Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαϊκό σχέδιο για ρύθμιση της αγοράς του bitcoin, εάν δεν αντιμετωπισθούν οι κίνδυνοι


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Minitab είπε

Τέλος η ανωνυμία, φορολόγηση, μπλοκάρισμα (με εντολή των αρμόδιων αρχών) όταν υπάρχουν "ύποπτες κινήσεις", κατασχέσεις, συλλήψεις, δικαστήρια, φυλακίσεις κτλ κτλ..

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

(spam) There are 2 methods to become the millionaire

Everybody goes crazy on bitcoins
And I swing money easily and without noise
It isn't a lot of as on bitcoins, but it is stable and without risk

ναι όπως τα torrent και το piratebay ένα πράγμα που τόσα χρόνια έχουν κάνει απλά μια τρύπα στο νερό :P

Το να προσπαθήσει κάποιος να απαγορέψει κώδικα είναι το λιγότερο ηλίθιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, chek2fire είπε

ναι όπως τα torrent και το piratebay ένα πράγμα που τόσα χρόνια έχουν κάνει απλά μια τρύπα στο νερό :P

Το να προσπαθήσει κάποιος να απαγορέψει κώδικα είναι το λιγότερο ηλίθιο. 

Θεσπίζονται πρώτα οι νόμοι, μετά είναι να μη σε πιάσουν, γιατί εάν θέλουν μπορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2018 στις 10:55 ΜΜ, SilverMachine είπε

Με τα κρυπτο κοιταω να κανω μπαζα 200% σε 20 χρονια, δλδ, 10% το χρονο.

Τώρα αυτό είναι επιχείρημα υπερ κρυπτο? Ας σοβαρευτούμε λιγάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 ώρες πριν, Minitab είπε

Τέλος η ανωνυμία, φορολόγηση, μπλοκάρισμα (με εντολή των αρμόδιων αρχών) όταν υπάρχουν "ύποπτες κινήσεις", κατασχέσεις, συλλήψεις, δικαστήρια, φυλακίσεις κτλ κτλ..

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

(spam) There are 2 methods to become the millionaire

Everybody goes crazy on bitcoins
And I swing money easily and without noise
It isn't a lot of as on bitcoins, but it is stable and without risk

Ρε παιδιά καταλαβαίνετε τι γράφετε? Πως θα υπάρξει τέλος στην ανωνυμία που λες? Αφού είναι αποκεντρωμένο. Κανείς δεν ξέρει ποιος έχει bitcoins, και δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό. Αυτό λέω τόση ώρα και μου απαντάς με αυτό το σχόλιο? Έχετε ιδέα τι είναι bitcoin και πως λειτουργεί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 3/2/2018 at 5:45 PM, aris1986 said:

Δεν με νοιαζουν καν αυτά εμένα προσωπικά. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει bitcoinakia να καχευται. Ενώ κανονικούς φραγκατους έχω δει και δεν τα έβγαλαν από bitcoin. Εγώ ούτε ασχολήθηκα από το 2010 που έβγαιναν σε 2 λεπτά και κόστιζαν 0.008€.

Τους έκατσε μια καλή αλλά δεν θα ζουν από αυτό για όλη τους την ζωή. Επάγγελμα bitcoiner με ΤΕΒΕΕ κλπ 

Νομιζεις, απλα ο bitcoinakias δε θα σου ερθει με Porsche μπροστά στην καφετέρια. Δεν ειναι αυτής της φιλοσοφίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Rzarector είπε

Ρε παιδιά καταλαβαίνετε τι γράφετε? Πως θα υπάρξει τέλος στην ανωνυμία που λες? Αφού είναι αποκεντρωμένο. Κανείς δεν ξέρει ποιος έχει bitcoins, και δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό. Αυτό λέω τόση ώρα και μου απαντάς με αυτό το σχόλιο? Έχετε ιδέα τι είναι bitcoin και πως λειτουργεί? 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ρωτάς για να μάθεις ή για συζήτηση, θεωρείς ότι τα ξέρεις όλα. Τον Ρώσο στην Χαλκιδική μια χαρά τον πιάσανε πάντως (ήταν ανώνυμος, αποκεντρωμένος, ανεξάρτητος...) τέτοια παραμύθια του λέγανε και απολάμβανε της διακοπές του... τώρα στη φυλακή.

