Προς το περιεχόμενο

Παρά τις ζημίες-ρεκόρ για το 4o τρίμηνο, η Tesla αυξάνει την παραγωγή του Model 3s


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, spirios1992 είπε

Ποια κακά οικονομικά αποτελέσματα ρε παιδιά; Αφού γράφει ότι τα έσοδα αυξήθηκαν;!;

Και τα έξοδα αυξήθηκαν πιο πολύ από τα έσοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γερμανός ειδικός σε εφημερίδα του ΣΚ, είπε ότι για να πάμε σε ηλεκτρικά αυτοκίνητα μαζικα, πρέπει να τριπλασιαστούν τα εργοστάσια που παράγουν ηλεκτρική ενέργεια και μιλάμε για εργοστάσια τύπου λιγνίτη, που παράγουν 24/7.

 

Δεν υπάρχει μέλλον στα ηλεκτρικά αυτοκίνητα.

Θα είναι πάντα ένα είδος πολυτελείας για τους πολύ πλούσιους.

 

Όσο για τον Επόμενο, δεν είναι ο πρώτος που έχτισε με δανεικά με αέρα. Τα είδαμε και στη χώρα μας αυτά.

Εδώ τα πληρώνουμε εμείς, εκεί ο Αμερικανός πολίτης, που άμα αρρωστήσει πουλάει το σπίτι του για να πληρώσει για τη θεραπεία του στα ιδιωτικά νοσοκομεία τους.

 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, NT1G είπε

Εντάξει, μόνο 1,5 εκατομμύρια υβριδικά πούλησε η Toyota το 2017, τι να κάνει η καημένη... :rolleyes:

Και η samsung Πούλησε πολλά εκατομμύρια κινητά το 2017... έλα Παναγιά μου.. τι σχέση έχει βρε παλικάρι μου το υβριδικό με το εντελώς ηλεκτρικό? χαχαχαχα... πω ρε πως ξεκινά η εβδομάδα...

12 ώρες πριν, giwrgos555 είπε

Ως δημόσιο πρόσωπο όπως και οι πολιτικοί ο Musk και ο κάθε επιχειρηματίας υπόκειται σε κριτική η οποία έιναι καθαρά προσωπική γνώμη του καθένα.Πάντως για την επιτυχία της Tesla υπάρχει αμφισβήτησει απο πολλά άτομα οχι μόνο εδώ μεσα αλλά ακόμα και οικονομικοί αναλυτές,δημοσιογράφοι και συντάκτες οικονομικών εφημερίδων.Κι όχι μόνο αυτό αλλά εχουμε και παράδειγμα προ δεκαετίας με άλλη αυτοκινητοβιομηχανία την GM η οποία είχε ζημιές απο το 2005 περίπου και μετά εξαιτίας την οικονομικής κρίσης που ερχόταν στην αμερικανική βιομηχανία και όλα αυτά τα χρόνια επιζούσε με ζημιές μέχρι το 2008 που προέκυψε η μεγάλη ύφεση και η GM λύγισε υπο το βάρος των πιστωτών της και αν δεν έμπαινε η αμερικανική κυβέρνηση να την βοηθήσει η εταιρεία θα ήταν παρελθόν τώρα.Αντίστοιχα το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί και την Tesla στην επόμενη ύφεση που θα προκύψει γιατί θα υπάρξει απότομα δραματική μείωση του τζίρου της και δεν θα μπορεί να ανταποκριθεί στις δανειακές τις υποχρεώσεις.

Ναι αδερφέ. Κριτική από κάποιον που μετρά η γνώμη του. Όχι από εσένα και από εμένα. 

Και επαναλαμβάνω... πες μου τον τσίρο σου να σεβαστώ αυτά που γράφεις.. αλλιώς αισθάνομαι ηλίθιος που απαντώ σε κάθε σου έκθεση.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα στην γερμανια δεν τα πιστευουν καθολου τα ηλεκτρικα..

"The world's largest e-charging station is planned for a Bavarian highway (A8), works will start in 2018:

(in German language)
https://www.pv-magazine.de/...

