Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαζη ερωτηση.

μπορω να ζητησω να ενταχθω σε νυχτερινο τιμολογιο τωρα που ξαναγυρναω στην ΔΕΗ απο Ελιν;

δεν ειχε ποτέ νυχτερινο μετρητη στο σπιτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, DarK_HumOuR είπε

μια χαζη ερωτηση.

μπορω να ζητησω να ενταχθω σε νυχτερινο τιμολογιο τωρα που ξαναγυρναω στην ΔΕΗ απο Ελιν;

δεν ειχε ποτέ νυχτερινο μετρητη στο σπιτι

παντα μπορούσες , το μετρητή θα το βάλει ο ΔΕΔΔΗΕ (42€)

https://www.insomnia.gr/forums/topic/598603-νυχτερινο-τιμολογιο-δεη/page/12/#comments

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, korakios είπε

παντα μπορούσες , το μετρητή θα το βάλει ο ΔΕΔΔΗΕ (42€)

https://www.insomnia.gr/forums/topic/598603-νυχτερινο-τιμολογιο-δεη/page/12/#comments

το εκανα πανευκολα με μια αιτηση online, οπως εξηγησε κι ενας φιλος στο αλλο νημα.

πωπω! ποσα λεφτα πανευκολα ειχα σπαταλησει τοσα χρονια! στο σπιτι μας το νυχτερινο παιζει να εχει καταναλωση μεγαλυτερη του ημερησιου τωρα με τις καραντινες και την δουλεια απ το σπιτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DarK_HumOuR είπε

το εκανα πανευκολα με μια αιτηση online, οπως εξηγησε κι ενας φιλος στο αλλο νημα.

πωπω! ποσα λεφτα πανευκολα ειχα σπαταλησει τοσα χρονια! στο σπιτι μας το νυχτερινο παιζει να εχει καταναλωση μεγαλυτερη του ημερησιου τωρα με τις καραντινες και την δουλεια απ το σπιτι.

φαίνεται το ποσό απο τις ρυθμιζόμενες (όχι απο τυχών χαμηλότερη χρέωση κιλοβατώρας) βάζοντας ετήσιες στο ημερήσιο excel (με 20% χρήσης νυχτερινού , μπορείς να αλλάξεις την τιμή στο αντίστοιχο πεδίο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DarK_HumOuR είπε

το εκανα πανευκολα με μια αιτηση online, οπως εξηγησε κι ενας φιλος στο αλλο νημα.

πωπω! ποσα λεφτα πανευκολα ειχα σπαταλησει τοσα χρονια! στο σπιτι μας το νυχτερινο παιζει να εχει καταναλωση μεγαλυτερη του ημερησιου τωρα με τις καραντινες και την δουλεια απ το σπιτι.

Πολυ καλα εκανες.

Μακαρι να το εκαναν ολοι.Ειναι το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανει καποιος εφοσον μπορει βεβαια για να εξοικονομησει καποια χρηματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκε και η Φυσικό Αέριο (ρεύμα) στο νέο excel , με παίδευσε λόγω της 6μηνης απαλλαγής

ο υπολογισμός γίνεται με μέσο όρο 2 ετών για το συγκεκριμένο

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Πολυ καλα εκανες.

Μακαρι να το εκαναν ολοι.Ειναι το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανει καποιος εφοσον μπορει βεβαια για να εξοικονομησει καποια χρηματα.

Ρε παιδιά γενικά δλδ αν βάλουμε νυχτερινό μετρητή γίνεται εξοικονόμηση η μόνο αν κάνουμε δουλειές τη νύχτα; Ας πούμε εγώ βράδυ χρησιμοποιώ αφυγραντήρα .Επίσης συμφέρει σ όλες τις εταιρείες τ νυχτερινό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, billyst είπε

Ρε παιδιά γενικά δλδ αν βάλουμε νυχτερινό μετρητή γίνεται εξοικονόμηση η μόνο αν κάνουμε δουλειές τη νύχτα; Ας πούμε εγώ βράδυ χρησιμοποιώ αφυγραντήρα .Επίσης συμφέρει σ όλες τις εταιρείες τ νυχτερινό;

