Προς το περιεχόμενο

Laptop Acer Aspire E5-575, οθόνη 15.6"Full HD, επεξεργαστής Intel Core i3-7100U, λειτουργικό Windows 10 439 $ (~354 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, karatzes είπε

Αφού όλοι αυτοί είναι ό,τι περιγράφεις παρακάτω τότε εσύ γιατί τους επικαλείσαι;

Ξέρω πολύ καλά τί παίρνεις με 354 ευρώ, και από Ελλάδα και από εξωτερικό, όπως ξέρω και την αξία των 354 ευρώ. Το συγκεκριμένο μηχάνημα για τα λεφτά του έχει αξιοπρόσεχτα συστατικά, αλλά αυτό από μόνο του δε λέει τίποτα, καθώς φαίνεται ότι η υλοποίηση είναι προβληματική. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια. Ο καθένας ας βγάλει τα δικά του συμπεράσματα και ας δώσει τα λεφτά του όπου θέλει.

Όλοι αυτοί που το θάβουν (και τολμούν να έχουν διαφορετική άποψη από την δική σου) είναι οι "Facebookίτισες" του διαδικτύου; Και το αστρονομικό 48% που το εκθειάζει τί είναι; Η ανφάν γκατέ του χώρου; Οι αριστούχοι του ΙΕΚ Αξιολογητών "Sugarης" και πρέπει ο λόγος τους να είναι Ευαγγέλιο;;;

To laptop είναι γνωστό και χιλιοπουλημένο απλώς εσύ δεν μπορείς ή δεν θέλεις να καταλάβεις ότι με τόσες πωλήσεις σίγουρα θα δείς και αρνητικά σχόλια που πρέπει να αξιολογήσεις με βάση τι αναφέρουν και προ πάντων ποιός τα κάνει...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

To laptop είναι γνωστό και χιλιοπουλημένο απλώς εσύ δεν μπορείς ή δεν θέλεις να καταλάβεις ότι με τόσες πωλήσεις σίγουρα θα δείς και αρνητικά σχόλια που πρέπει να αξιολογήσεις με βάση τι αναφέρουν και προ πάντων ποιός τα κάνει...

Αυτό είναι γνωστό και ο καθένας πρέπει να έχει αναπτύξει όλα αυτά τα χρόνια τα δικά του φίλτρα αξιολόγησης των στοιχείων που λαμβάνει από το διαδίκτυο.

Αυτό όμως δεν καθιστά αυτόματα εσένα αυθεντία του χώρου, ώστε να σου δίνει το δικαίωμα να εξανίστασαι με αυτό τον τρόπο αν κάποιος έχει έστω και τον παραμικρότερο ενδοιασμό προς τα λεγόμενα-γραφόμενά σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το παίζω αυθεντία του χώρου απλώς προσπαθώ να απαντήσω στους διάφορους που πετάγονται -από το πουθενά- πάντα στις προσφορές να πούνε κάτι τις περισσότερες φορές άσχετο και φυσικά χωρίς ποτέ να αντιπροτείνουν κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το παίζεις αυθεντία, απλά είσαι ο κριτής των πάντων!!! Ξεκαβάλα...

Επεξ/σία από karatzes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρίνω κανέναν, το ξαναγράφω: Aπλώς προσπαθώ να απαντήσω στους διάφορους που πετάγονται -από το πουθενά- πάντα στις προσφορές να πετάξουν κάτι τις περισσότερες φορές άσχετο και φυσικά χωρίς ποτέ να αντιπροτείνουν κάτι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, karatzes είπε

Αφού όλοι αυτοί είναι ό,τι περιγράφεις παρακάτω τότε εσύ γιατί τους επικαλείσαι;

Ξέρω πολύ καλά τί παίρνεις με 354 ευρώ, και από Ελλάδα και από εξωτερικό, όπως ξέρω και την αξία των 354 ευρώ. Το συγκεκριμένο μηχάνημα για τα λεφτά του έχει αξιοπρόσεχτα συστατικά, αλλά αυτό από μόνο του δε λέει τίποτα, καθώς φαίνεται ότι η υλοποίηση είναι προβληματική. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια. Ο καθένας ας βγάλει τα δικά του συμπεράσματα και ας δώσει τα λεφτά του όπου θέλει.