The plan in short: 144 charging stations of which 24 are 350kW DC and 120 are 50kW DC"

Κανεις δεν ειπε οτι τα ηλεκτρικα θα αποτελουν το 80% των πωλησεων σε δεκα χρονια. Μια τεχνολογια χρειαζεται χρονο και ερευνα για να ωριμασει. Φανταζομαι ο πρωτος ICE που κατασκευαστηκε ηταν 12κυλινδρος 800 ιππων.

Ειπαμε δεν ειναι θεος αλλα τοσο hate για το musk ουτε η apple να ηταν :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, nectons είπε

Και η samsung Πούλησε πολλά εκατομμύρια κινητά το 2017... έλα Παναγιά μου.. τι σχέση έχει βρε παλικάρι μου το υβριδικό με το εντελώς ηλεκτρικό? χαχαχαχα... πω ρε πως ξεκινά η εβδομάδα...

Ναι αδερφέ. Κριτική από κάποιον που μετρά η γνώμη του. Όχι από εσένα και από εμένα. 

Και επαναλαμβάνω... πες μου τον τσίρο σου να σεβαστώ αυτά που γράφεις.. αλλιώς αισθάνομαι ηλίθιος που απαντώ σε κάθε σου έκθεση.. :)

Δηλαδή όποιος έχει λεφτά μπορεί να λέει ότι βλακεία του κατέβει και κανένας δέν έχει δικαίωμα να τον κρίνει.

Οπότε και εγώ ο Fubar αν έχω πιό πολλά λεφτά απο τον nectons μπορώ να του επιβάλω τη γνώμη μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Whargoul είπε

Δικαίωμα σου να νιώθεις μικρός και ασήμαντος. Μικροί και ασήμαντοι ένοιωθαν και τον μεσαίωνα μπροστά στην δόξα της εκκλησίας.

Δεν νομίζω ότι είναι σωστό να θεωρούμε τους εαυτούς μας, ούτε σημαντικούς ούτε ασήμαντους. Η κριτική τους καθενός που ασκεί σε οτιδήποτε τον ενδιαφέρει, προέρχεται από τις γνώσεις του και το κοινωνικό επίπεδο που βρίσκεται.

Δεν θεωρώ σωστό τον παραλληλισμό με τον μεσαίωνα, νομίζω ότι είναι ακραίο. Από την άλλη, δεν βρισκόμαστε μπροστά σε κάποια απειλή ή σε κάτι κακό. Μια εταιρία προσπαθεί να πουλήσει κάτι καινοτόμο. Κάτι που συνέβη με πολλές εταιρίες στο παρελθόν. Αν το μέλλον μας δεν είναι αυτό (διαστημόπλοια, ηλεκτροκίνηση, ΑΠΕ κλπ) τότε ποιο είναι;

Επίσης η θεώρησή σου, ότι αυτοί οι μεγάλοι είναι όλοι "αρχιεπίσκοποι" και ότι τους προσκυνά ο κόσμος,  είναι υπερβολική. Η ερώτηση λοιπόν είναι, όλοι οι άνθρωποι τους προσκυνάνε; όλοι οι άνθρωποι τους φοβούνται; όλοι οι άνθρωποι τους υπηρετούν; Ή μήπως μια μειοψηφία τους φοβούνται και τους υπολογίζουν.

Αν εγώ θεωρώ ότι ο Musk κάνει κάτι καλό, άσχετα με τον αν είναι πλούσιος και έχει δύναμη, αυτό μου αρκεί. Μέχρι να αποδειχθεί σε μένα το αντίθετο, ότι κάνει κατι κακό.

Το ερώτημα που θέτω στον καθένα, είναι "εσύ τι θάκανες;" Αν λοιπόν σου έδιναν την δύναμη και τον πλούτο των Rothschild τι θα έκανες διαφορετικό;   Ή μάλλον, θα μπορούσες να κάνεις κάτι διαφορετικό; Θα σε άφηνε το σύστημα να κάνεις κάτι διαφορετικό; Μήπως και αυτοί είναι όμηροι της ανθρώπινης φύσης;

Επεξ/σία από nhzt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NT1G είπε

Με $2 δις ζημία για το 2017, πως ακριβώς χρηματοδοτεί η Tesla την Boring company ;

Άσε που δεν έφτιαξε αυτός την Tesla, αγόρασε ένα μεγάλο ποσοστό της όταν ήδη αυτή προϋπήρχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Άσε που δεν έφτιαξε αυτός την Tesla, αγόρασε ένα μεγάλο ποσοστό της όταν ήδη αυτή προϋπήρχε.