ναι , λόγω ρυθμιζόμενων

22 λεπτά πριν, korakios είπε

φαίνεται το ποσό απο τις ρυθμιζόμενες (όχι απο τυχών χαμηλότερη χρέωση κιλοβατώρας) βάζοντας ετήσιες στο ημερήσιο excel (με 20% χρήσης νυχτερινού , μπορείς να αλλάξεις την τιμή στο αντίστοιχο πεδίο)

για να δεις και διαφορά και απο τυχών χαμηλότερη χρέωση κιλοβατώρας βάζεις κιλοβατώρες που σπάει το excel αναλογικά στο νυχτερινό excel και συγκρίνεις

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

το οποίο είναι πλασματικό μιας και δεν παίζει ρόλο το όριο αλλά ο μαθηματικός τύπος

1,1371*(ΤΕΑ+ΛΠ) < 30 ή >40

, το πραγματικό άνω όριο είναι

1,1371*(ΤΕΑ+ΛΠ)=40 ή

ΤΕΑ+ΛΠ= 35,18

δε σου φαίνεται , είναι ουτοπικό

πχ Αύγουστο θα πλήρωνες

(1,1371*(128,03 + 9,335) - 40)/1000 + 0,0545= ~0,17 τελική

Ευκαιρία να βάλω το ψευτοπρόγραμμα στο νέο excel

Αλλά μην αγχώνεσαι , δεν εφαρμόζει ρήτρα για 6μήνες , μετά θα πέσει , έχει ο Θεός .....😂🤣

 

 

φεύγεις και

 

Μέχρι τώρα έχει πάρει κανείς πίσω τη ρήτρα?  δύσκολο μου φένεται.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ναι

Με μια γρήγορη ματιά σε όλους τους λογαριασμούς της volton από το 2019 είδα ότι κάθε μήνα πλήρωνα τουλάχιστον 30 ρήτρα πράγμα περίεργο και σκέφτομαι να ξεκινήσω και εγώ τη διαδικασία... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

τι με θύμησες .... @Kzaxas προσαρμόστηκε και η Solar στη πραγματικότητα

edit είναι Γ21

Ουφ,μου κόπηκε η αναπνοή για λίγο!!!

Η αλήθεια είναι ότι την περιμένω την ενημέρωση αλλαγής κάποια στιγμή αλλά μέχρι τότε κάνω τον σταυρό μου πριν την έκδοση κάθε λογαριασμού 😁!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, DarK_HumOuR είπε

το εκανα πανευκολα με μια αιτηση online, οπως εξηγησε κι ενας φιλος στο αλλο νημα.

πωπω! ποσα λεφτα πανευκολα ειχα σπαταλησει τοσα χρονια! στο σπιτι μας το νυχτερινο παιζει να εχει καταναλωση μεγαλυτερη του ημερησιου τωρα με τις καραντινες και την δουλεια απ το σπιτι.

 

Η επόμενη κρίσιμη ερώτηση είναι για εδώ 😅

2 ώρες πριν, jonjon1993 είπε

Για αυτο προγραμμα και την εταιρεια ξερει κανεις?

Screenshot_20211007-170203_OneDrive.jpg

Πού το ξέθαψες αυτό; Είχανε αλλάξει το φτηνό επαγγελαμτικό fixed και έβαλαν αυτό για ένα μικρό διάστημα. Αλλά και πάλι έμπαιναν μέσα οπότε το κατήργησαν εντελώς, δεν υπάρχει στο site τους.

Παρόμοιο πρόγραμμα αυτή τη στιγμή έχει η Watt & Volt (Business Fixed, 2 χρόνια δέσμευση)

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Ουφ,μου κόπηκε η αναπνοή για λίγο!!!

Η αλήθεια είναι ότι την περιμένω την ενημέρωση αλλαγής κάποια στιγμή αλλά μέχρι τότε κάνω τον σταυρό μου πριν την έκδοση κάθε λογαριασμού 😁!!!!

Θεμα χρονου να γινουν αλλαγες σε ολα τα παλια προγραμματα.Με το που κλεινουν τα 6μηνα θα γινονται προσαρμογες πιστευω.

Εμενα εκλεισε το 6μηνο 30/09 στην NRG και περιμενω.Φυσικα δεν κανω τον σταυρο μου πριν την εκδοση του λογαριασμου αλλα καθε μερα.

Μονο πριν την εκδοση δεν πιανει.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...