Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο τιμολογιο δεη


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει ειπωθεί πουθενά τι θα γίνει στο ενδιάμεσο, αν δηλαδή όσοι είναι ήδη στο ΚΟΤ, απ' τη στιγμή που θα απενταχθούν αυτόματα και μέχρι να επανενταχθούν, θα λάβουν λογαριασμούς με τιμολόγηση του Γ1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, phanispal είπε

Έχει ειπωθεί πουθενά τι θα γίνει στο ενδιάμεσο, αν δηλαδή όσοι είναι ήδη στο ΚΟΤ, απ' τη στιγμή που θα απενταχθούν αυτόματα και μέχρι να επανενταχθούν, θα λάβουν λογαριασμούς με τιμολόγηση του Γ1;

νομιζω μεχρι το μαρτιο θα ειναι στο κοινωνικο και μετα στο κανονικο αν δεν εχουν κανει νεα αιτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά όντως στις 15 Φλεβάρη θα ανοίξει η πλατφόρμα γία τις νέες δηλώσεις.

Ως τις 30 Απρίλη θα είμαστε δικαιούχοι του παλιού και αν δεν έχουμε κάνει ακόμη αίτηση για το καινούργιο, τότε θα μείνουμε εκτός.

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, καμμια φαεινή ιδέα;

Πήγα να κάνω την αίτηση για τον πατέρα μου. Τα θέτω ολα σωστά, κωδικους ταξις, αμκα μπλα μπλα μπλα.

Παω να θεσω τον αρ. παροχης και μου γράφει οτι ειναι λανθασμένος. Τη στιγμή που απ'την ιδια πλατφόρμα εχει γινει σωστα η αιτηση του κοινωνικου μερίσματος, έχει πάρει επίδομα θέρμανσης κτλ.  Συνεπώς ειναι περασμένος ΠΑΝΤΟΥ στα συστήματα ο αριθμός παροχής. Σ'αυτο το μπουρδέλο γιατι δν τον δέχεται;

Υ.Γ. τονιζω πως δοκιμασα ολους τους συνδυασμους (ζητά 11 ψήφιο, που ειναι συνήθως τα πρώτα 11 ψηφία)

Υ.Γ.2 το τηλέφωνο εξυπηρέτησης που εχουν ειναι προφανως γτπ. Καλει και πεφτει η γραμμή, Παιζει να καλεσα 50 φορες.

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kanesaxo είπε

Παίδες, καμμια φαεινή ιδέα;

Πήγα να κάνω την αίτηση για τον πατέρα μου. Τα θέτω ολα σωστά, κωδικους ταξις, αμκα μπλα μπλα μπλα.

Παω να θεσω τον αρ. παροχης και μου γράφει οτι ειναι λανθασμένος. Τη στιγμή που απ'την ιδια πλατφόρμα εχει γινει σωστα η αιτηση του κοινωνικου μερίσματος, έχει πάρει επίδομα θέρμανσης κτλ.  Συνεπώς ειναι περασμένος ΠΑΝΤΟΥ στα συστήματα ο αριθμός παροχής. Σ'αυτο το μπουρδέλο γιατι δν τον δέχεται;

Υ.Γ. τονιζω πως δοκιμασα ολους τους συνδυασμους (ζητά 11 ψήφιο, που ειναι συνήθως τα πρώτα 11 ψηφία)

και σε μενα στην αρχη μετα κατι αφαιρεσα (σιγουρα τις παυλες και νομιζω τα 2 τελευταια ψηφια ) και το πηρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, βαζω κανονικα τα πρωτα 11 ανευ παύλας/κενών και βγαζει κατω κατω σφάλμα.

Ενω αν παω σε άλλη εφαρμογη της ΔΕΗ, πχ αιτηση για ευάλωτο πελατη (που βαζεις απλως αρ.παροχης) ομορφα και ωραια ανοιγει η φορμα με τα στοιχεια του πατερα μου.

Τι μπουρδέλο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

μπα, βαζω κανονικα τα πρωτα 11 ανευ παύλας/κενών και βγαζει κατω κατω σφάλμα.

Ενω αν παω σε άλλη εφαρμογη της ΔΕΗ, πχ αιτηση για ευάλωτο πελατη (που βαζεις απλως αρ.παροχης) ομορφα και ωραια ανοιγει η φορμα με τα στοιχεια του πατερα μου.

Τι μπουρδέλο ειναι.

Σε ποιανού το όνομα είναι φίλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι!

 

Ηταν τελικά πολύ απλό. Ακύρωσα την αιτηση.

Εκανα καινουργια χωρις να αλλάξω τίποτε. Και τη δέχτηκε. ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kanesaxo είπε

οχι!

Ηταν τελικά πολύ απλό. Ακύρωσα την αιτηση.

Εκανα καινουργια χωρις να αλλάξω τίποτε. Και τη δέχτηκε. ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ.

Το ίδιο κάνει και στης κόρης μου.Ενώ είναι σε κοινωνικό τιμολόγιο έκανε σήμερα την αίτηση και της έλεγε λάθος αριθμό λογαριασμού ΔΕΗ.Το κάναμε 2-3- φορές το ίδιο.

Το αφήσαμε και θα δοκιμάσουμε αύριο πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να ακυρώσεις την αιτηση κα να τη ξανακάνεις απ'την αρχή.

Δηλ "νεα" αίτηση. Στη περίπτωση μου, προχωρησε κανονικά. Με τα πρώτα 11 ψηφια του αρ.παροχής.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Το λάθος που έκανα ήταν οτι πάταγα στο τέλος και τον δωδέκατο αριθμό της παροχής ενω το σύστημα δέχεται  μεχρι 11 αριθμούς. οταν παταγα τον επιπλέον αριθμό μπερδεύοτανε και μου έβγαζε σφάλμα. 

Μήπως κάνετε το ίδιο λάθος και εσείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kanesaxo είπε

οχι!

Ηταν τελικά πολύ απλό. Ακύρωσα την αιτηση.

Εκανα καινουργια χωρις να αλλάξω τίποτε. Και τη δέχτηκε. ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ.

Απλά κολλάει το σύστημα το ίδιο έγινε σε μία φίλη, εμένα δεν μου έπαιρνε το ΑΜΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...