Προς το περιεχόμενο

Spotify: 2 εκατομμύρια χρήστες χρησιμοποιούσαν πειρατικά τις υπηρεσίες μας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δε βαζατε καθε πεντε γαμ***να δευτερολεπτα διαφημιση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για το ΠΡΙΜΙΟΥΜ ισως να σας λυπομουν λιγο. Αν διαφημιζατε ενα γυραδικο τουλαχιστον,αλλα οοοχι : "Τι κανεις Γιαννη;" , " Εχω σποτιφαι πριμιουμ". 

Γιο χο χο κι ενα μπουκαλι ρουμι FTW

Επεξ/σία από Sakeyz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Federer είπε

Χρησιμοποιώ συνδυαστικά napster, kazaa και limewire και κατεβάζω άνετος, ωραίος και δωρεάν όποιο mp3 θέλω! Δεν βρίσκω λογική στο να πληρώσω έστω και 1€ για κάτι που μπορώ να έχω τζάμπα!

limewire.jpg.3c911923116bd0561eca199ac80530b7.jpgnapster.jpg.19647cd3ac326208d29230b2ad4c2073.jpgkazaa.jpg.3e33a2e110a577287257b3feaa7e7da8.jpg

και τα γράφεις και σε cd για να τα παίζεις στο discman μια χαρά!!!! :P (μη ρωτήσει κανείς παρακαλώ τι είναι το discman, μια πάρτη εδώ θα νιώσουμε αρχαίοι :P )

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tubemateκαι κατεβάζεις αμέσως από youtube μ φενεται απλά παράλογο να πληρώσω για μουσική που υπάρχει τσάμπα  ασε που τα περισσότερα τραγούδια που ακούω δε τα έχει καν η σκουπίδοεφαρμογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Federer είπε

Χρησιμοποιώ συνδυαστικά napster, kazaa και limewire και κατεβάζω άνετος, ωραίος και δωρεάν όποιο mp3 θέλω! Δεν βρίσκω λογική στο να πληρώσω έστω και 1€ για κάτι που μπορώ να έχω τζάμπα!

limewire.jpg.3c911923116bd0561eca199ac80530b7.jpgnapster.jpg.19647cd3ac326208d29230b2ad4c2073.jpgkazaa.jpg.3e33a2e110a577287257b3feaa7e7da8.jpg

Δεν μπορεί να συγκριθεί αυτό που λες Γιατί για πόλους και διάφορους λόγους. πχ 1.αποθήκευση 2. Μόνο για αργόσχολους και για 15 χρόνων παιδια . 3. ποιότητα ήχου που δεν θα την βρεις σε κανένα limewire. 4. Με ένα download της εφαρμογής έχει παντού τα τραγούδια που γουστάρεις και φυσικά αν θέλεις και χωρίς ίντερνετ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Ασε μας ρε φιλε. Οταν εισαι κλεφτης εισαι κλεφτης. Καποτε διναμε 15 ευρω για 1 cd single με 1 τραγουδι. Πλεον δινεις 7 ψωροευρώ το μηνα και εχεις προσβαση σχεδον σε ολα τα τραγουδια που υπαρχουν και παλι διαμαρτυρεσαι; Λες και αν ηταν 2 ευρω θα τα εδινες. Και για να σε προλάβω. Ναι ειναι ψωροευρω. Γιατι αν δεν μπορείς να διαθεσεις 7 ευρω  καθε 30 μερες για την διασκεδασή σου τοτε εχεις πολυ σοβαροτερα θεματα για να ασχοληθεις με το spotify

πες τα ρε χρυσοστομε! δηλαδη 2 καφες της ημερας ειναι. 7 ευρω δηλαδη ελεος.

το πληρωνω εδω κ 3 χρονια και δεν λεω να το σταματησω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πω ρε σεις... μην τα θέλετε όλα τελείως τσάμπα. Δώστε και κανα ευρώ εδώ κι εκεί να συντηρηθεί κόσμος που εργάζεται και αν μη τι άλλο κατιτίς προσφέρει.

Ειδικά στη μουσική υπάρχουν ανέξοδες λύσεις αλλά άμα πχ το spotify και το κάθε spotify σας εξυπηρετεί ε... πληρώστε κάτι. Στο κάτω-κάτω πως θα βελτιωθεί εάν δεν έχει έσοδα.

Θυμήθηκα, πριν μερικά χρόνια, που ένα δημοφιλές συγκρότημα -νομίζω Radiohead- έδιναν δωρεάν τον νέο τους δίσκο από το site τους και οι περισσότεροι τον κατέβαζαν από torrents (αγνοώντας ότι είναι free) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

πες μου οτι τα παιζεις και σε winamp?