Επεξ/σία από Minitab
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rzarector είπε

Ρε παιδιά καταλαβαίνετε τι γράφετε? Πως θα υπάρξει τέλος στην ανωνυμία που λες? Αφού είναι αποκεντρωμένο. Κανείς δεν ξέρει ποιος έχει bitcoins, και δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό. Αυτό λέω τόση ώρα και μου απαντάς με αυτό το σχόλιο? Έχετε ιδέα τι είναι bitcoin και πως λειτουργεί? 

Πολυ ευκολα. Δε χρειαζεται να σου ελεγξει το αν και ποσα νομισματα εχεις, αλλα το τι αγαθα εχεις αγορασει. Οταν λοιπον εσυ εσυ παρεις μια καρτα γραφικων, νοικιασεις ενα ξενοδοχειο μεδω ιντερνετ, αγορασεις ενα αυτοκινητο κλπ, και πληρωσεις με κρυπτομνομισμα, ηδη θα γνωριζει οτι αυτο το ποσο του νομισματος εχει φυγει απο σενα και πηγε στον πωλητη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τύχη στην προσπαθεια ρύθμισης της αγοράς.. Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι αυστηρότερους ελέγχους στα συναλλακτήρια. Από την στιγμή που δεν υπάρχει κεντρική διαχείρηση των κρπτονομισμάτων είναι σαν να κυνηγούν χίμαιρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Rzarector είπε

Ρε παιδιά καταλαβαίνετε τι γράφετε? Πως θα υπάρξει τέλος στην ανωνυμία που λες? Αφού είναι αποκεντρωμένο. Κανείς δεν ξέρει ποιος έχει bitcoins, και δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό. Αυτό λέω τόση ώρα και μου απαντάς με αυτό το σχόλιο? Έχετε ιδέα τι είναι bitcoin και πως λειτουργεί? 

Δυστυχώς όσο το btc δεν χρησιμοποιείται άμεσα σε συναλλαγές και πρέπει να το κάνεις ευρώ ή δολάριο για να αγοράσεις πραγματικά assets μια χαρά μπορούν να σε πιάσουν.

Πχ ελλάδα αν είχες αγοράσει με 100000 ευρώ 120 btc  δεν  είχες δηλώσει κανένα  κέρδος όλα αυτά τα  χρόνια και τώρα τα ρευστοποιήσεις και πας να αγοράσεις με αυτά κάτι, πχ  σπίτι, εξοχικό και 2 αυτοκίνητα θα πρέπει να πρέπει να κάνεις withdraw τα λεφτά σου σε ευρώ και να τα περάσεις μέσα στο τραπεζικό σύστημα.

Παλιά οι τράπεζες σου λέγαν ωραία φέρτα.

Τώρα σου λένε που τα βρήκες.:P

Κατά βάση τα εκτός συστήματος τα θεωρούν μαύρα.

Αν πληρώσεις κανά 30αρη % προς το παρόν νομίζω ότι δικαιολογήσε μέσω της νομοθεσίας για οικιοθελή αποκάλυψη εισοδημάτων.

Το ζητούμενο είναι να τα δικαιολογήσεις ως κέρδη απο χρηματοοικονομικές συναλλαγές.

Επίσης τουλάχιστον στην ελλάδα ενα σπιτάκι 200 τετραγωνικά θα έχει το φόρο του και τα τέλη του και το τεκμήριο του, το αυτοκίνητο επίσης.

Άρα τι φοροαποφυγή κάνεις?

Μόνο όσο τα εχεις στο ανταλακτήριο, έχεις το ποσό στο οποίο αντιστοιχούν ατόφιο.

