Προς το περιεχόμενο

Terminator (2019)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 575
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θα είναι καλή δεν ξέρω. Σαν trailer μου έδωσε την εντύπωση ότι έχουν ρίξει λεφτά και σαν ταινία "δράσης" Sci-fi έχει μεγάλες δυνατότητες. Στο YouTube ο αριθμός των dislike κάτω από το trailer δεν με βρίσκει σύμφωνο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως ναι, φαίνεται ότι στο "enough of a resume for you?" πρέπει να έχει κόψει που λέει

 

ότι σκότωσαν τον John. Όπως και μετά που δείχνει ότι μισεί τον Arnold.


Ah well, κι αυτό θα το δούμε κάποτε στο σπίτι, όχι σινεμά εκτός αν με τραβήξουν. :P

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκολλήστε λίγο το μυαλό σας με το Τ2 μερικοί. Είναι ίσως η ταινία που έχω δει τις περισσότερες φορές στην ζωή μου, όμως πρέπει να δεχτούμε όλοι ότι η ζωή συνεχίζεται, οι άνθρωποι μεγαλώνοντας προχωρούν σε κάτι άλλο, βαριούνται, κουράζονται ή δεν τους πολυνοιάζει απλά (πόσο μάλλον τον Κάμερον).

ΑΛΛΑ, πείτε μου λίγο τι δεν σας άρεσε στο dark fate, ειδικά στο δεύτερο trailer. Καλός σκηνοθέτης; Check. Πατερούλης από πίσω να επιβλέπει την παραγωγή και την πλοκή; Check. Set pieces? Check. R-Rated? Check. Linda Hamilton στα καλύτερα της; Check. T-1000ειδές (ίσως ο πιο respectable villain ever); Check. T-850 με τον γνωστό Arnold αλλά αυτή τη φορά με μυστήριο backstory; Check. Πείτε μου ότι έχετε δεί πιο polished ταινίες δράσης την τελευταία διετία-τριετία, (εξαιρώ τις superhero movies), και το ξανασυζητάμε.

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KilliK είπε

την πλοκη της ταινιας εχουμε δει..

 

Για μένα ασυγχώρητο που "σκότωσαν" John Connor και Skynet. Κατά αλλά σαν αυτοτελής ταινία Sci Fi θα είναι γαμάτη. Αλλά σαν συνέχεια του T2 μάλλον δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Linda Hamilton στα καλυτερα της, που εχει να παιξει σε κατι αξιολογο 30 χρονια κοντά

 

Mια μαλακια και μιση το trailer οπως κ καθε προσπαθεια αναβιωσης του franchise με το στανιο, μετα το Τ2

υποθετω κατεβασμενο κυριακη μεσημερι θαναι καλο καψιμο

Επεξ/σία από snake_plissken2112
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tritonas00 είπε

στα τελευταια της εννοεις...

Δηλαδή όταν βγάζει ο Μέρυλ Στρίπ ταινία και παίρνει τα εύσημα δεν σχολιάζουμε την ηλικία; 

1 ώρα πριν, KilliK είπε

την πλοκη της ταινιας εχουμε δει..

H πλοκή σε μία ταινία Terminator θα πρέπει να είναι το τελευταίο που θα πρέπει να απασχολεί τον μέσο θεατή. Το θέμα είναι τι presentation θα έχει. Η βασική πλοκή από την πρώτη μέχρι την τελευταία ταινία έτσι κι αλλιώς δεν πολυβγάζει νόημα. Το θέμα είναι το narrative.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξυ αυτον που εβαλαν να παιξει τον villain τον εψαχναν καιρο?

Νομιζα οτι θα εδειχναν τιποτα της προκοπης με δαυτον οσο περναει ο καιρος αλλα ειναι ιδια σαπιλα με το πρωτο teaser

τελειως miscast

τοτε

MV5BMzQ4Nzg0NjcyNF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDA5

τωρα

TerminatorDarkFate_800b.jpg

🤣🤣🤣🤣

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

Εντωμεταξυ αυτον που εβαλαν να παιξει τον villain τον εψαχναν καιρο?

 

τωρα

TerminatorDarkFate_800b.jpg

🤣🤣🤣🤣

προσπαθω και εγω να κατανοήσω πως κατέληξαν σε αυτον τον τύπο. δεν εχει τίποτα πανω του που να ειναι έστω μέτριο, ειναι κακιστος. νταξει το καλο ρομποτ της ταινίας ειναι γυναίκα οποτε τα περιμένεις ολα πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...