυτό. Είναι κάτι που πάνω από 15 ετών είναι κανείς ικανός να να καταλάβει. Όχι πάντως οι αγγελίες, υπάρχουν πολλά αλλά site πιο ειδικά για αυτό. 

Μιας που εισαι πανω απο 15 ετων,που ειναι το δυσκολο να απαντησεις,εκτος αν ηταν πιο ευκολο πίνοντας καφε σε καποια καφετερια.

 

Επεξ/σία από spartakos123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν θα μπω στη διαδικασία να στείλω ή να μου στείλουν πράγματα με ΕΛΤΑ/ΚΤΕΛ/μεταφορική/courier έχει να κάνει με περισσότερους παράγοντες από την απόσταση: Με ποιόν κάνω τη συναλλαγή, την αξία, το μέγεθος-βάρος, την ευπάθεια, ακόμα και το πόσο πολύ με ενδιαφέρει/χρειάζομαι το συγκεκριμένο αντικείμενο ή είναι εύκολο να το ξαναβρώ.

Γι'αυτό νομίζω ότι το καλύτερο είναι, απλά, να υπάρχει υποχρέωση να αναφέρεται η έδρα του πωλητη και, αν ο ίδιος δεν επιθυμεί να μπλέξει με αποστολές, να το αναφέρει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώρον άδωρον και που το αναφέρει ο πωλητής στην αγγελία του ότι δεν στέλνει  εκτός της πόλης  που μένει η ερωτήσεις  πάλη θα υπάρχουν γιατί δεν στέλνεις και το θέλω του εξηγείς τούς λόγους και αυτός συνεχίζει το ίδιο τροπάριο σε ζαλίζουν  με διάφορα άσχετα ειλικρινά δεν τους καταλαβαίνω μερικές φορές.     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2018 στις 8:37 ΜΜ, Dimitroulis είπε

Έχει συμβεί πολλές φορές να έχω κάτι προς πώληση και να ενδιαφέρονται αρκετοί.

Στην ερώτηση που είμαι, για να βρεθούμε και να τους το δώσω χέρι με χέρι, όταν τους έλεγα Αλεξανδρούπολη απεύφευγαν την συναλλαγή λόγω απόστασης.

Προσωπικά το θεωρώ άδικο.

Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα παρόλο που κατοικεί εκεί το 45% του πληθυσμού. 

ΥΣ: Με ΕΛΤΑ Courier και κόστος μόλις 5€ (παραλαβή από πλησιέστερο κατάστημα) έχω στείλει δεκάδες δεματάκια και σε λιγότερο από 24 ώρες!

Και με αναμονη στην ουρα 2,5ωρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, driverpit είπε

Δώρον άδωρον και που το αναφέρει ο πωλητής στην αγγελία του ότι δεν στέλνει  εκτός της πόλης  που μένει η ερωτήσεις  πάλη θα υπάρχουν γιατί δεν στέλνεις και το θέλω του εξηγείς τούς λόγους και αυτός συνεχίζει το ίδιο τροπάριο σε ζαλίζουν  με διάφορα άσχετα ειλικρινά δεν τους καταλαβαίνω μερικές φορές.     

Εφοσον εχεις γραψει οτι δεν στελνεις και οτι τετοια μυνηματα θα διαφ=γραφονται , απλα διεγραφετα

4 λεπτά πριν, tz_aristotelis είπε

Και με αναμονη στην ουρα 2,5ωρες.

Σωστα τα ελτα πλεον ειναι απαραδεκτα
1ον Δεν στο φερνουν σπιτι .
2ον Χανεις μια μμερα να πας στα ελτα να περιμενεις κανα 2ωρο γιαγιαδες που πληρωνουν λογαριασμους κλπ για να κανεις δουλεια .
Πλεον το μονο οικονομικο/αξιοπιστο εινααι η Γενικη Ταχυδρομικη  με κοστος αντικαταβολης στα 7€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, villasg είπε

Εφοσον εχεις γραψει οτι δεν στελνεις και οτι τετοια μυνηματα θα διαφ=γραφονται , απλα διεγραφετα