Ιδρύθηκε Ιούλιο του 2003 και απέκτησε την πλειοψηφία των μετοχών Απρίλιο του 2004, όταν ακόμα δεν είχαν αποφασίσει ποιο θα είναι το πρώτο αυτοκίνητο που θα κατασκευάσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nectons είπε

Και η samsung Πούλησε πολλά εκατομμύρια κινητά το 2017... έλα Παναγιά μου.. τι σχέση έχει βρε παλικάρι μου το υβριδικό με το εντελώς ηλεκτρικό? χαχαχαχα... πω ρε πως ξεκινά η εβδομάδα...

Ναι αδερφέ. Κριτική από κάποιον που μετρά η γνώμη του. Όχι από εσένα και από εμένα. 

Και επαναλαμβάνω... πες μου τον τσίρο σου να σεβαστώ αυτά που γράφεις.. αλλιώς αισθάνομαι ηλίθιος που απαντώ σε κάθε σου έκθεση.. :)

Γιατί να σου δώσω το εισόδημα μου τι είσαι εφορία?Μην μου απαντάς αμα  αισθάνεσαι ηλίθιος ο πλούτος δεν μου λέει εμένα κάτι και ο Escobar ζάμπλουτος ήταν γιατί πούλαγε ναρκωτικά και εκτελούσε κόσμο και?Δεν έπρεπε να κριτικάρουμε τον escobar επειδή έχει μεγαλύτερο πλούτο δηλαδή?Μην σε δώ λοιπόν να κριτικάρεις και να βρίζεις τον Τσοχαντζόπουλο ή τον Χριστοφοράκο της Siemens γιατί η γνώμη σου είναι ασήμαντη όντας φτωχότερος απο αυτούς.

 

4 ώρες πριν, spirios1992 είπε

Ποια κακα οικονομικα αποτελέσματα ρε παιδια; Αφου γραφει οτι τα εσοδα αυξηθηκαν;!;

Αυτά δεν είναι τα έσοδα όπως λανθασμένα έχουν μεταφραστεί αλλά ο τζίρος(revenue)  που είναι η αξία των οχημάτων που πούλησε  η εταιρεία σε ενα χρόνο χωρίς να έχουν αφαιρεθεί τα λειτουργικά κόστη.Απο την στιγμή που παράγει μια επιχείρηση και πουλά προιόντα ο τζίρος λογικό είναι οτι θα είναι θετικός αριθμός.Αυτό που ενδιαφέρει τον επενδυτή ομως είναι τα καθαρά έσοδα τα οποία προκύπτουν απο τον τζίρο και αυτά δεν υπάρχουν.

Επεξ/σία από giwrgos555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, giwrgos555 είπε

Γιατί να σου δώσω το εισόδημα μου τι είσαι εφορία?Μην μου απαντάς αμα  αισθάνεσαι ηλίθιος ο πλούτος δεν μου λέει εμένα κάτι και ο Escobar ζάμπλουτος ήταν γιατί πούλαγε ναρκωτικά και εκτελούσε κόσμο και?Δεν έπρεπε να κριτικάρουμε τον escobar επειδή έχει μεγαλύτερο πλούτο δηλαδή?Μην σε δώ λοιπόν να κριτικάρεις και να βρίζεις τον Τσοχαντζόπουλο ή τον Χριστοφοράκο της Siemens γιατί η γνώμη σου είναι ασήμαντη όντας φτωχότερος απο αυτούς.

Αυτά δεν είναι τα έσοδα όπως λανθασμένα έχουν μεταφραστεί αλλά ο τζίρος(revenue)  που είναι η αξία των οχημάτων που πούλησε  η εταιρεία σε ενα χρόνο χωρίς να έχουν αφαιρεθεί τα λειτουργικά κόστη.Απο την στιγμή που παράγει μια επιχείρηση και πουλά προιόντα ο τζίρος λογικό είναι οτι θα είναι θετικός αριθμός.Αυτό που ενδιαφέρει τον επενδυτή ομως είναι τα καθαρά έσοδα τα οποία προκύπτουν απο τον τζίρο και αυτά δεν υπάρχουν.

