Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, korakios είπε

Βασικά έψαχνα στο server της efa * , δεν υπάρχει έγγραφο προσφοράς Γ22 αποθηκευμένο , όμως βρήκα τα μη εμπορικά διαθέσιμα

Επομένως αν θες να τους τρελάνεις , στείλε τους ειδικούς όρους του Γ22 υπογεγραμμένο , μαζί με την αίτηση προμήθειας ,όπου και επιλέγεις FIX POWER BUSINESS 2 (Γ22) και μετά τους γενικούς όρους

  Απόκρυψη περιεχομένων

*δεν είμαι χάκερ , τα έχουν στη φόρα όλα.... 😁

Γ22.pdf 141 kB · 0 downloads

Αν το δεχτούν ψήσε να βάλουν και τον @HERTHAN

 

 

@wiowia Eσύ τι έκανες με το Γ22, το δέχτηκαν; Μήπως έχεις ολόκληρη τη σελίδα απ'τις φωτογραφίες που ανέβασες... έχει κενά κουτάκια κάτω για υπογραφή;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

Βασικά έψαχνα στο server της efa * , δεν υπάρχει έγγραφο προσφοράς Γ22 αποθηκευμένο , όμως βρήκα τα μη εμπορικά διαθέσιμα

Επομένως αν θες να τους τρελάνεις , στείλε τους ειδικούς όρους του Γ22 υπογεγραμμένο , μαζί με την αίτηση προμήθειας ,όπου και επιλέγεις FIX POWER BUSINESS 2 (Γ22) και μετά τους γενικούς όρους

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

*δεν είμαι χάκερ , τα έχουν στη φόρα όλα.... 😁

Γ22.pdf 141 kB · 0 downloads

Αν το δεχτούν ψήσε να βάλουν και τον @HERTHAN

 

Aκυρο για εμενα το Γ22 θα κανω διακοπη στην ΔΕΗ.:(

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, korakios είπε

Βασικά έψαχνα στο server της efa * , δεν υπάρχει έγγραφο προσφοράς Γ22 αποθηκευμένο , όμως βρήκα τα μη εμπορικά διαθέσιμα

Επομένως αν θες να τους τρελάνεις , στείλε τους ειδικούς όρους του Γ22 υπογεγραμμένο , μαζί με την αίτηση προμήθειας ,όπου και επιλέγεις FIX POWER BUSINESS 2 (Γ22) και μετά τους γενικούς όρους

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

*δεν είμαι χάκερ , τα έχουν στη φόρα όλα.... 😁

Γ22.pdf 141 kB · 2 downloads

Αν το δεχτούν ψήσε να βάλουν και τον @HERTHAN

 

Κανονικά οι ειδικοί όροι δεν πρέπει να είναι μετά των γενικών στην ίδια σελίδα για να είναι το συμβόλαιο έγκυρο και να μη μπορεί να γίνει λαμογια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thanos-parousis είπε

Κανονικά οι ειδικοί όροι δεν πρέπει να είναι μετά των γενικών στην ίδια σελίδα για να είναι το συμβόλαιο έγκυρο και να μη μπορεί να γίνει λαμογια? 

ναι ,αλλά και άλλοι τα δίνουν ξεχωριστά ,είναι πιο εύκολο στη διαχείριση και τροποποίηση του κάθε προγράμματος απο το να αλλάζεις όλους τους όρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι και ελπίζω να μην είμαι off topic, η θεωρητική επιδότηση του κουλη αφορά μόνο όσους δεν έχουν ΟΤΣ ή η έκπτωση θα μπει σε όλους, γιατί αν ισχύει το πρώτο (όταν και αν γίνει) τότε θεωρητικά αξίζει να τζογάρεις και να παραμείνεις στον πάροχο μέχρι τέλος του χρόνου και βλέπεις μετα, αλλιώς πας δαγκωτό σε σταθερή ΟΤΣ και απλά έχεις να λαβαίνεις αν κ όταν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ναι ,αλλά και άλλοι τα δίνουν ξεχωριστά ,είναι πιο εύκολο στη διαχείριση και τροποποίηση του κάθε προγράμματος απο το να αλλάζεις όλους τους όρους

Δηλαδή άμα εγώ βάλω σφραγίδα υπογραφή στο έντυπο που έστειλες, στους γενικούς όρους , και στην αίτηση και τα στείλω, αυτοί δεν μπορούν να κάνουν λαμογια όπως ας πούμε να παραλείψουν το έντυπο με τους ειδικούς όρους και να με βάλουν σε άλλο πρόγραμμα? 

33 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Aκυρο για εμενα το Γ22 θα κανω διακοπη στην ΔΕΗ.:(

Τι έγινε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanos-parousis είπε

Δηλαδή άμα εγώ βάλω σφραγίδα υπογραφή στο έντυπο που έστειλες, στους γενικούς όρους , και στην αίτηση και τα στείλω, αυτοί δεν μπορούν να κάνουν λαμογια όπως ας πούμε να παραλείψουν το έντυπο με τους ειδικούς όρους και να με βάλουν σε άλλο πρόγραμμα? 

