Προς το περιεχόμενο

Επιτραπεζια για 4!!


nkarag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!!Τον τελευταιο καιρο εχουμε καει με την παρεα με το Discworld!!Τρομερο παιχνιδι κατα τη γνωμη μου..Λέμε να δοκιμασουμε κατι καινουριο σιγα σιγα αλλα στο ιδιο στυλ πανω κατω και για 3-5 ατομα..Μας αρεσει το area control και hand management στοιχειο που εχει,οπως και η μικρη δοση τυχης που μπορει να αλλαξει τελειως το παιχνιδι.Εχετε καμια προταση οι πιο σχετικοι του ειδους??Απο την ερευνα που εχω κανει μου φαινονται ενδιαφεροντα τα εξης: Lords of Waterdeep, Terraforming Mars,Blood rage,Smallworld και wiz-war για πιο fun..Ποια ειναι η γνωμη σας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξερω τι φαση ειναι το παιχνιδι που ειπες αλλα τσεκαρε το Munchkin! Αν εχεις καλη παρεα που τραβανε σε αυτα τοτε θα γουσταρετε !!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καταπληκτικό ήταν το Cyclades, αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να βρεθεί. Στην Κάισσα το βλέπω εξαντλημένο.

Έχω και καιρό να ασχοληθώ, αλλά θυμάμαι ήταν πολύ ποιοτική κατασκευή και έξυπνο. Αλλά, θέλει setup, όχι όπως το Munchkin που με ένα τραπέζι είσαι οκ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς οπότε παιζουμε επιτραπέζια η παρέα καταλήγουμε η να ουρλιάζουμε στις 4 το πρωί η να χωρίσουν ζευγάρια ή να γίνεται ο κακος χαμός με το παιχνίδι.

 

Έτσι τα αραιωσαμε. :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το grass δεν είναι σοβαρό παιχνίδι, μόνο για τα γέλια. Munchkin etc not much better.

Smallworld εξαιρετική επιλογή και δε θα το μετανιώσεις αλλά δεν έχει ιδιαίτερο στρατηγικό στοιχείο, είναι τελείως tactical (και αυτό το κάνει να ρέει γρήγορα, που δένει με το feeling του παιχνιδιού, και το αποτέλεσμα είναι καλό).

Αν θέλεις area control και hand management τότε έχω παίξει το Tigris & Euphrates που είναι πάνω κάτω αυτό που περιγράφεις ότι θες όμως είναι τελείως abstract και δεν έχει καθόλου feeling όταν παίζεις. Δεν είναι για χόρταση. Προτείνω το πολύ καλύτερο El Grande, είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις και πιστεύω θα σας αρέσει πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις προτασεις παιδια..

Για το  El grande εχει κανεις ιδεα?

Επισης,εχει δοκιμασει κανεις τα Innis και Blood rage??Ειδικα για το πρωτο διαβαζω πολλα θετικα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Αποτέλεσμα εικόνας

Taboo, Ακου τι ειπαν (τελειο) κι ενα αλλο, δεν θυμαμαι ονομα, που εχει ενα ταμπλο με πολυχρωμους κυκλους και πρεπει οι παιχτες να βαλουν χερια/ποδια σε συγκεριμενα χρωματα καθε φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σας αρεσαν το κυκλαδες και το Discworld δοκιμάστε το mare nostrum.είναι πολύ ωραίο παιχνίδι στρατηγικης για 4 άτομα. ΕΜεις το έχουμε λιώσει. όπως και ένα άλλο με τραίνα που χτίζεις διαδρομές αλλά δεν θυμάμαι το όνομα

Επεξ/σία από greekbusters
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Kostasspil said:
  Reveal hidden contents

Αποτέλεσμα εικόνας

Taboo, Ακου τι ειπαν (τελειο) κι ενα αλλο, δεν θυμαμαι ονομα, που εχει ενα ταμπλο με πολυχρωμους κυκλους και πρεπει οι παιχτες να βαλουν χερια/ποδια σε συγκεριμενα χρωματα καθε φορα

Το Twister λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, greekbusters είπε

. όπως και ένα άλλο με τραίνα που χτίζεις διαδρομές αλλά δεν θυμάμαι το όνομα

Ticket to ride λέγεται :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...