Εκτός αν σε ενδιαφέρει μόνο αυτό. Ενα  λογιστικό νούμερο στο ewallet σου το οποίο βλέπεις ότι δεν είναι και  πάντα safe.

Αν σε ενδιαφέρει να ζήσεις σήμερα ωραία με αυτά τα λ7 θα πρέπει να περάσεις απο τα γκισέ των τραπεζών που είναι και οι ρουφιάνοι της εφορίας.

Πρώτα θα πάρει το κράτος αυτά που θεωρεί πως του αναλογούν και μετά εσύ.

Αμα κοιτάξεις και την εποχικότητα του νομίσματος θα δεις πως πολλοί το κατανοούν, ρευστοποιούν δηλώνουν το κέρδος και μετά ξανασυνεχίζουν είτε επαναγοράζοντας αν είναι το trading ο στόχος ή ξαναφαρμάρουν απο το 0 αν τους ενδιαφέρει μόνο το mining.

 

And thats the right way to do it!

Οι hodlers μάλλον είναι παλικαράκια  της γενιάς του WOW και θα φάνε τρελό ξύλο  κάποια στιγμή.

Προσωπική άποψη φυσικά...

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, lightday είπε

Τώρα αυτό είναι επιχείρημα υπερ κρυπτο? Ας σοβαρευτούμε λιγάκι.

Η αγνοια σου (γιατι το να ρωτας αν αυτο ειναι επιχειρημα αυτο δειχνει) γυρω απ το πως κοιταν να επενδυσουν αυτοι που πραγματικα εχουν λεφτα σιγουρα ΔΕΝ ειναι επιχειρημα για το αντιθετο. Φιλε αν δεν γνωριζεις για τι μιλαω καλυτερα μη μιλας. Σοβαροτητα ειναι οταν δεν καταλαβαινεις να ρωτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SilverMachine είπε

Η αγνοια σου (γιατι το να ρωτας αν αυτο ειναι επιχειρημα αυτο δειχνει) γυρω απ το πως κοιταν να επενδυσουν αυτοι που πραγματικα εχουν λεφτα σιγουρα ΔΕΝ ειναι επιχειρημα για το αντιθετο. Φιλε αν δεν γνωριζεις για τι μιλαω καλυτερα μη μιλας. Σοβαροτητα ειναι οταν δεν καταλαβαινεις να ρωτας. 

Δείξε μου έναν μόνο έναν που πήγε στο ΔΣ εταιρίας με powerpoint και τους είπε 200% κέρδος στο βάθος 20 ετίας και δεν πέθαναν 10 από γέλια και δεν τον πέταξαν έξω με τις κλωτσιές.Αυτοί που πραγματικά έχουν λεφτά ίσως και να απολύανε τον τύπο που θα το έλεγε αυτό.Σοβαρότητα είναι να λέμε και κάτι της προκοπής και όχι φαντασιώσεις και χρησμούς μαντείου δελφών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, lightday είπε

Δείξε μου έναν μόνο έναν που πήγε στο ΔΣ εταιρίας με powerpoint και τους είπε 200% κέρδος στο βάθος 20 ετίας και δεν πέθαναν 10 από γέλια και δεν τον πέταξαν έξω με τις κλωτσιές.Αυτοί που πραγματικά έχουν λεφτά ίσως και να απολύανε τον τύπο που θα το έλεγε αυτό.Σοβαρότητα είναι να λέμε και κάτι της προκοπής και όχι φαντασιώσεις και χρησμούς μαντείου δελφών.