Δεν είμαι η εφορία. Ρωτάω για να δω με ποιον μιλάω. Γιατί αυτά που γράφεις δεν έχουν απολύτως καμία βάση με το συγκεκριμένο θέμα. Εσκομπάρ....μάλιστα... να δω τι άλλο θα ακούσω...

Όσο για τον musk και τον τζίρο του αν δεν έχεις εμπειρία δεν έχεις και κανένα δικαίωμα να κρίνεις η να κατηγορείς ένα πρόσωπο που αλλάζει την ιστορία με τις κινήσεις του. Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει. 

Τώρα πλέον δεν αισθάνομαι ηλίθιος. Ειδικά με το παράδειγμα του εσκομπάρ αισθάνομαι ότι προσφέρω με το να σου απαντώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nectons είπε

Ναι αδερφέ. Κριτική από κάποιον που μετρά η γνώμη του. Όχι από εσένα και από εμένα. 

Και επαναλαμβάνω... πες μου τον τσίρο σου να σεβαστώ αυτά που γράφεις.. αλλιώς αισθάνομαι ηλίθιος που απαντώ σε κάθε σου έκθεση.. :)

Ακόμα συνεχίζεις να θεωρείς ότι η ικανότητα σου να κρίνεις εξαρτάται από την οικονομική σου κατάσταση. Και δεν έχεις και ιδέα από οικονομικά κιόλας. Μπορώ να έχω εκατομύρια τζίρο - έσοδα, και να είμαι χρεοκοπημένος. Όπως και αρκετοί δήθεν "πλούσιοι".  

 

1 ώρα πριν, nhzt είπε

Δεν νομίζω ότι είναι σωστό να θεωρούμε τους εαυτούς μας, ούτε σημαντικούς ούτε ασήμαντους. Η κριτική τους καθενός που ασκεί σε οτιδήποτε τον ενδιαφέρει, προέρχεται από τις γνώσεις του και το κοινωνικό επίπεδο που βρίσκεται.

Δεν θεωρώ σωστό τον παραλληλισμό με τον μεσαίωνα, νομίζω ότι είναι ακραίο. Από την άλλη, δεν βρισκόμαστε μπροστά σε κάποια απειλή ή σε κάτι κακό. Μια εταιρία προσπαθεί να πουλήσει κάτι καινοτόμο. Κάτι που συνέβη με πολλές εταιρίες στο παρελθόν. Αν το μέλλον μας δεν είναι αυτό (διαστημόπλοια, ηλεκτροκίνηση, ΑΠΕ κλπ) τότε ποιο είναι;

Επίσης η θεώρησή σου, ότι αυτοί οι μεγάλοι είναι όλοι "αρχιεπίσκοποι" και ότι τους προσκυνά ο κόσμος,  είναι υπερβολική. Η ερώτηση λοιπόν είναι, όλοι οι άνθρωποι τους προσκυνάνε; όλοι οι άνθρωποι τους φοβούνται; όλοι οι άνθρωποι τους υπηρετούν; Ή μήπως μια μειοψηφία τους φοβούνται και τους υπολογίζουν.

Αν εγώ θεωρώ ότι ο Musk κάνει κάτι καλό, άσχετα με τον αν είναι πλούσιος και έχει δύναμη, αυτό μου αρκεί. Μέχρι να αποδειχθεί σε μένα το αντίθετο, ότι κάνει κατι κακό.

Το ερώτημα που θέτω στον καθένα, είναι "εσύ τι θάκανες;" Αν λοιπόν σου έδιναν την δύναμη και τον πλούτο των Rothschild τι θα έκανες διαφορετικό;   Ή μάλλον, θα μπορούσες να κάνεις κάτι διαφορετικό; Θα σε άφηνε το σύστημα να κάνεις κάτι διαφορετικό; Μήπως και αυτοί είναι όμηροι της ανθρώπινης φύσης;

Ο μεσαίωνας δεν έχει να κάνει με την εκκλησία, αλλά με την λογική ότι κανένας, ή μόνο μερικοί μπορούν να κρίνουν και να σχολιάζουν. Είτε θρησκεία, είτε επιστήμη. Ο Γαλιλαίος δεν κρίθηκε από επιστήμονες, αλλά από άτομα που οι άλλοι θεωρούσαν ότι έχουν το απόλυτο δίκαιο και δεν πρέπει να τους κρίνεις. 

