Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχετε δει; Το ξεκίνησα χθες και έχω ενθουσιαστεί. Είναι μία σεζόν με 15 επεισόδια κι έχει να κάνει με μια ομάδα ληστών οι οποίοι εκτελούν τη μεγαλύτερη ληστεία στην ιστορία.

http://www.imdb.com/title/tt6468322/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

'Εχω δει τα  2 πρώτα επεισόδια και είναι πολύ καλό, θα το συνεχίσω.

Ισπανική σειρά 15 επεισοδίων.

9 επεισόδια η 1η σεζον και 6 επεισόδια η 2η (σύμφωνα με info στο reddit)

Σύμφωνα με wikipedia, πρόκειται για μια μοναδική σεζον 15 επεισοδίων που προβλήθηκε σε 2 μέρη.

Το netflix πρόβαλλε τα πρώτα 9 επεισόδια αλλά τους μίκρυνε την διάρκεια, απο ~70mins σε 40-45mins, και τα πρόβαλε ως 13 επεισόδια.

Τα εναπομείναντα επεισόδια αναμένετε να τα προβάλει τον απρίλιο.

Επεξ/σία από Panark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, liakos18 είπε

Το έχετε δει; Το ξεκίνησα χθες και έχω ενθουσιαστεί. Είναι μία σεζόν με 15 επεισόδια κι έχει να κάνει με μια ομάδα ληστών οι οποίοι εκτελούν τη μεγαλύτερη ληστεία στην ιστορία.

http://www.imdb.com/title/tt6468322/

Καταπληκτική σειρά, ένα βράδυ δεν έπεφτα να κοιμηθώ γιατί ήθελα να δω και άλλο και άλλο και άλλο. Τελικά είδα 5 μααζεμένα!!! 

Το κακό είναι πως θα αργήσει μάλλον η δεύτερη σεζόν αν και έχει προβληθεί στην Ισπανία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Panark είπε

'Εχω δει τα  2 πρώτα επεισόδια και είναι πολύ καλό, θα το συνεχίσω.

Ισπανική σειρά 15 επεισοδίων.

9 επεισόδια η 1η σεζον και 6 επεισόδια η 2η (σύμφωνα με info στο reddit)

Σύμφωνα με wikipedia, πρόκειται για μια μοναδική σεζον 15 επεισοδίων που προβλήθηκε σε 2 μέρη.

Το netflix πρόβαλλε τα πρώτα 9 επεισόδια αλλά τους μίκρυνε την διάρκεια, απο ~70mins σε 40-45mins, και τα πρόβαλε ως 13 επεισόδια.

Τα εναπομείναντα επεισόδια αναμένετε να τα προβάλει τον απρίλιο.

Το IMDb συμφωνεί με Wikipedia και δείχνει 1 σεζόν με 15 επεισόδια. Εγώ μάλλον βλέπω του Netflix γιατί είναι 50λεπτα. Τα άλλα 6 κυκλοφορούν στα ίντερνετς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, liakos18 είπε

Τα άλλα 6 κυκλοφορούν στα ίντερνετς;

Κυκλοφορούν απο την ισπανική τους προβολή και βρίσκονται ως La Casa de Papel S02E01 - S02E06

Επειδή τα παρακολουθώ με αγγλικούς υπότιτλους, δεν ξέρω αν οι υπότιτλοι που κυκλοφορούν για την 2η σεζόν είναι αξιόπιστοι.

Θα το τσεκάρω όταν τελειώσω την 1η σεζον.

Απ'οτι διάβασα το netflix θα προβάλει τα εναπομείναντα επεισόδια τον απρίλιο οπότε εκει θα έχουμε σίγουρα αξιόπιστους αγγλικούς υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω τελειωσει εδω και κανα μηνα  και μονο τα καλυτερα μπορω να πω. Οι ισπανοι ειναι κορυφαιοι στην ευρωπη σε θεμα σειρων και ταινιων. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 2/25/2018 στις 8:59 ΜΜ, maximusgr είπε

Καταπληκτική σειρά, ένα βράδυ δεν έπεφτα να κοιμηθώ γιατί ήθελα να δω και άλλο και άλλο και άλλο. Τελικά είδα 5 μααζεμένα!!! 

Το κακό είναι πως θα αργήσει μάλλον η δεύτερη σεζόν αν και έχει προβληθεί στην Ισπανία. 

Την εχω δει εδω και καρι και ειναι αψογη σειρα σε ολα. Κανονικα ειναι μια σεζον 15 επεισοδιων απλα ειχε μικρο διάλειμμα μεσα στην χρονια και για αυτο την εχουν βγαλει σαν σεζον 1 (9 επεισοδιο) και σεζον 2 (6 επεισοδια). 

Στο νετφλιξ ειναι τα 9 πρωτα απλα ειναι κομμενα σε 50λεπτα για αυτο ειναι περισσοτερα. Η σειρα εχει τελειωσει εδω και καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spect~ είπε

Την εχω δει εδω και καρι και ειναι αψογη σειρα σε ολα. Κανονικα ειναι μια σεζον 15 επεισοδιων απλα ειχε μικρο διάλειμμα μεσα στην χρονια και για αυτο την εχουν βγαλει σαν σεζον 1 (9 επεισοδιο) και σεζον 2 (6 επεισοδια). 

Στο νετφλιξ ειναι τα 9 πρωτα απλα ειναι κομμενα σε 50λεπτα για αυτο ειναι περισσοτερα. Η σειρα εχει τελειωσει εδω και καιρο.

Αξίζει δηλαδή και το δεύτερο μέρος κατά τη γνώμη σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δε νομίζω να ψήνεται κανείς να το αφήσει στη μέση :P

Τελείωσα το 13ο του νετφλιξ δηλαδή 9ο οριτζίναλ και παλεύω μέσα μου να μη συνεχίσω και δε μπορώ να ξυπνήσω αύριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εχώ το Netflix και θέλω να το δώ όμως δεν έχει Ελληνικούς υπότιτλους ούτε εξωτερικούς DFXP στο subFlicks (όσοι έχουν Netflix καταλαβαίνουν τι εννοώ)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...