Ναι, κ ο γυιος του αφεντικου μου (εφοπλιστικη οικογενεια) που εχει ηδη φτιαξει μικρη φαρμα στην ΑΙγινα, φοβαται οτι ο πατερας του θα τον αποκληρωσει κ βγαινει με περισσοτερες γκομενες απ τον φοβο του.... Ο πατερας του, που οταν τον ρωτησε περσυ τι να κανει μολις τελειωσει το λυκειο του ειπε οτι τα πιο γρηγορα λεφτα ειναι το youtube (ημουν μπροστα στην κουβεντα)!!! Μιλαω για μια οικογενεια που εχω μπροστα μου συχνα, αλλοιως αμα θες μπορω να σου μιλησω για τους Ρωσσους της πρωην γυναικας του, η τους Κινεζους της δευτερης, οικογενειες εργοστασιαρχων κ οι δυο, που επισης ασχολουνται με κρυπτο κ το θεωρουν το μελλον. Η αν θες, μπορω να σου μιλησω για τους παλιους μου φιλους, τους Αμερικανοεβραιους, κ τον καλο μου φιλο Τζοζεφ, που κλεινοντας ο γυιος του τα 18 του εκανε δωρο 1 μυρριο σε λογαριασμο χρηματηστηριου, για να μαθει να παιζει απο μικρος (μιλωντας για τζογαρισμα)....

Σου εδειξα 4 οικογενειες, οχι ενα ατομο. Κ ηταν τα αφεντικα, οχι υπαλληλακος που φοβαται για την θεση του. Βρισκομαι στην (ατυχη μαλλον) θεση να βλεπω ατομα που ΕΧΟΥΝ λεφτα, οχι ατομα που μιλανε για τα λεφτα των αλλων, αν μπορεις να το χωρεσεις στο μυαλο σου. Α, με συνχωρεις, κανενας τους δεν χρησιμοποιει ΠαουερΠοιντ οταν αποφασιζουν, ουτε πιστευουν σε θεο για να πιστευουν σε χρησμους... Το παραδειγμα που εδωσα (το 200% κερδος) ηταν απο συζητηση προ μηνων με το αφεντικο μου, που εγινε οταν ηθελε να μου κανει επιδειξη στις ιδεες του αναμεσα στην καινουργια βιοτεχνια επεξεργασιας λαδιου που φτιαχνει στην Βοιωτια, κ στο καινουργιο εργοστασιου μπαταριων που κανει ο πεθερος του καπου στη νοτια Κινα. Τωρα εσυ αν θες να πιστευεις οτι σου λεω αρλουμπες, εχεις καθε δικαιωμα να το κανεις. Το μονο που αποδεικνυεις σε μενα ειναι οτι δεν εχεις τα "ματια" να δεις ποιος κ ποτε μιλα με δεδομενα, κ ποτε καποιος σε δουλευει. 

Αυτα απο εναν τυπο σαν εσενα, οχι σαν κ αυτους τους οποιους φερνω για παραδειγμα.

 

14 ώρες πριν, yiannis_1 είπε

Δυστυχώς όσο το btc δεν χρησιμοποιείται άμεσα σε συναλλαγές και πρέπει να το κάνεις ευρώ ή δολάριο για να αγοράσεις πραγματικά assets μια χαρά μπορούν να σε πιάσουν.

Πχ ελλάδα αν είχες αγοράσει με 100000 ευρώ 120 btc  δεν  είχες δηλώσει κανένα  κέρδος όλα αυτά τα  χρόνια και τώρα τα ρευστοποιήσεις και πας να αγοράσεις με αυτά κάτι, πχ  σπίτι, εξοχικό και 2 αυτοκίνητα θα πρέπει να πρέπει να κάνεις withdraw τα λεφτά σου σε ευρώ και να τα περάσεις μέσα στο τραπεζικό σύστημα.

Παλιά οι τράπεζες σου λέγαν ωραία φέρτα.

Τώρα σου λένε που τα βρήκες.:P

Κατά βάση τα εκτός συστήματος τα θεωρούν μαύρα.

Αν πληρώσεις κανά 30αρη % προς το παρόν νομίζω ότι δικαιολογήσε μέσω της νομοθεσίας για οικιοθελή αποκάλυψη εισοδημάτων.

