Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, _filippos_ είπε

Η σειρά τα σπάει κι απ' ότι διάβασα θα γίνει και 3η σεζόν με διαφορετική ληστεία.

Απορία μου ειναι γιατί δεν μαζεύεστε 2 να μοιραστείτε τα 10€... 5€ τον μηνα για netflix ειναι μια πολύ καλή τιμή και με τον τρόπο αυτό υποστηρίζετε το netflix να επενδύει σε νεες παραγωγές όπως πολυ σύντομα θα γινει και στην Ελλάδα.

Ναι φοβερές επενδύσεις κάνει το Netflix σε νέες παραγωγές . Οι ταινίες του είναι όλες του 5–6 και από σειρές μετά το Narcos ψάχνεις να βρεις καμια καλή με το ντουφέκι .

Επεξ/σία από totalius
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, totalius είπε

Ναι φοβερές επενδύσεις κάνει το Netflix σε νέες παραγωγές . Οι ταινίες του είναι όλες του 5–6 και από σειρές μετά το Narcos ψάχνεις να βρεις καμια καλή με το ντουφέκι .

Όντως ό,τι ταινία έχω δει τους τελευταίους μήνες στο Netflix είτε είναι horror είτε είναι κωμωδία είτε επιστημονικής φαντασίας, 5 και 6 βαθμολογώ. Και μιλάμε ότι εγώ είμαι από αυτούς που το 7 και 8 το χουν στο χαλαρό αν περάσουν ωραία με μια ταινία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, totalius είπε

Ναι φοβερές επενδύσεις κάνει το Netflix σε νέες παραγωγές . Οι ταινίες του είναι όλες του 5–6 και από σειρές μετά το Narcos ψάχνεις να βρεις καμια καλή με το ντουφέκι .

Κάνεις λάθος για τις σειρές, έχει πάρα πολύ καλές.

Για παράδειγμα  Line of Duty, Luther, Happy Valley,  Broadchurch, Punisher,  Jesica Jones, Daredevil, Better Call Saul, Manhunt Unabomber, Mindhunter, Dark, Stranger Things, 3%, Tabula Rasa, όλα ένα κι ένα! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, maximusgr είπε

Κάνεις λάθος για τις σειρές, έχει πάρα πολύ καλές.

Για παράδειγμα  Line of Duty, Luther, Happy Valley,  Broadchurch, Punisher,  Jesica Jones, Daredevil, Better Call Saul, Manhunt Unabomber, Mindhunter, Dark, Stranger Things, 3%, Tabula Rasa, όλα ένα κι ένα! 

To Ozark ξεχασες, που ειναι απο τα διαμαντια στην κατηγορια του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοώ οτι βγήκε  3η σαιζόν narkos πριν ένα χρόνο κ μετά παπαλα . Τώρα βγαίνει ozark 2η σαιζόν που αξίζει κ το Dark πριν λίγο  καιρό . 

Επεξ/σία από totalius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, totalius είπε

Εννοώ οτι βγήκε  3η σαιζόν narkos πριν ένα χρόνο κ μετά παπαλα . Τώρα βγαίνει ozark 2η σαιζόν που αξίζει κ το Dark πριν λίγο  καιρό . 

δε ξερω αν ψαχνεσαι καθολου η βλεπεις μονο τα πολυ mainstream? Εχει σειραρες. Απο ταινιες εχει θεμα, απο τις τελευταιες μου αρεσε μονο το bright, και το annihilation. Για αυτους που γουσταρουν τα ανιμε σαν και μενα, εχει παρα πολυ πραμα και φερνει ακομα περισσοτερο με originals.

Ενα παραδειγμα απο σειρες που ειδα αυτο το καλοκαιρι, orange is the new black, luke cage, better call saul, Jessica Jones, The Alienist, the hollow. Με φαινεται γκρινιαζετε για να γκρινιαζετε. Τεσπα τερμα με το offtopic απο μενα, κραξτε ελευθερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εχεις ενα καλό σενάριο για να βγεί κάτι απλά καλό και οχι ''δεν ξερω και γώ τι'' σειρα  και τελικα να βγάζεις μια μλκια..

