Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαϊκό σχέδιο για ρύθμιση της αγοράς του bitcoin, εάν δεν αντιμετωπισθούν οι κίνδυνοι


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

ειναι πονερο πραγματικα σε καθε ποστ για κρυπτονομισματα να βλεπεις ανθρωπους να περιμενουν να πεσει εναγωνιως σαν να επροκειτω για την ιδια τους την ζωη να χασει ο διπλανος τους χρηματα δλδ και να ζηλοφθονουν μονο και μονο επειδη αυτοι οι ιδιοι εχασαν την ευκαιρια να κερδισουν απο αυτο μα γιατι δεν ειχαν τον απιτουμενο εξοπλισμο μα γιατι δεν ειχαν τις γνωσεις η οτιδηποτε αλλο που τους εμποδισε να επενδυσουν.περασαν τα χρονια κι ακομα μιλατε γι αυτην την φουσκα που θα σκασει και σε καθε πτωση καποιου νομισματος πανυγηριζεται και πριν προλαβουν να μπουν μεσα οι σημαιες παρε ενα 850% ανοδο.πρεπει να ειναι πολυ εκνευριστικο για τον εαυτο σας κατι τεοιο πραγματικα...

δλδ περιμένεις σοβαρός άνθρωπος να επενδύσει λεφτά για να πάρει μηχανήματα, υπολογιστές, κάρτες γραφικών και να βγάζει bitcoins τα οποία όταν είχαν βγει ήταν αποκλειστικά για χάκερ λαμόγια και κυρίως ξέπλυμα χρήματος. όταν είχαν φτάσει 20.000 θα περίμενε κανείς ότι μετά από λίγες ημέρες θα έπεφταν στις 6000 και μπορεί μετά απο 2-3 εβδομάδες στις 2000. Τζόγος είναι και σε όποιον κάτσει εκτός και αν υπάρχει κάποιος που προβλέπει το μέλλον. όποιος δεν πούλησε όταν έφτασε 20.000 και νόμιζε ότι θα πάει στα 25.000 θα κλαίει με μαύρο δάκρυ. και δυστυχώς ακούω πολλούς που κάθονται και ασχολούνται σοβαρά και αγοράζουν λες και πρόκειται για χρυσό η μετοχές και περιμένουν να βγάλουν κέρδος όταν πιάσουν το limit up. Επικίνδυνα πράγματα αυτά

Επεξ/σία από neogeo1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρημαριστηριο (κανονικό), bitcoin και φρουτακια, πόκερ όλα  τζόγος είναι.

Εδώ χάθηκαν περιουσίες από τα χρηματιστηρια, στο crypto θα κωλοσουν?

Απλά εκαψες ρεύμα, αγόρασες κάρτα γραφικών παρηγαγες κάτι που δεν ξέρω τι είναι ο αλγόριθμος (γιατρεια καρκίνου, ταξίδι στο Άρη για τον Elon Musk)

Παρτα μόλις αυγατιστουν (αφού σου κάτσε η καλη σαν πυραμίδα) και μετά βγαλε λόγο πως την έφερες στο σύστημα κάτω οι τράπεζες κλπ όπως συχνά ακούμε εδώ.

 

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μιλάνε για ρύθμιση είναι μέσα και ο χαρακτηρισμός 'παράνομη συναλλαγή'  και η απαγόρευση . Αφού δεν έχει νόμιμοποίηση το φερόμενο σαν 'χρήμα ' μπορεί να βγεί και εκτός νόμιμης συναλλαγής (όχι ότι τώρα είναι βέβαια). Δεν πυροβολούν τα κράτη και οι τράπεζες τον εαυτό τους.Από την άλλη η νομιμοποίηση σημαίνει και φορολογία . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν οντως ρυθμιστικα μετρα που θα μπορουσε να βαλει η ΕΕ  ; Θα ηθελα να ακουσω αποψεις. Εγω γιατι νομιζω οτι τα ανακοινωνει αυτα επειδη το χει χασει λιγο το παιχνιδι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μπλεγμένοι, εταιρίες, πολιτικοί, αξιωματούχοι, ποδοσφαιριστές (τυχαία το λέω :P) κτλ και θα αργήσουν να πάρουν μια τελική απόφαση, σιγά σιγά θα προχωράει το πράγμα. Θα πρέπει όλοι αυτοί καλοί και κακοί του οικονομικού συστήματος να καταλήξουν σε συμφωνία μέτρων, τρέχα γύρευε δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, newton91 είπε