Το ζητούμενο είναι να τα δικαιολογήσεις ως κέρδη απο χρηματοοικονομικές συναλλαγές.

Επίσης τουλάχιστον στην ελλάδα ενα σπιτάκι 200 τετραγωνικά θα έχει το φόρο του και τα τέλη του και το τεκμήριο του, το αυτοκίνητο επίσης.

Άρα τι φοροαποφυγή κάνεις?

Μόνο όσο τα εχεις στο ανταλακτήριο, έχεις το ποσό στο οποίο αντιστοιχούν ατόφιο.

Εκτός αν σε ενδιαφέρει μόνο αυτό. Ενα  λογιστικό νούμερο στο ewallet σου το οποίο βλέπεις ότι δεν είναι και  πάντα safe.

Αν σε ενδιαφέρει να ζήσεις σήμερα ωραία με αυτά τα λ7 θα πρέπει να περάσεις απο τα γκισέ των τραπεζών που είναι και οι ρουφιάνοι της εφορίας.

Πρώτα θα πάρει το κράτος αυτά που θεωρεί πως του αναλογούν και μετά εσύ.

Αμα κοιτάξεις και την εποχικότητα του νομίσματος θα δεις πως πολλοί το κατανοούν, ρευστοποιούν δηλώνουν το κέρδος και μετά ξανασυνεχίζουν είτε επαναγοράζοντας αν είναι το trading ο στόχος ή ξαναφαρμάρουν απο το 0 αν τους ενδιαφέρει μόνο το mining.

And thats the right way to do it!

Οι hodlers μάλλον είναι παλικαράκια  της γενιάς του WOW και θα φάνε τρελό ξύλο  κάποια στιγμή.

Προσωπική άποψη φυσικά...

Ολα αυτα κανουν apply μονο για εμας τους plebs αδερφε.

Οταν ο αλλος παει για καταθεση 50 εκατομμυριων (π.χ.) οι τραπεζες δεν θελουν να μαθουν που τα βρηκε. 

Οσο για το 30%... ΛΟΛ, αμα οι λεφταδες ξερουν οτι πανε για 30% εφορια ουτε καν ξεκηναν τις μπιζνες. Ουτε που ασχολουνται. Το προσπερναν λες κ δεν υπαρχει.

Μετα, οπως εχω ξαναπει, δεν παει να πει οτι οποιος εχει καπου περιουσια ειναι κ φορολογουμενος εκει που την εχει, για να τον πιανουν οι τοπικοι γυπες.

Επισης δεν λογαριαζεις οτι υπαρχουν τραπεζες που δεν ειναι ρουφιανοι των εφοριακων, αλλα προτιμουν την συνεργασια με τους πολυ-πολυ πλουσιους κ δεν τους "δινουν" για κανενα λογο.

Οσο για τους holders, ναι αν ειναι plebs σαν εμας, καποια στιγμη θα φανε ξυλο. Αν ανηκουν στην "αρχουσα ταξη", ουτε που θα τους ακουμπησουν. Κ πολυ φοβαμαι οτι οι περισσοτεροι που κρατανε ανηκουν σ αυτην την ομαδα....

Ολα εξαρτωνται απ το ποιος εισαι αδερφε. Αν εισαι εσυ η εγω, αυτα που λες, ναι, ειναι σωστα. Αν εισαι απο αυτους... χαχαχαχα... ναι, περιμενε να δεις αν ερχονται..... Τωρα, τωρα, τα λεφτα ερχονται λεμε!!! (οσο τα δε τα λεφτα ο Γιωργακης, αλλο τοσο θα τα δει κ το "κρατος" <--- ΛΟΛ προσεξε τα εισαγωγικα!!!). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SilverMachine είπε