Επίσης μάλλον έχεις υποτίμηση το marketing. Κάνε ένα γύρο στο internet και στα forum, και θα δεις ότι οι σύγχρονες τεχνολογικές εταιρείες δύστυχος προκαλούν ένα οπαδισμό και στραβισμό  παρόμοιο με θρησκεία. Το να στέκεσαι 3 μέρες έξω από ένα Apple shop για να δώσεις 1200 ευρώ για ένα κινητό, τι διαφορά έχει από αυτούς που στέκονταν 3 μέρες μπροστά από μια εικόνα για να προσκυνήσουν? 

Το να ρωτάς εάν θα 'ημουν o Rothchild τι θα έκανα είναι απλά ανούσιο. Δεν είμαι, και μάλλον ούτε θα γίνω. Η ανθρώπινη φύση, και η φύση γενικά, σου δίνει επιλογές, μπορείς να πράξεις. Τα μόνα πλάσματα που θεωρούν ότι δεν έχουν επιλογή, είναι τα πρόβατα που πάνε χαρούμενα στη σφαγή επειδή ακολουθούν τυφλά τον βοσκό.

anw, ειναι off topic αυτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nectons είπε

Δεν είμαι η εφορία. Ρωτάω για να δω με ποιον μιλάω. Γιατί αυτά που γράφεις δεν έχουν απολύτως καμία βάση με το συγκεκριμένο θέμα. Εσκομπάρ....μάλιστα... να δω τι άλλο θα ακούσω...

Όσο για τον musk και τον τζίρο του αν δεν έχεις εμπειρία δεν έχεις και κανένα δικαίωμα να κρίνεις η να κατηγορείς ένα πρόσωπο που αλλάζει την ιστορία με τις κινήσεις του. Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει. 

Τώρα πλέον δεν αισθάνομαι ηλίθιος. Ειδικά με το παράδειγμα του εσκομπάρ αισθάνομαι ότι προσφέρω με το να σου απαντώ.

Oσο για του λόγου το αληθές κάποιος επίσης πολύ σημαντικός άνθρωπος του 20 αιώνα είχε πει το επίσης φοβερό ''μην συγκρίνεις ποτέ τον εαυτό σου με κάποιον άλλο άνθρωπο'' αν λοιπόν εσύ σύγκρινεις τον εαυτό σου με τον Musk και έκρινες τον λόγο σου πιο ασήμαντο απο τον δικό του απλά σε λυπάμαι...

Επεξ/σία από giwrgos555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fubar.gr είπε

Δηλαδή όποιος έχει λεφτά μπορεί να λέει ότι βλακεία του κατέβει και κανένας δέν έχει δικαίωμα να τον κρίνει.

Οπότε και εγώ ο Fubar αν έχω πιό πολλά λεφτά απο τον nectons μπορώ να του επιβάλω τη γνώμη μου!

Άλλο να συζητάς σε ένα δημόσιο φόρουμ και άλλο να προσπαθείς να επιβάλεις την γνώμη σου. Απλά όταν "κατηγορείς" κάποιον μέσα σε ένα θέμα θα πρέπει η να έχεις την εμπειρία (να είσαι πλούσιος επιτυχημένος επιχειρηματίας όπως ο musk στην συγκεκριμένη περίπτωση) η να έχεις κάποια απτή απόδειξη των γραφόμενων σου. 

Δεν είναι ανάγκη να είσαι πλούσιος για να έχεις εμπειρία. Μπορείς να έχεις την εμπειρία δίχως να είσαι πλούσιος. Και μιας και το ανέφερες τι δουλειά κάνεις και ποια είναι η ηλικία σου να σου πω αν μπορείς να μου επιβάλεις την γνώμη σου. Και ξαναλέω δεν πάμε συζητώντας και περνώντας την ώρα μας εδώ στο ινσόμνια να επιβάλουμε την γνώμη μας αλλά να πούμε την άποψη μας. Όταν αυτή είναι αρνητική επιβάλλεται να έχουμε δίπλα και μια απόδειξη η προσωπική εμπειρία για να μην εκτιθόμαστε ως βιαστικοί η με μειωμένο iq χρήστες.