Υπαρχουν οντως ρυθμιστικα μετρα που θα μπορουσε να βαλει η ΕΕ  ; Θα ηθελα να ακουσω αποψεις. Εγω γιατι νομιζω οτι τα ανακοινωνει αυτα επειδη το χει χασει λιγο το παιχνιδι; 

ότι θες μπορεί να βάλει...μια ΚΤ κοίτα τι μπορει να κανει....δες μάλλον τον ντραγκι τι κανει.

6 λεπτά πριν, pcos είπε

γιατι ολα τα αρθρα που γραφονται αφορουν τους αλογομουρηδες και οχι την τεχνολογια των κρυπτος?

αναρωτιεμαι :P

Ενδιαφέρει κανένα η τεχνολογία πίσω από τα κρύπτος? ... μεταξύ μας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Δεν με νοιαζουν καν αυτά εμένα προσωπικά. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει bitcoinakia να καχευται. Ενώ κανονικούς φραγκατους έχω δει και δεν τα έβγαλαν από bitcoin. Εγώ ούτε ασχολήθηκα από το 2010 που έβγαιναν σε 2 λεπτά και κόστιζαν 0.008€.

Τους έκατσε μια καλή αλλά δεν θα ζουν από αυτό για όλη τους την ζωή. Επάγγελμα bitcoiner με ΤΕΒΕΕ κλπ 

Καλά μη το λες, κάποιοι σίγουρα θα ζουν από αυτό μια ζωή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aris1986 είπε

Χρημαριστηριο (κανονικό), bitcoin και φρουτακια, πόκερ όλα  τζόγος είναι.

Εδώ χάθηκαν περιουσίες από τα χρηματιστηρια, στο crypto θα κωλοσουν?

Απλά εκαψες ρεύμα, αγόρασες κάρτα γραφικών παρηγαγες κάτι που δεν ξέρω τι είναι ο αλγόριθμος (γιατρεια καρκίνου, ταξίδι στο Άρη για τον Elon Musk)

Παρτα μόλις αυγατιστουν (αφού σου κάτσε η καλη σαν πυραμίδα) και μετά βγαλε λόγο πως την έφερες στο σύστημα κάτω οι τράπεζες κλπ όπως συχνά ακούμε εδώ.

στο πόκερ τουλάχιστον έχουμε καμιά 40-50 άτομα στην Ελλάδα επαγγελματίες που ζουν από αυτό (τεχνικό παιχνίδι), για όλους τους υπόλοιπους χιλιάδες χαμένους είναι τύχη και τζόγος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Minitab είπε

στο πόκερ τουλάχιστον έχουμε καμιά 40-50 άτομα στην Ελλάδα επαγγελματίες που ζουν από αυτό (τεχνικό παιχνίδι), για όλους τους υπόλοιπους χιλιάδες χαμένους είναι τύχη και τζόγος.

Και εγώ μέσα στους χαμενους είμαι στο πόκερ..!

Χαχαχααχα όπως λες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Έλα να τελειώσει επιτέλους αυτή η ιστορία μπας και πάρουμε κάρτα γραφικών σε φυσιολογικό κόστος.

δεν πρόκειται αν δεν το αποφασίσουν οι εταιρίες που τις φτιάχνουν-πουλάνε (που πολύ πιθανόν κρύβονται πίσω απ όλο αυτό το τσίρκο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...