Ναι, κ ο γυιος του αφεντικου μου (εφοπλιστικη οικογενεια) που εχει ηδη φτιαξει μικρη φαρμα στην ΑΙγινα, φοβαται οτι ο πατερας του θα τον αποκληρωσει κ βγαινει με περισσοτερες γκομενες απ τον φοβο του.... Ο πατερας του, που οταν τον ρωτησε περσυ τι να κανει μολις τελειωσει το λυκειο του ειπε οτι τα πιο γρηγορα λεφτα ειναι το youtube (ημουν μπροστα στην κουβεντα)!!! Μιλαω για μια οικογενεια που εχω μπροστα μου συχνα, αλλοιως αμα θες μπορω να σου μιλησω για τους Ρωσσους της πρωην γυναικας του, η τους Κινεζους της δευτερης, οικογενειες εργοστασιαρχων κ οι δυο, που επισης ασχολουνται με κρυπτο κ το θεωρουν το μελλον. Η αν θες, μπορω να σου μιλησω για τους παλιους μου φιλους, τους Αμερικανοεβραιους, κ τον καλο μου φιλο Τζοζεφ, που κλεινοντας ο γυιος του τα 18 του εκανε δωρο 1 μυρριο σε λογαριασμο χρηματηστηριου, για να μαθει να παιζει απο μικρος (μιλωντας για τζογαρισμα)....

Σου εδειξα 4 οικογενειες, οχι ενα ατομο. Κ ηταν τα αφεντικα, οχι υπαλληλακος που φοβαται για την θεση του. Βρισκομαι στην (ατυχη μαλλον) θεση να βλεπω ατομα που ΕΧΟΥΝ λεφτα, οχι ατομα που μιλανε για τα λεφτα των αλλων, αν μπορεις να το χωρεσεις στο μυαλο σου. Α, με συνχωρεις, κανενας τους δεν χρησιμοποιει ΠαουερΠοιντ οταν αποφασιζουν, ουτε πιστευουν σε θεο για να πιστευουν σε χρησμους... Το παραδειγμα που εδωσα (το 200% κερδος) ηταν απο συζητηση προ μηνων με το αφεντικο μου, που εγινε οταν ηθελε να μου κανει επιδειξη στις ιδεες του αναμεσα στην καινουργια βιοτεχνια επεξεργασιας λαδιου που φτιαχνει στην Βοιωτια, κ στο καινουργιο εργοστασιου μπαταριων που κανει ο πεθερος του καπου στη νοτια Κινα. Τωρα εσυ αν θες να πιστευεις οτι σου λεω αρλουμπες, εχεις καθε δικαιωμα να το κανεις. Το μονο που αποδεικνυεις σε μενα ειναι οτι δεν εχεις τα "ματια" να δεις ποιος κ ποτε μιλα με δεδομενα, κ ποτε καποιος σε δουλευει. 

Αυτα απο εναν τυπο σαν εσενα, οχι σαν κ αυτους τους οποιους φερνω για παραδειγμα.

Ολα αυτα κανουν apply μονο για εμας τους plebs αδερφε.

Οταν ο αλλος παει για καταθεση 50 εκατομμυριων (π.χ.) οι τραπεζες δεν θελουν να μαθουν που τα βρηκε. 

Οσο για το 30%... ΛΟΛ, αμα οι λεφταδες ξερουν οτι πανε για 30% εφορια ουτε καν ξεκηναν τις μπιζνες. Ουτε που ασχολουνται. Το προσπερναν λες κ δεν υπαρχει.

Μετα, οπως εχω ξαναπει, δεν παει να πει οτι οποιος εχει καπου περιουσια ειναι κ φορολογουμενος εκει που την εχει, για να τον πιανουν οι τοπικοι γυπες.

Επισης δεν λογαριαζεις οτι υπαρχουν τραπεζες που δεν ειναι ρουφιανοι των εφοριακων, αλλα προτιμουν την συνεργασια με τους πολυ-πολυ πλουσιους κ δεν τους "δινουν" για κανενα λογο.

Οσο για τους holders, ναι αν ειναι plebs σαν εμας, καποια στιγμη θα φανε ξυλο. Αν ανηκουν στην "αρχουσα ταξη", ουτε που θα τους ακουμπησουν. Κ πολυ φοβαμαι οτι οι περισσοτεροι που κρατανε ανηκουν σ αυτην την ομαδα....

