Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, AristidisZ είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Για εμένα η μεγαλύτερη σεναριακή τρύπα ήταν ο τρόπος που αποκαλύφθηκε ο προφεσόρε 

Δεν είναι δυνατόν να έχεις στήσει τα πάντα στην εντέλεια, να έχεις σκεφτεί ένα εκατομμύριο παραμέτρους και εν τέλει να φοράς το ίδιο σακάκι 25 επεισόδια :P

Συμφωνώ!

Ήταν τόσο άκυρο, που πίστεψα ότι κι αυτό έγινε επίτηδες από τον ίδιο ώστε να οδηγηθούμε πάλι σε κάποιο twist.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, AristidisZ είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Για εμένα η μεγαλύτερη σεναριακή τρύπα ήταν ο τρόπος που αποκαλύφθηκε ο προφεσόρε 

Δεν είναι δυνατόν να έχεις στήσει τα πάντα στην εντέλεια, να έχεις σκεφτεί ένα εκατομμύριο παραμέτρους και εν τέλει να φοράς το ίδιο σακάκι 25 επεισόδια :P

Spoiler

Μα το είπε και ο ίδιος στην Ρακέλ όταν τον είχε πάει στη βίλα, ότι το να την ερωτευτεί ήταν το μόνο που δεν είχε σχεδιάσει και τον είχε βγάλει έξω απ' τα νερά του, γι' αυτό και έκανε αρκετά λάθη προς το τέλος, είχε αποσυντονιστεί εντελώς, οπότε δεν μου φαίνεται περίεργος και ο τρόπος που προδόθηκε τελικά. Δεν έχετε ερωτευτεί ποτέ; :P

 

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, p4n0s86 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μα το είπε και ο ίδιος στην Ρακέλ όταν τον είχε πάει στη βίλα, ότι το να την ερωτευτεί ήταν το μόνο που δεν είχε σχεδιάσει και τον είχε βγάλει έξω απ' τα νερά του, γι' αυτό και έκανε αρκετά λάθη προς το τέλος, είχε αποσυντονιστεί εντελώς, οπότε δεν μου φαίνεται περίεργος και ο τρόπος που προδόθηκε τελικά. Δεν έχετε ερωτευτεί ποτέ; :P

Προσωπικά θεωρώ ότι ήταν χαζός ο τρόπος που αποκαλύφθηκε. Θα ήταν πολύ πιο ενδιαφέρον αν κάποια στιγμή η μάνα της θυμηθεί το τηλεφώνημα που της είχε γίνει ή αν εκείνη συνδύαζε κάτι που της είχε πει αυτός από το τηλέφωνο ως προφεσόρε. Να έβλεπε ξερωγώ τον πάγκο γυμναστικής στο σπίτι του (που ως προφεσόρε της είχε πει ότι χρησιμοποιεί) ή κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, p4n0s86 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μα το είπε και ο ίδιος στην Ρακέλ όταν τον είχε πάει στη βίλα, ότι το να την ερωτευτεί ήταν το μόνο που δεν είχε σχεδιάσει και τον είχε βγάλει έξω απ' τα νερά του, γι' αυτό και έκανε αρκετά λάθη προς το τέλος, είχε αποσυντονιστεί εντελώς, οπότε δεν μου φαίνεται περίεργος και ο τρόπος που προδόθηκε τελικά. Δεν έχετε ερωτευτεί ποτέ; :P

την πατησε με τον ερωτα ε; what's this, the 1800s? 😂

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/7/2018 στις 2:16 ΜΜ, avacan23 είπε

super spoiler.. μη το διαβασετε πριν τελειώσει η πρώτη σεζον

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

o καθηγητής ειναι ο μικρός αδελφός του Βερολίνο..

Το κινητρο του ειναι να δικαιώσει το πατέρα του ο οποίος αναγκάστηκε να κλεψει τράπεζα και σκοτώθηκε

επειδή ηθελε να βρει λεφτά για τη θεραπεία του βερολίνο που πασχει απο σπανια ασθένεια

Τα σεναριακά κενά ειναι τεράστια αλλα τα συγχωρείς... τωρα που τελειωσε ζησητανε και για τριτη σεζον

 

Το διάβασες κάπου αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεντευξη του σκηνοθετη της σειράς.

το ομολογησε...

φυσικα εννοειται

σποιλερ

Spoiler

Για αυτο υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ τους και

στο τελος ο καθηγητης δεν θελει να τον αφησει και τον κρατάει ο Σερβος

και καθώς γινεται η έκρηξη ο καθηγητής λέει και τη λέξη

Επίσης η τελευταία σκηνή λενει οτι ειναι από το Παλαουάν..

Μακάρι να βγει και τρίτη σεζόν

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα Κυριακή βράδυ από περιέργεια λόγω μικρού ντόρου που έχει δημιουργηθεί και έπαθα τη πλάκα μου. Μέχρι να πέσω χτες βράδυ για ύπνο έφτασα στο 9. Για να μη φάω τίποτα σπόιλς δε διάβασα τις εδώ σελίδες, θα το κάνω αφού το τελειώσω για να γράψω και την άποψη μου.

Ερώτηση που έχω. Διαβάζω για σειρά 15 επεισοδίων. Εγώ το τορρεντ που κατέβασα έχει 13 επεισόδια και λέει σίζον 1. Άρα μετά πρέπει να βρω άλλα 2 επεισόδια ως σίζον 2? Μπορεί να με διαφωτίσει κανείς? 

Αυτό που βλέπω είναι ριπ οφ από νετφλιξ, γιατί βγάζει το σήμα του πριν την αρχή του επεισοδίου, και κυμαίνονται από 40-50 λεπτά το επεισόδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Edel said:

Αυτό που βλέπω είναι ριπ οφ από νετφλιξ, γιατί βγάζει το σήμα του πριν την αρχή του επεισοδίου, και κυμαίνονται από 40-50 λεπτά το επεισόδιο. 

Τότε έχει το πρώτο part με τα 13 που κατέβασες και το δεύτερο με άλλα 9.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, avacan23 είπε

συνεντευξη του σκηνοθετη της σειράς.

το ομολογησε...

φυσικα εννοειται

σποιλερ

  Απόκρυψη περιεχομένων

Για αυτο υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ τους και

στο τελος ο καθηγητης δεν θελει να τον αφησει και τον κρατάει ο Σερβος

και καθώς γινεται η έκρηξη ο καθηγητής λέει και τη λέξη

Επίσης η τελευταία σκηνή λενει οτι ειναι από το Παλαουάν..

Μακάρι να βγει και τρίτη σεζόν

Spoiler

Ναι αλλά... Έχουν άλλο επίθετο. Ειδικά από τη στιγμή που αποκαλύφθηκε και το πραγματικό επίθετο του προφεσόρ.

 

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από μένα σε ένα μπαλκόνι στη Σέριφο πριν 20 λεπτά...

 

Η σειρά είναι τεράστια. Στα όλα της. Σε καταιγισμό συναισθημάτων, σε καστ, σε ιστορία, σε διάρκεια. 

Διαμανταρα και ευφυέστατη. 

 

Απορώ τι θα δειξουν βέβαια στη τρίτη σεζόν..... Με αγχώνει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...