Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας (V2.0)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μην κανουμε δημοσκοπηση και το τραβηξουμε κι αλλο το θεμα, αλλα αυτο που λες δεν μου εχει τυχει ποτε, ενω αντιθετα λαθος τιμες στο ταμειο vs ραφι -παντα σε βαρος μου- μου εχουν τυχει πολλες φορες. ( Επισης αυτο που λες δειχνει οτι ειναι καλος ο υπαλληλος του ταμειου, για το αλλο δεν φταιει αυτος, φταιει αλλος). Οποτε ειναι κατι που πρεπει ισως να το προσεξουν και εδω νομιζω οτι πρεπει να τελειωσει αυτη η κουβεντα, καλυφθηκε.

Αρχοντας ηταν μονο το carrefour που σου εδινε δωρεαν το προιον σε τετοιες περιπτωσεις ως μια ελαχιστη εμπρακτη συγνωμη αλλα και ως ευχαριστω για το εργο σου να το εντοπισεις αθελα σου.

 

ΥΓ. Να ξερετε οτι σε ασυμφωνια τιμης ραφιου-ταμειου επιβαλεται προστιμο (αν θυμαμαι καλα 500€) μετα απο "καταγγελια". Εχω σκεφτει πολυ σοβαρα να κανω "καταγγελια" (δεν εχω ενημερωθει ακομα ποσο απλη διαδικασια ή οχι ειναι) την επομενη φορα αντι να πηγαινω και να τους ενημερωνω αφιλοκερδως  ζητωντας μονο τα  λιγα παρανομως παρακρατημενα λεφτα μου πισω, λες και τα ζητιανευουμε στο τελος! Νομιζω οτι θα ειναι πιο αποδοτικο στο να αλλαξει αυτη η κατασταση.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Μην κανουμε δημοσκοπηση και το τραβηξουμε κι αλλο το θεμα, αλλα αυτο που λες δεν μου εχει τυχει ποτε, ενω αντιθετα λαθος τιμες στο ταμειο vs ραφι -παντα σε βαρος μου- μου εχουν τυχει πολλες φορες. ( Επισης αυτο που λες  δειχνει οτι ειναι καλος ο υπαλληλος του ταμειου, για το αλλο δεν φταιει αυτος, φταιει αλλος). Οποτε ειναι κατι που πρεπει ισως να το προσεξουν και εδω νομιζω οτι πρεπει να τελειωσει αυτη η κουβεντα, καλυφθηκε.

Αρχοντας ηταν μονο το carrefour που σου εδινε δωρεαν το προιον σε τετοιες περιπτωσεις ως μια ελαχιστη εμπρακτη συγνωμη αλλα και ως ευχαριστω για το εργο σου να το εντοπισεις αθελα σου.

ΥΓ. Να ξερετε οτι σε ασυμφωνια τιμης ραφιου-ταμειου επιβαλεται προστιμο (αν θυμαμαι καλα 500€) μετα απο "καταγγελια". Εχω σκεφτει πολυ σοβαρα να κανω "καταγγελια" (δεν εχω ενημερωθει ακομα ποσο απλη διαδικασια ή οχι ειναι) την επομενη φορα αντι να πηγαινω και να τους ενημερωνω αφιλοκερδως  ζητωντας μονο τα  λιγα παρανομως παρακρατημενα λεφτα μου πισω, λες και τα ζητιανευουμε στο τελος! Νομιζω οτι θα ειναι πιο αποδοτικο στο να αλλαξει αυτη η κατασταση.

Ω ναι πρεπει να μαθουμε και να τους ταραξουμε στις καταγγελιες. Ειδικα εαν απαιτουν και "παρανομες" ληψεις φωτογραφιων μεσα στο μαγαζι αναβω ακομη περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς;

38 λεπτά πριν, orck είπε

...Ειδικα εαν απαιτουν και "παρανομες" ληψεις φωτογραφιων μεσα στο μαγαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billomnia είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τι εννοείς;

Εχεις παρατηρησει οτι τα περισσοτερα, αν οχι ολα, τα καταστηματα απαγορευουν την ληψη φωτογραφιων εντος των χωρων των καταστηματων. Δεν ξερω εαν φοβουνται κατασκοπια η κατι αλλο αλλα ισχυει, μου εχουν κανει και παρατηρηση για αυτο το θεμα.
Εαν κανεις καταγγελια τι θα πεις; "στο συγκεκριμενο καταστημα ειχε τιμη Χ στο καταστημα ενω στο ταμειο ειχε τιμη Ζ"; Πως θα τεκμηριωσεις τα λεγομενα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, orck είπε

Εχεις παρατηρησει οτι τα περισσοτερα, αν οχι ολα, τα καταστηματα απαγορευουν την ληψη φωτογραφιων εντος των χωρων των καταστηματων. Δεν ξερω εαν φοβουνται κατασκοπια η κατι αλλο αλλα ισχυει, μου εχουν κανει και παρατηρηση για αυτο το θεμα.
Εαν κανεις καταγγελια τι θα πεις; "στο συγκεκριμενο καταστημα ειχε τιμη Χ στο καταστημα ενω στο ταμειο ειχε τιμη Ζ"; Πως θα τεκμηριωσεις τα λεγομενα σου;

Σε γαλαξία και μάρκετ ιν που έχω στην περιοχή μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, billomnia είπε

