Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, kleomenis76 είπε
  •  
  • Elpedison: ξεκινά από τιμή προμήθειας 0,9395 Euro/kWh, από την οποία αφαιρείται η κρατική επιδότηση (0,3370 Euro/kWh) και μια επιπλέον έκπτωση η οποία με τα τωρινά δεδομένα διαμορφώνεται στα 0,4439 Euro/kWh προκειμένου η τελική τιμή καταναλωτή να φθάσει στα 0,1586 Euro/kWh. 
  •  

έχουν υπολογίσει το προγραμμα με TEA 370, χτες είχε 420.

Το αέριο επίσης εκτοξεύτηκε πάλι στο 180.

Μακριά από αυτά τα προγράμματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, oJordan είπε

Παιδιά δεν είπα πως πλήρωνα τόσο, ούτε και αυτοί το είπαν. Από 1 Αυγούστου όμως μου είπαν πως αυτό θα πληρώνω, δηλαδή 0,05€/kwh, τα υπόλοιπα το κράτος. Μπορεί να ισχύει αυτό ή θα πληρώνω 0.56€/kwh (-0.33€/kwh επιδότηση) ; Ξαναλέω είμαι εδώ και ένα χρόνο στο Protergia MVP

Δεν γίνεται αυτό που λές.. Το κράτος θα βάλει ένα μέρος με την επιδότηση που θα δίνει... Και ποιος σου είπε ότι η επιδότηση κάθε φορά θα είναι αυτή στο ποσο αυτό... Δεν σου φαίνεται να σε δουλευουν λιγο.. Σκέψου το.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oJordan είπε

Παιδιά δεν είπα πως πλήρωνα τόσο, ούτε και αυτοί το είπαν. Από 1 Αυγούστου όμως μου είπαν πως αυτό θα πληρώνω, δηλαδή 0,05€/kwh, τα υπόλοιπα το κράτος. Μπορεί να ισχύει αυτό ή θα πληρώνω 0.56€/kwh (-0.33€/kwh επιδότηση) ; Ξαναλέω είμαι εδώ και ένα χρόνο στο Protergia MVP

Μου έπεσε ο καφές. #€@_+*@**

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, oJordan είπε

παιδιά έχω κλείσει χρόνο στο ProtergiaMVP 50% το οποίο έβγαινε 0.05€/kwh περίπου (ημερήσιο και νυχτερινό) αν πλήρωνα στην ώρα μου. Με συμφέρει να αλλάξω σε ΔΕΗ ή επειδή ήταν σταθερής χρέωσης τιμολόγιο θα πληρώνω τη παλιά μου τιμή χωρίς επιπλέον χρεώσεις, αν φυσικά δεν με διώξουν; σόρρυ που ρωτάω αλλά ενώ διαβάζω έχω χαθεί λίγο. Η ΔΕΗ συμφέρει για νέες μόνο συνδέσεις; Η protergia μου είπε πως θα πληρώνω 0.05€/kwh για ένα χρόνο,  τα υπόλοιπα θα τα βάζει το κράτος. με δουλεύουν;

Εμένα λήγει το Σεπτέμβριο και μου έστειλαν αυτό πριν μια βδομάδα 

1.jpg

2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, adi32 είπε

Εμένα λήγει το Σεπτέμβριο και μου έστειλαν αυτό πριν μια βδομάδα 

1.jpg

2.jpg

Τίποτα πλεον δεν ισχύει απο ολα αυτά. Από 1-8-2022 εδώ θα κοιτάς https://www.protergia.gr/el/pricesres και  φύγε τρεχοντας για ΔΕΗ -  weenergy.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, γνωρίζει κανείς το ποσό που πρέπει να δώσεις εγγύηση στην weenergy για οικιακό και αν επιστρέφεται με πάγια εντολή; Λέω να κινηθώ προς τα εκεί για τον επόμενο μήνα, γιατί στη solar ανέβηκαν πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Τίποτα πλεον δεν ισχύει απο ολα αυτά. Από 1-8-2022 εδώ θα κοιτάς https://www.protergia.gr/el/pricesres και  φύγε τρεχοντας για ΔΕΗ -  weenergy.

Αυτό μου το είχαν στείλει 18/7 για υπογραφή. 

Αν το υπογράψω τώρα δε θα ισχύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Gogo-36 είπε

Καλημέρα, γνωρίζει κανείς το ποσό που πρέπει να δώσεις εγγύηση στην weenergy για οικιακό και αν επιστρέφεται με πάγια εντολή; Λέω να κινηθώ προς τα εκεί για τον επόμενο μήνα, γιατί στη solar ανέβηκαν πολύ.

2107294512

Νομίζω τα παίρνεις πίσω αν βάλεις πάγια. Ύψος εγγύησης δε θυμάμαι καν πόσα πλήρωσα στο επαγγελματικό, νομίζω 100. Υποθέτω στα οικιακά θα είναι λιγότερο

 

11 λεπτά πριν, adi32 είπε

Αυτό μου το είχαν στείλει 18/7 για υπογραφή. 

Αν το υπογράψω τώρα δε θα ισχύει? 

Θα ισχύει (με ρήτρα αναπροσαρμογής εννοείται) αν καταργηθεί ο μηχανισμός της κυβέρνησης. Όσο ο μηχανισμός είναι σε ισχύ, ισχύουν τα μηνιαία τιμολόγια.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, adi32 είπε

Αυτό μου το είχαν στείλει 18/7 για υπογραφή. 

Αν το υπογράψω τώρα δε θα ισχύει? 

Νομίζω ήμουν σαφης...ξαναδιαβασε αυτο που σου εγραψα. ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΛΕΟΝ !!!!

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΧΡΕΩΣΗΣ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

με πήραν τηλέφωνο απο την ηρων και ενημερώσαν οτι δεν θα υπάρχει ποια σταθερή κιλοβατώρα και ότι από Αύγουστο όλα θα γίνουν κυμαινόμενα αυτό ισχύει?

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, smovasilis είπε

Καλησπέρα σας,

με πήραν τηλέφωνο απο την ηρων και ενημερώσαν οτι δεν θα υπάρχει ποια σταθερή κιλοβατώρα και ότι από Αύγουστο όλα θα γίνουν κυμαινόμενα αυτό ισχύει?

ευχαριστω.

Για ΗΡΩΝ ναι ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, smovasilis είπε

και για δεη με ειπαν και γενικα με ολους τους παροχους? μπαρουφες?

Δεν ισχύει έτσι ακριβώς. Η ΔΕΗ θα έχει και σταθερό τιμολόγιο, τώρα αν συμφέρει ή όχι κανείς δεν ξέρει με σιγουριά. "Φαίνεται" ότι για Αύγουστο και μόνο, δε συμφέρει το σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, balarinio είπε

Δεν ισχύει έτσι ακριβώς. Η ΔΕΗ θα έχει και σταθερό τιμολόγιο, τώρα αν συμφέρει ή όχι κανείς δεν ξέρει με σιγουριά. "Φαίνεται" ότι για Αύγουστο και μόνο, δε συμφέρει το σταθερό.

αρα ηρων παλι μπαρουφες , μου ελεγε για φεκ και μολις ειπα να το ψαξω αρχισε τις εκπτωσεις 🤣 δεη online πηγα γιατι απο το κρατος τοσους μηνες τιποτα δεν ειδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...