Προς το περιεχόμενο

Μικρά κατσαριδάκια σπίτι


Tragic!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Βαλε κανα βιντεο να το κανουμε και εμεις. Στην τηλεοραση απο πισω στο πανελ γιατι δεν πανε; Εγω ξερω πανε και εκει

 

θα φτιαξω ενα βιντεακι - αν και το καθαρισμα το εκανα το πρωι - αν πιστευεις οτι θα βοηθησει.

Παρολα αυτα, οτι κανω (ξεμονταρισμα κλπ) ισχυει για το δικο μου πλυντηριο και δεν ξερω για πιθανες διαφορες σε αλλες μαρκες.

Πιθανον να πανε και στη τιβι, φανταζομαι ομως οτι επειδη ειναι στο σαλονι απεχει καμποσο απο την κουζινα που εκει ειναι το ξενοδοχειο - κατσαριδας.

Αν εχει καποιος κατσαριδες αρχικα στη κουζινα και εχουν αραξει σε ολο το σπιτι, νομιζω οτι πρεπει να παρει τηλεφωνο ενα συνεργειο απεντομωσης και μαλιστα επειγοντως!

Επεξ/σία από tornado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικα εχω να δω ενα χρονο κατσαριδα..αγορασα το ειδικο τζελ απο καταστημα γεωπονικων και μερικες εφαρμογες αρκεσαν...φυσικα η τιμη του ειναι αρκετα τσουχτερη για ενα μικρο σωληναριο (20 ευρω) αλλα κανει τρομερη δουλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, tornado είπε

θα φτιαξω ενα βιντεακι - αν και το καθαρισμα το εκανα το πρωι - αν πιστευεις οτι θα βοηθησει.

Παρολα αυτα, οτι κανω (ξεμονταρισμα κλπ) ισχυει για το δικο μου πλυντηριο και δεν ξερω για πιθανες διαφορες σε αλλες μαρκες.

Πιθανον να πανε και στη τιβι, φανταζομαι ομως οτι επειδη ειναι στο σαλονι απεχει καμποσο απο την κουζινα που εκει ειναι το ξενοδοχειο - κατσαριδας.

Αν εχει καποιος κατσαριδες αρχικα στη κουζινα και εχουν αραξει σε ολο το σπιτι, νομιζω οτι πρεπει να παρει τηλεφωνο ενα συνεργειο απεντομωσης και μαλιστα επειγοντως!

Ελεγα να ελενξω προληπτικα. Αστο δεν εχω προβλημα κατσαριδας. Ειχα παλια, αλλα ειχαμε μαυρες 10εκ με τεραστιες κεραιες. Δεν ηταν κατσαριδες αυτα, τερατα της αποκαλυψεως ηταν. 

Φεραμε συνεργειο για ολη την πολυκατοικια και τα φρεατια και την αποχετευση, μεσα σε 4 μηνες τους φεραμε 2 φορες γιατι επιβιωσαν! και εξαφανιστηκαν με την δευτερη. Απο τοτε τους φωναζουμε μια φορα καθε χρονο.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JERONIMO888 είπε

Ωραια τωρα πειτε μια λυση και για τα μαυρα  μυρμηγκια στη κουζινα να ειμαστε καλλυμενοι :P

Ετσι στα γρήγορα...

- Λευκό ξύδι (ψέκασμα  ή σφουγγάρισμα)

 - Σαπουνόνερο (ψέκασμα)

 - Διατομική γη (σκόνισμα στα περάσματα. Κάνει και για τις κατσαρίδες)

 - Χημικά (gel-άκια, mec κλπ)

Αυτά τα ολίγα...:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Ελεγα να ελενξω προληπτικα. Αστο δεν εχω προβλημα κατσαριδας. Ειχα παλια, αλλα ειχαμε μαυρες 10εκ με τεραστιες κεραιες. Δεν ηταν κατσαριδες αυτα, τερατα της αποκαλυψεως ηταν. 

Φεραμε συνεργειο για ολη την πολυκατοικια και τα φρεατια και την αποχετευση, μεσα σε 4 μηνες τους φεραμε 2 φορες γιατι επιβιωσαν! και εξαφανιστηκαν με την δευτερη. Απο τοτε τους φωναζουμε μια φορα καθε χρονο.

