Προς το περιεχόμενο

Πώς κάνουμε unroot στο Android TV-Box μας για να λειτουργήσει το Cosmote TV GO και το Nova GO


saruman123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και Χρονια Πολλα. Εχω το Beeling GT1 Ultimate. Τι να προσεξω ωστε να το κανω να δουλεψει? 

Εχω Cosmote TV στο σπιτι. Θα μπορω να παιρνω μαζι το Android Box στο χωριο και να βλεπω? Με συνδεση στο internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, GBorb είπε

Καλημερα και Χρονια Πολλα. Εχω το Beeling GT1 Ultimate. Τι να προσεξω ωστε να το κανω να δουλεψει? 

Εχω Cosmote TV στο σπιτι. Θα μπορω να παιρνω μαζι το Android Box στο χωριο και να βλεπω? Με συνδεση στο internet.

Πρέπει να ξηλώσει το SU και το Busybox αν υπάρχει στο σύστημα.

Δυστυχώς στο συγκεκριμένο μοντέλο ενώ το root checker το αναγνωρίζει ως unroot το Cosmote tv go το αναγνωρίζει ως root.

Αν θες να δοκιμάσεις σου συνιστώ να κατεβάσεις πρώτα την rom για να την έχεις σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GBorb είπε

Ναι αλλα ποια rom ειναι η σωστη? Και πως θα το επαναφερω αν κατι παει στραβα? 

Με το AMlogic Burning Tool φλασαρης την rom.

Εδω έχει αρκετά http://www.androidiani.com/forum/beelink/532657-box-tv-beelink-gt1-ultimate-amlogic-s912-ddr4-3gb-emmc-32gb.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα δεν θα χρειαστει να κανω τιποτα. Ειχα καιρο να το ανοιξω και εχει παρει ΟΤΑ αναβαθμιση σε Android 7.1.2

Εβαλα την εφαρμογη COSMOTE TV GO και παιζει κανονικα οπως φαινεται. Μου ζηταει μονο κωδικο και PIN για να συνδεθω. Θα μιλησω αυριο με COSMOTE να το ενεργοποιησω.

Σε ευχαριστω

Επεξ/σία από GBorb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GBorb είπε

Τελικα δεν θα χρειαστει να κανω τιποτα. Ειχα καιρο να το ανοιξω και εχει παρει ΟΤΑ αναβαθμιση σε Android 7.1.2

Εβαλα την εφαρμογη COSMOTE TV GO και παιζει κανονικα οπως φαινεται. Μου ζηταει μονο κωδικο και PIN για να συνδεθω. Θα μιλησω αυριο με COSMOTE να το ενεργοποιησω.

Σε ευχαριστω

Χωρις να θελω να σε απογοητεύσω μην εισαι και τοσο σιγουρος οτι θα δουλεψει μετα τους κωδικους.
Το μυνημα οτι δεν παιζει σε root στο βγαζει αφου εχεις περασει τους κωδικους στο go και επιλεξεις καποιο καναλι.
Πρεπει να βγουν τα su και το busybox...εγω σε αυτη τη φαση ειμαι και ψαχνομαι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GBorb είπε

Και εγω αυτο εχω. Με 3-32. Δεν το καταφερες ακομα να δουλεψει?

Εννοεις μνημη 3/32 ε?

Ναι αυτο εχω αλλα τζιφος... ενω τα root check το βλεπουν ως unroot το go το βλεπει ως root.
Ψαχνω να βρω καμια ρομ που να ειναι απο τη μαμα της unroot αλλα @@ ...στο ψαξιμο ειμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φτου και νομιζα οτι θα ειναι ευκολο. Θα το ψαξω και εγω. Βρηκες τροπο να περασεις την τελευταια εκδοση Netflix?

Επεξ/σία από GBorb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stonecityboys είπε

Ψαχνω να βρω καμια ρομ που να ειναι απο τη μαμα της unroot αλλα @@ ...στο ψαξιμο ειμαι...

Οι roms του συγκεκριμένου είναι ρουταρισμενες από την"μάνα" του, άδικα ψάχνεις.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...