Ολα εξαρτωνται απ το ποιος εισαι αδερφε. Αν εισαι εσυ η εγω, αυτα που λες, ναι, ειναι σωστα. Αν εισαι απο αυτους... χαχαχαχα... ναι, περιμενε να δεις αν ερχονται..... Τωρα, τωρα, τα λεφτα ερχονται λεμε!!! (οσο τα δε τα λεφτα ο Γιωργακης, αλλο τοσο θα τα δει κ το "κρατος" <--- ΛΟΛ προσεξε τα εισαγωγικα!!!). 

για να μη το κανουμε σηριαλ ελπιζω να καταλαβαινεις τη διαφορα στρατηγικής εταιρίας κ καπριτσιο ατομου που τζογαρει τα λεφτα του η τα λεφτα του πατερα του. Πήγαινε με ένα τετοιο πλάνο να πάρεις χρηματοδότηση από τράπεζα, θα γελάνε και οι πέτρες .Για χόμπι ας καις και τα λεφτά σου, δικά σου είναι άλλωστε.

 

Τελος 20 ετη σχεδια κ ο νοστραδαμος να είσαι δεν κανεις...να σου θυμίσω μαλλον τι εγινε με τα ενυπόθηκα στις ηπα κ μια μερα η λειμαν επαψε να υπάρχει . 3 μερες πριν ηταν υγιεστατη. Από την άλλη ποιος είμαι εγώ να υποδείξω τα καπρίτσια των πλουσίων. Από να τα τρώνε σε κόκες ας σκάβουν όλη μέρα. 

Επεξ/σία από lightday
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 02/03/2018 at 3:25 PM, forgotten said:

προφανως και χρησιμευει και για αυτο,ωστοσο φοβουνται το οτι δεν μπορουν να το ελεγξουν πλεον, το χρημα την ιδια αξια με το bitcoin εχει και τα αλλα κρυπτονομισματα αλλα το ελεγχουν οι κυβερνησεις,αυτο ομως οχι , εξ ου και ο πανικος....

Ναι... ή "οουυυουουουουουου δεν το ελέγχουν και φοβούνταιιιιιιιιιιι" (το οποίο έχει 100% ουσία: γίνεται ξέπλυμα χρημάτων, είναι μάλλον πρόβλημα να ξεπλένει κόσμος λεφτά και να μη μπορείς να το ελέγξεις, αλλά δυστυχώς για διάφορες θεωρίες έτσι ήταν και πριν υπάρξει bitcoin)....

Ή απλά "τα γίδια δεν έχουν μάθει τίποτα, μα ΤΙΠΟΤΑ, τις ίδιες μαλακίες που έκαναν με το χρηματιστήριο πριν 15 χρόνια θα κάνουν τώρα με το bitcoin, και μετά θα βγαίνει στην τηλεόραση η γιαγιά που έχασε το σπίτι της και έμεινε στο δρόμο και τα άλλα γίδια θα φωνάζουν ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ!!!!!11"

Δεν ξέρω αν συνειδητοποιούν κάποιοι ότι η ασφάλεια από απάτες* είναι κάτι που ο πολίτης το περιμένει, μη πω το απαιτεί, και άρα το κράτος είναι "υποχρεωμένο" να το παρέχει. Χωρίς να λογαριάσουμε καν ότι αν ο πολίτης είναι μαλάκας και επενδύσει το σπίτι του σε crypto και το χάσει, τη μαλακία του θα την πληρώσει εκτός από τον ίδιο και το κράτος σα σύνολο.

