Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες μόνο για Αθηναίους


aviador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά όλοι να κάνουν τον κόπο να γράφουν που βρίσκονται και αν στέλνουν ή όχι με ΕΛΤΑ και μεταφορική.

Αλλά ακόμη και στην ίδια την Αθήνα οι αποστάσεις είναι πρόβλημα. Αν για παράδειγμα βρω μια μνήμη των 20 ευρώ και τη θεωρήσω ευκαιρία έναντι 33 που κάνει στο μαγαζί, τελικά μπορεί να μην είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα - ειδικά αν πωλητής και αγοραστής μένουν σε διαφορετικά και πολυ απομακρυσμένα μεταξύ τους σημεία.

Μου έτυχε λοιπόν να βρω το αντικείμενο που ήθελα, μικρής αξίας και τελικά να ακυρώσω γιατί ο πωλητής έμενε Βούλα, εγώ Καλογρέζα, αυτός δε μπορούσε να μετακινηθεί (σεβαστό) και εγώ ήθελα δύο και βάλε ώρες και κάμποση βενζίνη για το πήγαινε έλα. Στο τέλος δυσαρεστήθηκε αλλά...Σε άλλη φάση, είχα βρει κάτι άλλο, είχα πει στον πωλητή ότι δεσμεύομαι να το πάρω σε δύο τρεις ημέρες μέχρι να βρω ευκαιρία να πάω με το αυτοκίνητο γιατί ήταν ογκώδες, και αυτός στο μεταξύ το πούλησε, και με κρέμασε.  

Συμπέρασμα και μέσα στην Αθήνα δεν είναι πάντα εύκολο, και κοστίζει, ειδικά σε μικροπράγματα.

Επεξ/σία από tedkald
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εχω να πω οτι πολλοι αθηναιοι που πουλατε διαφορα και γραφετε 'μονο αθηνα',μολις δειτε αγγελια απο επαρχια με κατι που σας ενδιαφερει,κατευθειαν στελνετε μηνυμα για αποστολη.

Εκει ειναι που πρεπει να τρωνε ακυρο μερικοι.

Προσωπικα αρχισα να το εφαρμοζω σε 'μονοαθηναιους' και ας μου μεινει το προιον στο συρταρι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εισαι σωστος προσφερεις οτι ζητας .
Δλδ εγω γραφω στελνω μονο με Γενικη , γιατι λογω εργασιας δεν μπορω να παω πρωινες ωρες στο ταχυδρομειο να στειλω και ξανα μετα να παω να παραλαβω τα χρηματα .
Ετσι και εγω εαν ειναι να παρω κατι απο επαρχια ζητω το ιδιο Γενικη .
Απλα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης είναι και κάποιοι που είναι και πολύ «άπλες» και άνετοι δεν στέλνουν επαρχία αλλά όταν δουν από επαρχία κάτι που τους ενδιαφέρει όχι μόνο ζητάνε αποστολή στην Αθήνα αλλά και σου ζητάνε αν έχεις κάποιον γνωστό Αθήνα να το στείλεις για να το ελέγξουν.......ή ακόμα καλύτερα σε ρωτάνε «ευγενικά» μήπως κατεβαίνεις Αθήνα.......δηλαδή ο επαρχιώτης είναι ο «βλάχος» το κορόιδο που πρέπει να υποχωρεί και να δέχεται την οποία παράλογη απαίτηση του κάθε μπαγλαμά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ξεκινήσαμε να συζητάμε πώς μπορούμε να προσθέσουμε ένα πεδίο στις αγγελίες ώστε να παρέχονται περισσότερες πληροφορίες και να κερδίζουν όλοι χρόνο, και καταλήξαμε σε μηνύματα παντελώς άσχετα.

Οπότε, επειδή χάνεται η ουσία, το νήμα κλειδώνεται, και εφόσον έχουμε κάποια εξέλιξη στο πεδίο ορισμού επιθυμητών περιοχών συναλλαγής, θα την ανακοινώσουμε.

Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...