Απλό δεν είναι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, nectons είπε

Όσο για τον musk και τον τζίρο του αν δεν έχεις εμπειρία δεν έχεις και κανένα δικαίωμα να κρίνεις η να κατηγορείς ένα πρόσωπο που αλλάζει την ιστορία με τις κινήσεις του. Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει. 

Και τι γίνεται αν σε μερικά χρόνια αποδειχτεί ότι τα ηλεκτρικά με μπαταρία είναι ανούσια, και ασύμφορα, και ότι υπάρχει καλύτερη τεχνολογία, και ο musk την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, και εσύ τραβάς τις οικονομικές επιπτώσεις όλων αυτών των αλλαγών που δημιουργήθηκαν λόγο marketing? 

Γιατί ο musk πχ ξέρει, ενώ η Ιαπωνία, με το hydrogen society που έχει βάλει σκοπό να κάνει το 2020 με του Ολυμπιακούς, δεν ξέρει? 

Αναφορά σε κείμενο

Άλλο να συζητάς σε ένα δημόσιο φόρουμ και άλλο να προσπαθείς να επιβάλεις την γνώμη σου. Απλά όταν "κατηγορείς" κάποιον μέσα σε ένα θέμα θα πρέπει η να έχεις την εμπειρία (να είσαι πλούσιος επιτυχημένος επιχειρηματίας όπως ο musk στην συγκεκριμένη περίπτωση) η να έχεις κάποια απτή απόδειξη των γραφόμενων σου. 

Δεν είναι ανάγκη να είσαι πλούσιος για να έχεις εμπειρία. Μπορείς να έχεις την εμπειρία δίχως να είσαι πλούσιος. Και μιας και το ανέφερες τι δουλειά κάνεις και ποια είναι η ηλικία σου να σου πω αν μπορείς να μου επιβάλεις την γνώμη σου. Και ξαναλέω δεν πάμε συζητώντας και περνώντας την ώρα μας εδώ στο ινσόμνια να επιβάλουμε την γνώμη μας αλλά να πούμε την άποψη μας. Όταν αυτή είναι αρνητική επιβάλλεται να έχουμε δίπλα και μια απόδειξη η προσωπική εμπειρία για να μην εκτιθόμαστε ως βιαστικοί η με μειωμένο iq χρήστες.

Απλό δεν είναι?

Να κάνει πρόταση στο Ινσομνια, για να κάνεις λογιαριασμό, να πρέπει πρώτα να κάνεις upload το CV και τα πτυχία σου

Επεξ/σία από Whargoul
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, nectons είπε

Άλλο να συζητάς σε ένα δημόσιο φόρουμ και άλλο να προσπαθείς να επιβάλεις την γνώμη σου. Απλά όταν "κατηγορείς" κάποιον μέσα σε ένα θέμα θα πρέπει η να έχεις την εμπειρία (να είσαι πλούσιος επιτυχημένος επιχειρηματίας όπως ο musk στην συγκεκριμένη περίπτωση) η να έχεις κάποια απτή απόδειξη των γραφόμενων σου. 

Δεν είναι ανάγκη να είσαι πλούσιος για να έχεις εμπειρία. Μπορείς να έχεις την εμπειρία δίχως να είσαι πλούσιος. Και μιας και το ανέφερες τι δουλειά κάνεις και ποια είναι η ηλικία σου να σου πω αν μπορείς να μου επιβάλεις την γνώμη σου. Και ξαναλέω δεν πάμε συζητώντας και περνώντας την ώρα μας εδώ στο ινσόμνια να επιβάλουμε την γνώμη μας αλλά να πούμε την άποψη μας. Όταν αυτή είναι αρνητική επιβάλλεται να έχουμε δίπλα και μια απόδειξη η προσωπική εμπειρία για να μην εκτιθόμαστε ως βιαστικοί η με μειωμένο iq χρήστες.

Απλό δεν είναι?

Στο ποστ για την tesla  ο fubar έχει βγάλει ολοκληρο ποστ κριτικής για tesla και musk αυτά δεν σου κάνουν?Το τι θα απογίνει τώρα ο Musk και ο κάθε Musk θα μας το αποδείξει η ιστορία μακάρι να μπορούσαμε να βλέπαμε τι θα γινει στο μέλλον αλλά δεν μπορούμε.

 

 

Επεξ/σία από giwrgos555
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...