Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Brown είπε

Εκανα συμβολαιο στην εφα η συνεδεση ρευματος ηταν στην μητερα μου ζηταω αλλαγη ονοματος και μου λεει οκ στελνει συμβολαια υπογραφω στο ονομα μου 21.09, στις 12.11 μου λενε οτι θελει υπευθηνη δηλωση οτι μου παραχωρει το ακινητο για να αλλαξει το ονομα της λεω αυτο δεν γινετε μου λεει οκ κανενα προβλημα στης 20.11 μου λενε η στελνεις την υπευθηνη δηλωση η σου ακυρωνουμε το συμβολαιο οκ τρεχω κανω την υπευθηνη δηλωση την στελνω στο μεταξυ σε ερωτησεις μου ολα βαινουν καλως και σημερα που τους πηρα τηλεφωνο για το φυσικο αεριο γτ δεν εχω την εκτπωση τι μου λενε;; Δεν ειστε πεάτης στο ρευμα λεω γιατι;; Γιατι δεν μας στειλατε φωτογραφια της χελωνας… φωτογραφια ειχα στειλει αρχικα τον σεπτεβριο..εγω δλδ τι να κανω τωρα γτ να πληρωσω λογαριασμο στην ζενιθ ακομη ενα μηνα; 

αυτά τα στέλνεις στη ΡΑΕ ζητώντας τη χρηματική διαφορά του ποσού της ζενιθ (με ρήτρα φαντάζομαι είχες , κάποιο power max) με το σταθερό της EFA ,λόγω μη ενημέρωσης της αδυναμίας ένταξης στο πρόγραμμα που αιτήθηκες

τονίζεις και οτι θα μπορούσες να κλείσεις στην τελική σε πρόγραμμα όπως το online/enter τα οποία δυστυχώς δεν πρόλαβες στις παλιές τιμές

Αν κάνεις αργότερα αμφισβήτηση ρήτρας στη Zenith , δεν αναφέρεις τη λέξη ρήτρα στην καταγγελία που θα κάνεις κατα της EFA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

αυτά τα στέλνεις στη ΡΑΕ ζητώντας τη χρηματική διαφορά του ποσού της ζενιθ (με ρήτρα φαντάζομαι είχες , κάποιο power max) με το σταθερό της EFA ,λόγω μη ενημέρωσης της αδυναμίας ένταξης στο πρόγραμμα που αιτήθηκες

τονίζεις και οτι θα μπορούσες να κλείσεις στην τελική σε πρόγραμμα όπως το online/enter τα οποία δυστυχώς δεν πρόλαβες στις παλιές τιμές

Αν κάνεις αργότερα αμφισβήτηση ρήτρας στη Zenith , δεν αναφέρεις τη λέξη ρήτρα στην καταγγελία που θα κάνεις κατα της EFA

Την συνομιλια μεσω viber ομως μπορω να την στειλω στην ραε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Brown είπε

Την συνομιλια μεσω viber ομως μπορω να την στειλω στην ραε;

αναφέρεις "διαθέσιμη η συνομιλία μέσω viber" αν ζητηθεί απο τις αρχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, golden33 είπε

Ευχαριστώ. Το κατέβασα. 

Πηγαινοντας στα πχ οικιακά χωρίς ρήτρα,να βάλω τιμές,δεν με αφήνει να πληκτρολογήσω. 

Χρειάζεται πρώτα κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, xraxra είπε

Ευχαριστώ. Το κατέβασα. 

Πηγαινοντας στα πχ οικιακά χωρίς ρήτρα,να βάλω τιμές,δεν με αφήνει να πληκτρολογήσω. 

Χρειάζεται πρώτα κάτι άλλο?

το ανέφερε και άλλο μέλος , παραμένει κλειδωμένο , δοκίμασε να κάνεις "αποθήκευση ως" ξεχωριστό αρχείο

38 λεπτά πριν, tasosger είπε

Καλησπέρα υπάρχει σταθερό τιμολόγιο  που να συμφέρει σε σχέση με της ΔΕΗ για Γ22 επαγγελματικό ;

πλέον όλα χάλια είναι αλλά εξαρτάται και την κατανάλωση , κατέβασε το excel της υπογραφής (ίσως κάνε και εσύ "αποθήκευση ως" ξεχωριστό αρχείο ) και δες την καρτέλα με τα επαγγελματικά

τιμή Γ22 (edit της ΔΕΗ) βάζεις

0,0675507 στο πεδίο "τιμή κιλοβατώρας προγράμματος -->"