Σε γενικές γραμές καλό σενάριο αλλά η σειρα ειναι γεμάτη οτι νά ναι σκηνές, μαλώνουν μεταξύ τους χωρίς κανένα λόγο σε όλη τη σειρά..Εδω και κάτι επισόδεια έχω ξεχάσει οτι πρόκειτε για λειστεία και ανχόνομαι για το πότε θα τελειώσει η περίοδος της τοκυο μπάς και δουμε λίγο σειρά....

Ερωτικά καβγαδακια, παρεξηγήσεις και πολλά άλλα ωραια αλλά ληστεια δεν βλέπω...ειναι και 1 ωρα τα επεισοδια της 2ης σεζόν δεν τελειώνουν.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α, δηλαδή σε ενοχλεί  ο ανθρώπινος παράγοντας σε μια ληστεία που δε ξέρουν αν βγουν ζωντανοί, που είναι πιεσμένοι μέχρι το θεό, που που που..... Σωστά, λάθος της σειράς, γιατί το πλοτ τουιστ είναι ότι οι ληστές είναι ρομπότ και είναι ρυθμισμένοι να ακολουθήσοτν το σχέσιο του προφεσόρ κατά γράμμα. 

Θεέ μου δηλαδή....

Επεξ/σία από Edel
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η σειρά ήταν μια ωραία ισπανική σαπουνόπερα γυρισμένη με τρόπο που γυρίζεται η μέση αμερικάνικη σειρά επιπέδου prison break, να σε κρατάει σε ένταση, να μην βαριέσαι και να το βλέπεις στο χαλαρό και ρελαντί παντελώς braindead.... προφανώς σκηνοθεσία και σενάριο δε χρίσουν καμίας πρωτοτυπίας ή καινοτομίας, άπειρα κενά λογικής και απιθανότητες, όπως και το 90% των χαρακτήρων - κινούμενα κλισέ, αλλά on the other hand αυτό την αναλαφρότητα εγώ την εκτίμησα και πέρασα καλά... δεν νομίζω να την θυμάμαι καν πάντως σε μερικές μέρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα και εγώ την σειρά χτες το βράδυ. Από εντυπώσεις, αξιοπρεπή σειρά σε σύγκριση με τις αμερικανικές ίδιας κατηγορίας που βλέπω. 3-4 ρολοι ξεχώρισαν πιστεύω μέσα από την σειρά. Κατ'εμε τα 15 επεισόδια ήταν υπεραρκετά για το σενάριο της σειράς και αν το τράβαγαν παραπάνω θα κουράζε άσχημα. Από την στιγμή που με κράτησε σε αγωνία μέχρι και το τελευταίο και ήθελα να βλέπω σερί τα επεισόδια, άξιζε τον χρόνο που της έδωσα. Να δούμε τώρα το νετφλιξ τι σενάριο θα σκεφτεί(λογικά καμία καινούργια ληστεία;) 

Ένα αρνητικό ήταν η 1+ ώρα επεισοδίων, γιατί κουράζε λίγο. 

Υγ: θα εκτυπώσω την φάτσα του αρτουριτο, θα την κρεμάσω στον τοίχο και θα του πετάω βελάκια!! 

Επεξ/σία από Left13S
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το κουράζουμε τόσο πολύ και ψάχνουμε βαθύτερα νοήματα χάνοντας το βασικό; Σε διασκέδασε η σειρά; Πέτυχε το σκοπό της. Δεν σε διασκέδασε; Πας παρακάτω. Προσωπικά την θεωρώ υπερεκτιμημένη από αυτά που άκουγα, δεν μπαίνει ούτε στο top5 μου, αλλά πέρασα πολύ καλά, δεν νιώθω ότι έχασα τον χρόνο μου, είχα αγωνία να δω το επόμενο και εν τέλει το συμπέρασμα είναι ότι την κρίνω ως μια αρκετά καλή σειρά που θα την πρότεινα σε φίλους. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...