Σε γαλαξία και μάρκετ ιν που έχω στην περιοχή μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Καλα η αληθεια ειναι οτι στα σουπερ μαρκετ εχουν χαλαρωσει για τις φωτογραφιες γιατι ισως νομιζουν οτι σκαναρεις κωδικο με το pockee, παντως πολλα καταστηματα δεν θελουν φωτογραφιες. Απλα το αναφερω για να το εχετε υποψην σας, καλυτερα το κινητο χωρις φλας και χωρις ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orck είπε

Εχεις παρατηρησει οτι τα περισσοτερα, αν οχι ολα, τα καταστηματα απαγορευουν την ληψη φωτογραφιων εντος των χωρων των καταστηματων. Δεν ξερω εαν φοβουνται κατασκοπια η κατι αλλο αλλα ισχυει, μου εχουν κανει και παρατηρηση για αυτο το θεμα.
Εαν κανεις καταγγελια τι θα πεις; "στο συγκεκριμενο καταστημα ειχε τιμη Χ στο καταστημα ενω στο ταμειο ειχε τιμη Ζ"; Πως θα τεκμηριωσεις τα λεγομενα σου;

Το αγοράζεις και κλέβεις και το καρτελάκι. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gismotolis είπε

Στο stickermule 50 custom κονκάρδες 32mmx32mm στα 5.6€ από 29€, με δωρεάν μεταφορικά.  Link

Αυτές είναι οι "κλασικές" ή είναι μεγαλύτερης διαμέτρου (έτσι με φαίνεται..)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, gismotolis είπε

Στο stickermule 50 custom κονκάρδες 32mmx32mm στα 5.6€ από 29€, με δωρεάν μεταφορικά.  Link

Άραγε υπάρχει δυνατότητα να ολοκληρώσεις την αγορά κ σε δεύτερη φάση να στείλεις τη παραγγελία;; Σαν voucher με τα φωτο αλμπουμακια που φτιάχναμε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, orck είπε

Εχεις παρατηρησει οτι τα περισσοτερα, αν οχι ολα, τα καταστηματα απαγορευουν την ληψη φωτογραφιων εντος των χωρων των καταστηματων. Δεν ξερω εαν φοβουνται κατασκοπια η κατι αλλο αλλα ισχυει, μου εχουν κανει και παρατηρηση για αυτο το θεμα.
Εαν κανεις καταγγελια τι θα πεις; "στο συγκεκριμενο καταστημα ειχε τιμη Χ στο καταστημα ενω στο ταμειο ειχε τιμη Ζ"; Πως θα τεκμηριωσεις τα λεγομενα σου;

παίρνεις το ταμπελακι με την τιμή που έχει και τον κωδικό προϊόντος την αποδειξη και καλείς περιπολικό για καταγραφή και ενημερώνεις τον διευθυντή του καταστήματος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Deathmace είπε

Αυτές είναι οι "κλασικές" ή είναι μεγαλύτερης διαμέτρου (έτσι με φαίνεται..)?

https://www.stickermule.com/eu/custom-buttons

3 ώρες πριν, cmour79 είπε

Άραγε υπάρχει δυνατότητα να ολοκληρώσεις την αγορά κ σε δεύτερη φάση να στείλεις τη παραγγελία;; Σαν voucher με τα φωτο αλμπουμακια που φτιάχναμε;;

Έχει επιλογή να προχωρήσεις την παραγγελία και να στείλεις την εικόνα αργότερα. Τα χρήματα στα δεσμεύουν αφού στείλεις την εικόνα, σου στείλουν ένα προσχέδιο και κάνεις αποδοχή.

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι η προσφορά λήγει σήμερα 14/9 στις 23:59.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, saltjon είπε

παίρνεις το ταμπελακι με την τιμή που έχει και τον κωδικό προϊόντος την αποδειξη και καλείς περιπολικό για καταγραφή και ενημερώνεις τον διευθυντή του καταστήματος 

-Δεν ενημερώνεις τον διευθυντή γιατί μέχρι να καταγραφεί το γεγονός, δε θα υφίσταται η παρατυπία. 

-εννοείται το ταμπελάκι πρέπει να είναι στο ράφι για να έχει ισχύ η όποια καταγγελία. Μπορεί εσύ (σκοπίμως θα πει ο δικηγόρος του διαβόλου - και ο κανονικός) να το έχεις αποσπάσει από παλιά. 

-το να καταγραφεί επίσημα από την αστυνομία είναι πολύ χρήσιμο, αλλά 1ον αμφιβάλλω για το αν και πότε (δε νομίζω να σκοπεύει κανείς μας να περιμένει μια - δυο ώρες για την γ**ωπροσφορά) θα ασχοληθούν με τέτοιο γεγονός όταν υπάρχουν σίγουρα σημαντικότερα ζητήματα και η αστυνομία που πολλοί κράζουν είναι υποστελεχωμενη στις μαχιμες θέσεις (για διάφορους λόγους - δεν πρέπει να αναλυθούν εδώ) και κυρίως 2ον, πολύ πιθανόν να μην απαιτείται η καταγραφή από την αστυνομία, αλλά ίσως από κάποια άλλη δημόσια υπηρεσία αρμόδια για τέτοια ζητήματα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτό το νήμα εκτός από ανάλυση προϊόντων φαίνεται να προτίθενται και οι νομικές συμβουλές! Εξαιρετικές προσφορές δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...