:) κανεις δεν επιασε το χιουμορ μαλλον

Windows Media Player 7 έχει 

Αν θυμάμαι καλά 

:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με άλλα λόγια. Γνωρίζουμε για το hack (που μπορεί να το φτιάξαμε οι ίδιοι) και το αφήνουμε για να εθιστούν όσο περισσότεροι γίνεται. Μόλις πλησιάσει η εισαγωγή στο Χρηματιστήριο (όπου ο επενδυτής θέλει να ξέρει ότι η επένδυση του θα του φέρει χρήμα) πατάμε την "πειρατεία" για να δείξουμε ότι είμαστε σοβαρή εταιρεία.

Να το πούμε όμως και αλλιώς. Οι τύποι πουλάνε μια υπηρεσία. Αν σου φαίνεται μάπα η ακριβή μην την πληρώνεις και μην την χρησιμοποιείς. Πως θα σου φαινότανε να φτιάξεις κάτι και να το δεις να το πουλάει ο άλλος αντιγραμμένο χωρίς εσύ να παίρνεις μια.

Επεξ/σία από Regulus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gdimitris είπε

Βέβαια αν μπορούσα να "κλέψω" μια Φερράρι ενώ η εταιρεία θα μπορεί να διατηρήσει στην κατοχή της όλα τα προς πώληση μοντέλα της τότε θα το έκανα.

Μην συγκρίνεις υλικό με αυλό. Γιατί με την ίδια λογική θα μπορούσες να κατεβάσεις και τα καύσιμα σου. και τελικά και να έκλεινε η εταιρεία θα ξανακατέβαζεςι την ίδια Φερράρι για πάντα. Στην τεχνολογία έχουμε το καλό ότι δεν περιορίζονται  από τη μάζα( στο software)

Πολλοί δεν καταλαβαίνετε ότι η πειρατεία είναι ο λόγος που γενικά έχουν μειωθεί οι τιμές. αν δεν υπήρχε τότε θα πληρώνατε ακόμα 20€ για cd

Καθολου δεν μπερδευω τιποτα. Εσυ μπερδευεις μαλλον το νομιμο με το ηθικο. Το νομιμο ειναι ενα. Θες να απολαυσεις κατι; Πληρωνεις το αντιτιμο που ζηταει ο δημιουργος του. Απο την αλλη το "ηθικο" πολλοι το ερμηνευουν και το αντιλαμβανονται διαφορετικα. Αλλος το ταυτιζει με το νομιμο, αλλος το ερμηνευει με βαση το υλικο και το αυλο, αλλος αναλογα με το αν εισαι δεξιος η αριστερος, αλλος με το αν παιρνεις πολλα η λιγα λεφτα και πολλες πολλες αλλες τετοιες αμπελοφιλοσοφιες. 

Αν δεν υπηρχε η πειρατεια,ναι, το cd θα καστιζε 20 ευρω. Θα κοστιζε ομως, δεν θα το πληρωνα! Γιατι θα επελεγα να μην το εχω. Εκει ειναι η διαφορα μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giorgos2187 είπε

Απο ποτε λογω φτωχειας νομιμοποιειται η κλοπη;

από πάντα, έχεις ακούσει ποτέ έστω για τον Ρομπέν των Δασών?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, studiokristo είπε

Είσαι ωραίος! Έχει βγει και ένα καινούριο πρόσφατα, το audiogalaxy! Τα σπάει! Δοκίμασέ το!! Ζήτω το τζάμπα αδερφέ!!

Και το DC++ να δείτε γατάκια..... ο κυρίαρχος όλων....ΤΟ spotify του sharing ...το chivas της πειρατίας !!! χώρο να έχουμε για τα bytes.....μόνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ενώ όταν οι αγελάδες ήταν παχιές και οι μισθοί υψηλοί τρέχατε όλοι να αγοράσετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, VChris είπε

ενώ όταν οι αγελάδες ήταν παχιές και οι μισθοί υψηλοί τρέχατε όλοι να αγοράσετε...

Μας τα τρώγαν όλα στα live :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Alphaleader είπε

Δεν ξερω τι νομιζει οτι εκανε το Spoti... αλλα η ανευ συνδρομης ακροαση συνεχιζεται κανονικα (δεν αναφερομαι στα free accounts). Απο εκει και πέρα, για τον ιδιο λόγο που δεν εχω συμβολαιο στην κινητη τηλεφωνια, για τον ιδιο λογο δεν θα έχω και συνδρομη στο spoti, ή σε οτιδηποτε. Αν θελουν τα λεφτά μου, να βγάλουν πακετα προαγορασμένου χρονου ακρόασης. One off purchase...

Ειλικρινά πληρώνω software και υπηρεσιες κανονικά, αλλα σύμφωνα με τους δικους μου ορους. Δεν θα μπω στο τριπάκι της μηνιαιας καταβολής οπου αυτο ειναι εφικτό.

FYI το spotify είχε βάλει προ δύο μηνών πακέτο ετήσιας συνδρομής.

Αλλά δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς εννοείς "προαγορασμένου χρόνου". Δηλαδή 20 ώρες 2€ ας πούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...