Πάντα όλα τα παραπάνω στην περιγραφή της αγγελίας που βάζω τα γράφω(πόλη συναλλαγή που θέλω να γίνει ανταλλαγή αντικαταβολή για την τιμή)  

Τώρα τα διαγράφω με το καινούργιο σύστημα στις  αξιολογήσεις δεν τα απαντάω καν γιατί δεν υπάρχει ο (φόβος) της  άσχετης αρνητικής αξιολόγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2018 στις 6:02 ΜΜ, spartakos123 είπε

Μιας που εισαι πανω απο 15 ετων,που ειναι το δυσκολο να απαντησεις,εκτος αν ηταν πιο ευκολο πίνοντας καφε σε καποια καφετερια.

μα καλα λεει. τεχνολογικο φορουμ με νεα και ειδησεις για την τεχνολογια και το λεει και η λεξη.ΦΟΡΟΥΜ δηλαδη γραφεις την απορια σου η την γνωμη σου αναλογα με την κατηγορια και σου απαντανε την γνωμη τους. δεν το πιστευω οτι το εξηγω αυτο!!! οι αγγελιες ειναι απλα μια λειτουργια. κοιταξε να δεις .για ολα τα πραγματα και σε ολα τα πραγματα σημασια εχει ο τροπος. δεν εχει σημασια αν αυτο που ρωταμε ειναι αυτονοητο.δεν ειναι κακο να μην το ξερουμε. ο τροπος που το ρωταμε εχει σημασια. λες κι εμεις γνωριζουμε καποιο καλα κρυμμενο μυστικο και με μπολικη δοση ειρωνιας δεν ειναι τροπος. το λενε και οι κανονες του φορουμ. αλλωστε η ειρωνια ειναι βια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tz_aristotelis είπε

Και με αναμονη στην ουρα 2,5ωρες.

ΕΛΤΑ Courier έγραψα 

Εδώ Αλεξανδρούπολη είναι διαφορετικά "μαγαζιά" και η αναμονή είναι 1''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimitroulis είπε

ΕΛΤΑ Courier έγραψα 

Εδώ Αλεξανδρούπολη είναι διαφορετικά "μαγαζιά" και η αναμονή είναι 1''

Εδω ομως συστεγαζονται και εξυπηρετουν με τον ιδιο αριθμο προτεραιοτητας πας εκει τους λες ηρθε μυνημα απο κουριερ να παραλαβω και λεει παρτε αριθμο και περιμεντε στη σειρα σας ( Αθηνας 12 οδος μηθυμνης )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, villasg είπε

Εδω ομως συστεγαζονται και εξυπηρετουν με τον ιδιο αριθμο προτεραιοτητας πας εκει τους λες ηρθε μυνημα απο κουριερ να παραλαβω και λεει παρτε αριθμο και περιμεντε στη σειρα σας ( Αθηνας 12 οδος μηθυμνης )

Τα "ωραία" της Πρωτεύουσας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dimitroulis είπε

ΕΛΤΑ Courier έγραψα 

Εδώ Αλεξανδρούπολη είναι διαφορετικά "μαγαζιά" και η αναμονή είναι 1''

Συγγνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να γνωριζουμε οτι τα ελτα παρεχουν την δυνατοτητα παραδοσης κατοικον(εκτος δυσβατης περιοχης)με εξτρα χρεωση φυσικα,οπως παρεχει και την δυνατοτητα ασφαλισης δεματος,με εξτρα χρεωση παντα.Δεν μπορουμε να κατηγορουμε τα ελτα εαν πολλοι υπαλληλοι δεν κανουν σωστα την δουλεια τους.Ενα μεγαλο ποσοστο κανει συναλλαγες απο εξωτερικο,με περισσοτερο χρονο καθυστερισης οσον αφορα την παραδοση και την αποστολη(7-15-30 μερες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που δεν τα εχει φυσικα η αλεξανδρουπολη...οταν μιλουν για αθηναα στην επαρχια μονο ασχημα πραγματα λενε. ερχονται ομως ολοι εδω κανουν οικογενεια παιδια γατια ...αν δεν ειναι σχιζοφρενεις τοτε εχει παρα πολλα θετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...