Προς το περιεχόμενο

Η Revolut εγκαινιάζει αναλώσιμες εικονικές κάρτες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλην της κάρτας και των ευκολιών στο εξωτερικό (σωτήρια σε πολλές περιπτώσεις), έχω μεταφέρει λεφτά σε φίλο που είχε την υπηρεσία κι έχω πληρώσει σε ταβέρνα στο πιο απομακρυσμένο μέρος (Συκιά Χαλκιδικής, για όποιον ξέρει). Και το βασικότερο, το (αχαρακτήριστο) κράτος κι η εφορία δεν έχουν ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω χρειάζονται μερικές επεξηγήσεις.

Τον Premium λογαριασμό δεν τον κάνεις αποκλειστικά για να βγάλεις αυτές τις κάρτες, είναι απλά ένα από τα συν που έχει.

Επίσης δεν χρεώνεται επιπλέον η υπηρεσία, είναι δωρεάν. Τα 6 ευρώ είναι για τις κάρτες εικονικές ή μη που έχει ο χρήστης, όχι για την disposal.

Μετά από κάθε συναλλαγή o αριθμός της κάρτας αλλάζει, απλώς αυτό μπορεί να γίνει μέσα στην μέρα μόνο 5 φορές, αλλά με διαφορετικούς αριθμούς κάρτας.

Πέραν από ιστοσελίδες που δεν εμπιστεύεσαι, για συνδρομές κλπ μπορεί να είναι χρήσιμο και όταν είσαι σε δημόσιο δίκτυο και μπορεί να φοβάσαι ότι θα σου υποκλέψουν τα στοιχεία.

Αυτά από την σελίδα της Revolut.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/3/2018 στις 11:24 ΜΜ, BorrowedTime είπε

Καθολου σαχλαμάρα. Εχω χρησιμοποιήσει την καρτα της Revolut στο εξωτερικο και γλιτωσα την μετατροπή και τα κοστη.

Σκέφτομαι και εγώ να μεταφέρω χρήματα στο revolut γιατί σε κάθε ανάληψη ή πληρωμή στην Αμερική τα κόστη της Πειραιώς και της Alphabank ήταν εξωφρενικά. ανά 100 ευρώ μου έπαιρνε 5 ευρώ σε τέλη ανάληψης καθώς και το όποιο κλέψιμο στο συνάλλαγμα με αποτέλεσμα όσα ευρώ σήκωνα τόσα δολλάρια έπαιρνα ενώ η ισοτιμία είναι στο 1.2 χαχα.

στα 3000 ευρώ δηλαδή με την revolut μπορεί και να γλυτώσεις 180-200 ευρώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...