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αλλάξουμε εντέλει πάροχο ... θα πρέπει να εξοφλήσουμε τον λογαριασμό με την ρήτρα? λήγει 15/12
Αν πληρώσεις υπάρχει περίπτωση να τα πάρεις πίσω ή τα ξεχνάς? (εννοώ με τα αιτήματα σε ΡΑΕ κτλ ... ) Για την ρήτρα αποχώρησης δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει ελπίζω να το παραβλέψουν μετά το όλο θέμα (φυσικοαεριοελλαδος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, korakios είπε

το ανέφερε και άλλο μέλος , παραμένει κλειδωμένο , δοκίμασε να κάνεις "αποθήκευση ως" ξεχωριστό αρχείο

Πραγματι με αυτον τον τροπο μπήκα.

Εγραψα το προγραμμα μου (nrg save) με τιμή 0,06265 και ημέρα και νυχτα και πάγιο 2,67 ευρώ. Εγραψα και την ετησια κατανάλωση ημέρας και νύχτας. Απο οτι βλέπω στην τελική τιμή (προ επιδότησης,αλλά και μετά επιδότησης) βγαινει  881  και 768 αντίστοιχα. Το υπολογιζω σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Για να αλλάξουμε εντέλει πάροχο ... θα πρέπει να εξοφλήσουμε τον λογαριασμό με την ρήτρα? λήγει 15/12
Αν πληρώσεις υπάρχει περίπτωση να τα πάρεις πίσω ή τα ξεχνάς? (εννοώ με τα αιτήματα σε ΡΑΕ κτλ ... ) Για την ρήτρα αποχώρησης δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει ελπίζω να το παραβλέψουν μετά το όλο θέμα (φυσικοαεριοελλαδος)

ποτε ληγει η συμβαση σου στο ΦΑΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xraxra είπε

Εγραψα το προγραμμα μου (nrg save) με τιμή 0,06265 και ημέρα και νυχτα και πάγιο 2,67 ευρώ.

1996911858_.png.56b6d2c7bedc0c173cd95962dc4e9006.pngπρογράμματα χωρίς ρήτρα μόνο γράφω στα σχόλια

αν είναι πας στην άλλη καρτέλα με τα ρητροπρογράμματα (εκεί βάζεις ετήσια), και βάζεις αντίστοιχους συντελεστές και όρια και τρόπο υπολογισμού για το save40%

μετά βλέπεις τελικές τιμές

κρίμα που και εσύ δεν έβαλες το fixed στο save40% ,δε θα είχες ρήτρες

για παρακολούθηση χοντρικής ρεύματος & αμφισβήτηση

 

17 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Για να αλλάξουμε εντέλει πάροχο ... θα πρέπει να εξοφλήσουμε τον λογαριασμό με την ρήτρα? λήγει 15/12

θα σου ζητήσει ο νέος πάροχος τελευταίο λογαριασμό και εξόφληση

θεωρητικά όσο εκκρεμεί στις αρχές αμφισβήτηση δεν μπορεί ο παλιός να κάνει τίποτα , αλλά πάντα ρισκάρεις με εντολή διακοπής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kostaskontis είπε

ποτε ληγει η συμβαση σου στο ΦΑΕ?

ξεκίνησα την συνεργασία κάπου τον 5ο μαζί τους ... λογικά αυτά 12μηνο δεν είναι?
ο λογαριασμος λήγει πάντως 15/12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

1996911858_.png.56b6d2c7bedc0c173cd95962dc4e9006.pngπρογράμματα χωρίς ρήτρα μόνο γράφω στα σχόλια

αν είναι πας στην άλλη καρτέλα με τα ρητροπρογράμματα (εκεί βάζεις ετήσια), και βάζεις αντίστοιχους συντελεστές και όρια και τρόπο υπολογισμού για το save40%

μετά βλέπεις τελικές τιμές

κρίμα που και εσύ δεν έβαλες το fixed στο save40% ,δε θα είχες ρήτρες

για παρακολούθηση χοντρικής ρεύματος & αμφισβήτηση

 

εχω fixed ,απλά λήγει 1/3/2022 και ηθελα να δω με σημερινες τιμές που θα βρισκόμουν(και να δω που θα ειμαι 1/3/2022 ,αν ισχυανε θεωρητικά και τότε ,οι σημερινες τιμές)

Και αυτά που έγραψα ,τα έκανα στο φύλλο ΟΙΚΙΑΚΑ ΜΕ ΡΗΤΡΑ. 

Λάθος είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...