Προς το περιεχόμενο

Samsung S7 399€ media market


time out

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το μονο αντιστοιχο σε ας το πουμε πακετο σαν το S7 edge ειναι το LG G6.

Γενικα στα χρηματα αυτα απο Ελλαδα την παρουσα χρονικη στιγμη δεν υπαρχουν πολλες επιλογες.

Το μονο κακο που εχει το S7 που αναφερθηκε παραπανω ειναι οτι δυστηχως απο αυτονομια ειναι σκουρα τα πραγματα λογω της αναλυσης οθονης που εχει που τραβαει πολυ.

Αλλιως ειναι και πανεμορφη συσκευη και με πολυ καλη καμερα και με φοβερη οθονη αλλα και με καλα specs.

Σκεφτειτε οτι στα 275+ευρω παιζει το mate 10 lite που περαν της νεας αναλογιας δεν εχει τπτ αλλο.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το S7 Edge έχει πολύ καλύτερη αυτονομία μπαταρίας από το G6. Καλύτερη αυτονομία κατά 28% σύμφωνα με το gsmarena (92h vs 72h).

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7945&idPhone2=8466#g935f,h870,*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, assos01 είπε

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το S7 Edge έχει πολύ καλύτερη αυτονομία μπαταρίας από το G6. Καλύτερη αυτονομία κατά 28% σύμφωνα με το gsmarena (92h vs 72h).

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7945&idPhone2=8466#g935f,h870,*

Δεν αντιλεγω αλλα μιλησα γενικα σαν πακετο οχι για την αυτονομια μεμονομενα αρα δεν καταλαβαινω τι ακριβως προσπαθεις να πεις,ειδικα μιας και τελειωσε και η προσφορα και πλεον το S7 edge ανεβηκε παλι στα 429+ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, assos01 είπε

Προσπαθώ να πω ότι αυτό που έγραψες για την μπαταρία του edge απλά δεν ισχύει.

Ξαναδιαβασε το σχολιο στο οποιο αναφερεσαι.Στο απλο S7 αναφερθηκα στην αυτονομια του σε σχεση με το S7 edge.Ελεος το κανεις και παραθεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικό μου δίλημμα είναι ανάμεσα στο S7 edge (350) και στο Nokia 8 (~400).
To edge εχώ προλάβει και έχω κάνει κράτηση στα 350.
Τα πλεονεκτήματα του Nokia είναι πιο νεο android (stock 8.1), πιο νέο/γρήγορο  CPU (835) και πιο νεο κινητό γενικά (υποστήρηξη).
Του S7 edge, κάμερα, εμφάνιση και λίγο φτηνότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, assos01 είπε

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το S7 Edge έχει πολύ καλύτερη αυτονομία μπαταρίας από το G6. Καλύτερη αυτονομία κατά 28% σύμφωνα με το gsmarena (92h vs 72h).

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7945&idPhone2=8466#g935f,h870,*

Επειδή είχα το g6 και τώρα έχω το s7 edge να πω πως από θέμα αυτονομίας είναι σχεδόν το ίδιο με την ίδια ακριβώς χρήση. Αυτή η μεγάλη διαφορά που βλέπω δεν ισχύει. Η μόνη διαφορά στην μπαταρία που βλέπω είναι πως το s7 φοτρίζει ελαφρως γρηγοροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JackSparrow21 είπε

Το βασικό μου δίλημμα είναι ανάμεσα στο S7 edge (350) και στο Nokia 8 (~400).
To edge εχώ προλάβει και έχω κάνει κράτηση στα 350.
Τα πλεονεκτήματα του Nokia είναι πιο νεο android (stock 8.1), πιο νέο/γρήγορο  CPU (835) και πιο νεο κινητό γενικά (υποστήρηξη).
Του S7 edge, κάμερα, εμφάνιση και λίγο φτηνότερο. 

Δεν ξέρω τι λεει το Νοκια, αλλά 350 για το Edge είναι ένα πολύ καλό deal χωρίς δεύτερες σκέψεις.

Καμεράρα, οθονάρα, πολύ καλή μπαταρία, εμφάνιση you name it....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παλιά s7 (και δεν το νοσταλγώ) κα τώρα έχω Nokia 8.

Αν εξαιρέσεις το wow factor της οθόνης που παραμορφώνει τα χρώματα και την όμορφη σχεδίαση του s7 edge (που για μένα, επειδη είναι μπρος πίσω βαμμένο στο χρωμα που επιλέγεις, είναι πιο όμορφο και από s8), να θυμίσω ότι το Nokia έχει stock android, άρα μικρότερη κατανάλωση), πιο φρέσκο σε hardware και τρέχει ήδη 8.1.

Διαλέγεις, από έξω εμφάνιση ή από μέσα άνεση, όπως έλεγε και μια παλιά διαφήμιση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...