Όλοι αυτοί που το θάβουν (και τολμούν να έχουν διαφορετική άποψη από την δική σου) είναι οι "Facebookίτισες" του διαδικτύου; Και το αστρονομικό 48% που το εκθειάζει τί είναι; Η ανφάν γκατέ του χώρου; Οι αριστούχοι του ΙΕΚ Αξιολογητών "Sugarης" και πρέπει ο λόγος τους να είναι Ευαγγέλιο;;;

Εφόσον ξέρεις πολύ καλά τι παίρνει με 354€, πες και σε εμένα κάτι αντίστοιχο και αξιόλογο, μιας και είμαι στην αναζήτηση σε αυτά τα χρήματα.
Δεν γνωρίζω από λάπτοπ, γνωρίζω όμως, ότι αν πω ότι δεν αξίζει κάτι σε αυτά τα χρήματα, έχω μια εναλλακτική/καλύτερη πρόταση.
Και δυστυχώς ο @zacharis1955 είναι ο μόνος που ασχολείται τόσο με τους υπολογιστές και κρατάει ολόκληρο Thread μόνος του.
Και όπως είπε ο φίλος πιο πάνω, εμ βοηθάει εμ τα ακούει κιόλας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Karatzes μην το κάνεις προσωπικό. Είμαστε σε ένα δημόσιο forum και ο κάθε ένας κρίνεται για τις γνώσεις, την εμπειρία και την προσφορά του στούς άλλους. Με τη συμμετοχή του και τον χρόνο που αφιερώνει να απαντάει στις ερωτήσεις, προτείνοντας το - κατά τη γνώμη του πάντα - καλύτερο προιόν. Ο Ζαχαρίας έχει κερδίσει την αναγνώριση μου και πολλών άλλων, επειδή μας έχει βοηθήσει, όχι μόνο στα laptops αλλά και σε πολλά άλλα ζητήματα, όπου χρειάστηκε.

Καλοδεχούμενος είσαι,  να συμμετέχεις, να κάνεις τις προτάσεις σου και να κερδίσεις εμπιστοσύνη και αναγνώριση από όλους, αν αυτό είναι το θέμα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, tiniakos είπε

Βοηθάει ο Ζαχαρίας τα ακούει και από πάνω....

+1000
Μόνος του σχεδόν κρατάει ένα νήμα με τεράστια κίνηση. Και μόνο ο χρόνος του να κάθεται να πληκτρολογεί, σε συνδυασμό με τις γνώσεις του, αξίζουν ένα μεγάλο ευχαριστώ και σεβασμό.

Επεξ/σία από fourth
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2018 στις 8:20 ΠΜ, karatzes είπε

Δυστυχώς πάρα πολλά αρνητικά σχόλια χρηστών στο amazon...

Μια γενικότερη παρατήρηση σχετικά με τα σχόλια των χρηστών στο Amazon είναι ότι τα λάπτοπ χωρίς SSD πάντοτε συγκεντρώνουν έναν αριθμό μέτριων προς κακών review από 'μέσους' χρήστες, καθώς out of the box είναι πιο αργά. Αυτό επηρεάζει αναλόγως και τη συνολική βαθμολογία. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας σταματήσει εδώ. Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβήτησα τη συνολική συνεισφορά του φίλου στο φόρουμ. Το παρακολουθώ αρκετό καιρό και ξέρω ότι πάνω από 80% των προτάσεων είναι δικές του. Απλά μου την κάρφωσε η υπερβολική του αντίδραση σε έναν απλό μου ενδοιασμό, που θα τον είχε πιστεύω ο οποιοσδήποτε απλός χρήστης. Αρκούσε μια ήρεμη και ουσιαστική απάντηση όπως του φίλου yannies82...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από την κατανομή των σχολίων στο amazon, (48% 5 αστέρια και 23% με 1 αστέρι) καταλαβαίνει κάποιος ότι υπάρχει θέμα με ελαττωματικές παρτίδες.  Περισσότερο lotto μου φαίνεται η συγκεκριμένη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...