Προς το περιεχόμενο

Υποκλοπή θεμάτων


ΕΛΕΝΙΤΣΑ71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, bbs είπε

Φυσικά και δεν είναι νόμιμο, πρόκειται για λογοκλοπή. Δικηγόρος και στέλνεις εξώδικό.

Για να σταλεί εξώδικο θεωρώ πως χρειάζονται στοιχεία.

Εφ όσον στο αρχικό μήνυμα αναφέρει ότι δεν έχει και δεν γνωρίζει πως θα συμβεί;

Και αν υπάρχει άλλος τρόπος αξίζει το κόστος για όλη τη διαδικασία για να κινηθεί κάποιος έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, l337 είπε

Αυτόι που ενοοούσα, εξού και τα links, είναι "εξαρτάται"..
(κάτι το οποίο ούτε εγώ ούτε εσύ γνωρίζουμε για την προκειμένη περίπτωση -και με σιγουριά- εφόσον δεν έχουμε τα κείμενα και από τα δύο blogs)

Και το "εξαρτάται" είναι σαφές από τα παραπάνω links.

Νομίζω ότι βλέπεις το δένδρο και χάνεις το δάσος. Έτσι όπως τα περιγράφει εμπίπτει σε αυτά που έγραψα, προφανώς και δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς την κατάσταση. Όταν σε ρωτά κάποιος "Τι μπορώ να κάνω? / Ξέρετε εάν αυτό είναι παράνομο?"- απαντάς ανάλογα "Ναι, δεν είναι νόμιμο και μπορείς να απευθυνθείς σε δικηγόρο και να κάνεις εξώδικό".  Σε κάθε περίπτωση η νομική συμβουλή είναι μονόδρομος, ο δικηγόρος είναι αυτός που θα αξιολογήσει την κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bbs είπε

Νομίζω ότι βλέπεις το δένδρο και χάνεις το δάσος. Έτσι όπως τα περιγράφει εμπίπτει σε αυτά που έγραψα, προφανώς και δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς την κατάσταση. Όταν σε ρωτά κάποιος "Τι μπορώ να κάνω? / Ξέρετε εάν αυτό είναι παράνομο?"- απαντάς ανάλογα "Ναι, δεν είναι νόμιμο και μπορείς να απευθυνθείς σε δικηγόρο και να κάνεις εξώδικό".  Σε κάθε περίπτωση η νομική συμβουλή είναι μονόδρομος, ο δικηγόρος είναι αυτός που θα αξιολογήσει την κατάσταση.

Ίσως τότε παρανόησα διότι όπως το διατύπωσες τώρα συμφωνώ μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kormos είπε

Για να σταλεί εξώδικο θεωρώ πως χρειάζονται στοιχεία.

Εφ όσον στο αρχικό μήνυμα αναφέρει ότι δεν έχει και δεν γνωρίζει πως θα συμβεί;

Και αν υπάρχει άλλος τρόπος αξίζει το κόστος για όλη τη διαδικασία για να κινηθεί κάποιος έτσι;

Βρίσκεις σε ποιον είναι κατοχυρωμένο το domain και κινείσαι εναντίον εκείνου. Δε χρειάζονται στοιχεία επικοινωνίας απαραίτητα. Αλλά, θα το πω και πάλι: Το πώς θα γίνει και το κόστος θα πρέπει να γίνει ενημέρωση από δικηγόρο. Εκεί αποφασίζεις τι θα κάνεις και εάν σε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bbs είπε

Βρίσκεις σε ποιον είναι κατοχυρωμένο το domain και κινείσαι εναντίον εκείνου. Δε χρειάζονται στοιχεία επικοινωνίας απαραίτητα. Αλλά, θα το πω και πάλι: Το πώς θα γίνει και το κόστος θα πρέπει να γίνει ενημέρωση από δικηγόρο. Εκεί αποφασίζεις τι θα κάνεις και εάν σε συμφέρει.

Οκ, προσωπικά παραμένω στην αρχική μου σκέψη.

Χαμένος χρόνος εκτός αν.... μιλάμε για ένα blog με άρθρα τόσο σημαντικά. 

Όπως δείχνει πάντως η TS είναι απών από το νήμα που υποθέτω πως ή το παράτησε το όλο θέμα (αλλά το τρέχουμε μόνοι μας) ή κάτι άλλο συμβαίνει...

ΜΦΧ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stelios18120 είπε

ΜΦΧ τι σημαίνει;

 

8 ώρες πριν, l337 είπε

Είχα την ίδια απορία και με έκανε να το γκουγκλάρω :P

 

3 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Μου την σπάει να γκουγκλαρω το καθετί 

:P

ΜΦΧ = Με Φιλικούς Χαιρετισμούς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, l337 είπε

Ίσως τότε παρανόησα διότι όπως το διατύπωσες τώρα συμφωνώ μαζί σου.

Ειμαι συγκλονισμενος.Σε λιγο θα τον κερασεις και τσαι.

 

9 ώρες πριν, kormos είπε

Όπως δείχνει πάντως η TS είναι απών από το νήμα που υποθέτω πως ή το παράτησε το όλο θέμα (αλλά το τρέχουμε μόνοι μας) ή κάτι άλλο συμβαίνει...

 

Κατι πολυ συχνο εδω μεσα,ο ts να μπαινει μονο για το create και την ερωτηση και μετα γεια σας και οι αλλοι να σφαζονται 13 σελιδες μεχρι να μπει λοκετο.

 

9 ώρες πριν, stelios18120 είπε

ΜΦΧ τι σημαίνει;

Οποτε το εβλεπα το μυαλο μου πηγαινε στο μαι φακιν κραιστ ( συγγνωμη για τα engreek και εγω τα μισω ) .

Οταν επικρατουσε η λογικη παντα καταλαβαινα οτι σημαινει Με Φιλικους Χαιρετισμους,ασχετως που την επομενη φορα που θα το εβλεπα θα το διαβαζα παλι μαι φακιν κραιστ.

Θα μπορουσε να λειπει απο εδω μεσα αυτο το ακρωνυμιο,οπως και το IMHO.
Δε χωρουν τετοια ξενερωτα εδω μεσα,εδω εχουμε πολεμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις ενα μικρό java script στον  κώδικα της html σελίδας σου ανάμεσα στα <body>  </body> και του μπλοκάρεις το δεξί κλικ του mouse

Ψάξε στο Google "no right click script"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, agio είπε

Βάζεις ενα μικρό java script στον  κώδικα της html σελίδας σου ανάμεσα στα <body>  </body> και του μπλοκάρεις το δεξί κλικ του mouse

Ψάξε στο Google "no right click script"

ναι επειδή αν κάποιος θέλει να σε κλέψει δεν μπορεί να το προσπεράσει, άσε που χειροτερεύεις την εμπειρία των χρηστών έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2018 στις 11:27 ΠΜ, Cabir είπε

ναι επειδή αν κάποιος θέλει να σε κλέψει δεν μπορεί να το προσπεράσει, άσε που χειροτερεύεις την εμπειρία των χρηστών έτσι.

Απο την εμπειρια μου σαν χρηστης συμφωνω, πολυ σπαστικο αυτο, ναι υπαρχουν τροποι να το παρακαμψω αλλα δεν με ενδοιαφερει να μπω σε κοπο επειδη δεν θελω να το παρω και να το κλεψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...