---

* έχω δει Facebook ads "προλάβετε το καινούριο φοβερό ICO και βγάλτε 100x τα λεφτά σας μέσα σε μέρες!!!!1111!" -- ΦΑΝΕΡΑ δεν ψάχνουν για μαλάκες και πρόκειται για ευυπόληπτους επενδυτικούς οίκους έτσι; :lol:

 

On 02/03/2018 at 4:37 PM, razorblade334 said:

ειναι πονερο πραγματικα σε καθε ποστ για κρυπτονομισματα να βλεπεις ανθρωπους να περιμενουν να πεσει εναγωνιως σαν να επροκειτω για την ιδια τους την ζωη να χασει ο διπλανος τους χρηματα δλδ και να ζηλοφθονουν μονο και μονο επειδη αυτοι οι ιδιοι εχασαν την ευκαιρια να κερδισουν απο αυτο μα γιατι δεν ειχαν τον απιτουμενο εξοπλισμο μα γιατι δεν ειχαν τις γνωσεις η οτιδηποτε αλλο που τους εμποδισε να επενδυσουν.περασαν τα χρονια κι ακομα μιλατε γι αυτην την φουσκα που θα σκασει και σε καθε πτωση καποιου νομισματος πανυγηριζεται και πριν προλαβουν να μπουν μεσα οι σημαιες παρε ενα 850% ανοδο.πρεπει να ειναι πολυ εκνευριστικο για τον εαυτο σας κατι τεοιο πραγματικα...

Σου εύχομαι να βγάλεις πολλά λεφτά από crypto και να τα χαίρεσαι επί δεκαετίες εσύ και οι απόγονοί σου.

Αλλά αν δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό που συμβαίνει είναι φούσκα, και ότι όπως σε όλες τις φούσκες κάποιοι θα θησαυρίσουν και οι περισσότεροι θα μείνουν με το πουλί στο χέρι, καλύτερα την επόμενη φορά να αφήσεις τα λεφτά σου να τα επενδύσει άλλος γιατί διαφορετικά η ισχύς της ευχής μου μπορεί να σταματήσει εκεί.

On 02/03/2018 at 6:36 PM, cambo99 said:

Guardian είναι έμπιστη φυλλάδα; Κάτι σαν espresso δικιά μας νομίζω!

Διαβάζω πολλά στο ινσομνια που με κάνουν να θέλω να αυτοκτονήσω, και ήμουν έτοιμος να σχολιάσω τον φίλο νωρίτερα που λέει "Υπαρχουν οντως ρυθμιστικα μετρα που θα μπορουσε να βαλει η ΕΕ  ; Θα ηθελα να ακουσω αποψεις. Εγω γιατι νομιζω οτι τα ανακοινωνει αυτα επειδη το χει χασει λιγο το παιχνιδι; ", αλλά εσύ τον ξεπέρασες πανηγυρικά.

Ναι, espresso και Guardian ακριβώς το ίδιο πράγμα. Εκτός από όλα τα υπόλοιπα ένα Πούλιτζερ πήραν το 2014, νομίζω η espresso έχει ήδη τέσσερα.

Επεξ/σία από defacer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, defacer είπε

Αλλά αν δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό που συμβαίνει είναι φούσκα, και ότι όπως σε όλες τις φούσκες κάποιοι θα θησαυρίσουν και οι περισσότεροι θα μείνουν με το πουλί στο χέρι, καλύτερα την επόμενη φορά να αφήσεις τα λεφτά σου να τα επενδύσει άλλος γιατί διαφορετικά η ισχύς της ευχής μου μπορεί να σταματήσει εκεί.

ΑΝ ειναι αυτο φουσκα εχει πολυ δρομο ακομα για να σκασει μεχρι να φτασει καμια 10-20$ τρις...Η φουσκα που ζεις ηδη και ειναι πολυ πιο ετοιμη να σκασει ειναι αυτη του δολλαριου. Και τελος οτι φουσκες και να εχουν υπαρξει στο παρελθον δεν εχουν καμια σχεση με τα κρυπτο γιατι ηταν ολες ελεγχομενες και προγραμματισμενες. Αμα θες να μιλας για φουσκες κοιτα να χεις και επιχειρηματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...