όχι , οφείλουν να σου στείλουν οτι δεν δέχονται την αίτηση , έχεις αποδεικτικό στα εξερχόμενα οτι τα έστειλες όλα μαζί

Σε επικοινωνία μέσω email δε σου ανέφεραν οτι είναι για το Γ22 fixed ? Να έχεις κάποιο αποδεικτικό δηλαδή

Όπως και να έχει , είναι ρίσκο δικό σου το τι θα κάνεις , μπορείς αν θες να τα στείλεις (θα βοηθούσε αν ο @wiowia σου έστελνε το κανονικό συνοδευτικό με τους ειδικούς όρους) , χωρίς υπογραφή και να ρωτήσεις αν όντως μετά απο τόσο καιρό συνομιλίας θα μπεις στο συγκεκριμένο με αυτές τις χρεώσεις

10 λεπτά πριν, Asvos21 είπε

Επανέρχομαι και ελπίζω να μην είμαι off topic, η θεωρητική επιδότηση του κουλη αφορά μόνο όσους δεν έχουν ΟΤΣ ή η έκπτωση θα μπει σε όλους, γιατί αν ισχύει το πρώτο (όταν και αν γίνει) τότε θεωρητικά αξίζει να τζογάρεις και να παραμείνεις στον πάροχο μέχρι τέλος του χρόνου και βλέπεις μετα, αλλιώς πας δαγκωτό σε σταθερή ΟΤΣ και απλά έχεις να λαβαίνεις αν κ όταν 

τα κυμαινόμενα μόνο

αν συμφέρει ή όχι κατεβάζεις το excel και βλέπεις μόνος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , οφείλουν να σου στείλουν οτι δεν δέχονται την αίτηση , έχεις αποδεικτικό στα εξερχόμενα οτι τα έστειλες όλα μαζί

Σε επικοινωνία μέσω email δε σου ανέφεραν οτι είναι για το Γ22 fixed ? Να έχεις κάποιο αποδεικτικό δηλαδή

Όπως και να έχει , είναι ρίσκο δικό σου το τι θα κάνεις , μπορείς αν θες να τα στείλεις (θα βοηθούσε αν ο @wiowia σου έστελνε το κανονικό συνοδευτικό με τους ειδικούς όρους) , χωρίς υπογραφή και να ρωτήσεις αν όντως μετά απο τόσο καιρό συνομιλίας θα μπεις στο συγκεκριμένο με αυτές τις χρεώσεις

Η επικοινωνία γίνεται μέσω viber αλλά πουθενά δεν λέει για το πρόγραμμα ότι είναι το Γ22, δεν τους έστειλα κάτι ακόμα μέσω viber απλά τους πήγα στο κατάστημα φωτοτυπία ταυτότητας /λογαριασμού /μετρητή και αυτοί μου έστειλαν την αίτηση συμπληρωμένη για υπογραφή +γενικούς όρους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanos-parousis είπε

αι αυτοί μου έστειλαν την αίτηση συμπληρωμένη

κάτσε , είναι συμπληρωμένη η επιλογή του προγράμματος ? (fix business Γ22)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες προσωπικά μένω στο NRG fixed. 
για τον πατέρα μου που είναι ΔΕΗ τελικά με τος εκπτώσεις που βγήκαν να πάει στο online? Είναι fixed αυτό; 
επισης αν υπάρχει ΦΒ μπορεί να αλλάξει ή όχι την ΔΕΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doll είπε

Είναι fixed αυτό; 

ναι είναι , συνέχεια μόνο στο άλλο θέμα

1 λεπτό πριν, doll είπε

Επίσης οι εκπτώσεις θα εφαρμοστούν και δε εμάς με fixed προγράμματα; 

όχι φυσικά

2 λεπτά πριν, thanos-parousis είπε

Ναι είναι 

εγώ θα την προχωρούσα τότε στέλνοντας υπογεγραμμένο το pdf που ανέβασα , εκτός αν ποστάρει το άλλο παιδί τους ειδικούς όρους, αλλά εγώ δεν είμαι στη θέση σου 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ναι είναι , συνέχεια μόνο στο άλλο θέμα

όχι φυσικά

εγώ θα την προχωρούσα τότε στέλνοντας υπογεγραμμένο το pdf που ανέβασα , εκτός αν ποστάρει το άλλο παιδί τους ειδικούς όρους, αλλά εγώ δεν είμαι στη θέση σου 😁

Τους ζήτησα τους ειδικούς όρους και μόλις τώρα μου στείλανε ένα φυλλάδιο promo που ούτε καν για Γ22 είναι και μου λεν να υπογράψει εκεί (για ειδικούς όρους) ότι να ναι.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, thanos-parousis είπε

Τους ζήτησα τους ειδικούς όρους και μόλις τώρα μου στείλανε ένα φυλλάδιο promo που ούτε καν για Γ22 είναι και μου λεν να υπογράψει εκεί (για ειδικούς όρους) ότι να ναι.... 

σου είπα , δεν το έχουν στο server τους , πες τους να κοιτάξουν στα εξερχόμενα email 🤣

αυτό σου έστειλαν ?

το πολύ πολύ να σε βάλουν σε οικιακό τιμολόγιο 😁

Βέβαια αν σου έστειλαν αυτό , κάτι τρέχει

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...