αν βρω χρονο θα το κανω σημερα - 10 λεπτα δουλεια ειναι,

αλλα αν θες την γνωμη μου, εφοσον μπορεις και ειναι εφικτο (εννοω να μην γινει ζημια) να το κανεις

γιατι ειχα το πλυντηριο 4-5 χρονια και το πηρα στα χερια και οταν βλεπεις τον λογο κτυπας το κεφαλι σου στο τοιχο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εχεις χρονο ισως να ελενξεις και το πλυντηριο ρουχων, γιατι κηνυγουσα μια μια μερα και μπηκε και δεν ξερω αν βγηκε ποτε. Μπηκε απο πισω στην πλατη.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες επειδη απο το λαπτοπ εμφανιζονται αρχιδακια ( παρ'ολο που το ελυσα και το καθαρισα 2 φορες ) εαν το βαλω σε καμια καταψυξη θα σωθουμε;

Ηρθε απο σπιτι που ειχε κατσαριδακια και δεν ψηνομαι να γεμισω και εγω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Eurwpoulo said:

Ρε παιδες επειδη απο το λαπτοπ εμφανιζονται αρχιδακια ( παρ'ολο που το ελυσα και το καθαρισα 2 φορες ) εαν το βαλω σε καμια καταψυξη θα σωθουμε;

Ηρθε απο σπιτι που ειχε κατσαριδακια και δεν ψηνομαι να γεμισω και εγω .

Μην ξεχάσεις μόλις το βγάλεις από το ψυγείο να το ψεκάσεις και με αεροζόλ :rolleyes: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι, στην καταψυξη ισως καταστρεψεις τα κυκλωματα. Σιγουρα θα χαλασεις τον σκληρο, και εχει και υγρασια. Δεν ειναι ξηρη ψυξη. Αν γεννησουν μεσα στον καταψυξη; Και ψωφισουν μετα; Θα εχεις καταψυγμενα αυγα κατσαριδας :)

ποια αρχιδακια; Γιατι δεν γραφεις ακριβως τι βγαινει; Σιγουρα βγαινουν απο εκει;

20 λεπτά πριν, Eurwpoulo είπε

Ναι ναι εχω προμηθευει ηδη 3 συσκευασιες.

Κλειστο ολο με μια διαφανες χοντρη σακουλα, αλλα να μην εχει τρυπες. Χωρις χημικα. Και δες αν θα βγει κατι μεσα σε 7 -15 μερες.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Σιγουρα θα χαλασεις τον σκληρο, και εχει και υγρασια. Δεν ειναι ξηρη ψυξη. Αν γεννησουν μεσα στον καταψυξη; Και ψωφισουν μετα; Θα εχεις καταψυγμενα αυγα κατσαριδας :)

Δε θα εβαζα το λαπτοπ οπως ειναι φυσικα,τα εχω βγαλει ολα απο πανω.
Τελικα εβαλα μονο το dvdrom καθως δε μπορω να ελεγξω τι γινεται εκει μεσα.

Το υπολοιπο το ελυσα ολο και το πλακωσα με οινοπνευμα,βγηκαν αλλες 3 που δε φαινοντουσαν και αραξανε,το οινοπνευμα τις γ@μ@ει ( οπως και τις μεγαλες ) .

Ειναι τα κλασσικα κατσαριδακια που συζηταμε τοση ωρα και βγαινουν 100% απο το λαπτοπ,καθως το σπιτι απο το οποιο προερχεται εχει τετοια κατσαριδακια.
Τους το λεω κανα μηνα να παρουν τζελ,δε με ακουνε,τωρα εγινε και δικο μου προβλημα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω δεν θα εβαζα ποτε κατι μολυσμενο μεσα εκει απο που τρωω (=καταψυξη).

δεν καθαριζετε το λαπτοπ γιατι απ οσο ξερω δεν αποσυναρμολογειται πληρως. Θα κολλησεις κατσαριδες και εσυ τωρα και θα τις παντρευτεις και εγω δεν ξερω ποσα χρονια. Δωστη πισω απ οπου ηρθε αυτη την ηλεκτρονικη αηδια....

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

εγω δεν θα εβαζα ποτε κατι μολυσμενο μεσα εκει απο που τρωω (=καταψυξη).

δεν καθαριζετε το λαπτοπ γιατι απ οσο ξερω δεν αποσυναρμολογειται πληρως. Θα κολλησεις κατσαριδες και εσυ τωρα και θα τις παντρευτεις και εγω δεν ξερω ποσα χρονια. Δωστη πισω απ οπου ηρθε αυτη την ηλεκτρονικη αηδια....

Το εβαλα σε ζιπλοκ σακουλακι,δεν το εβαλα χυμα. 

Το κακο ειναι οτι εγινε ανταλλαγη με αλλο λαπτοπ,το οποιο τωρα δε θα μπορω να παρω πισω γτ θα ειναι και αυτο μολυσμενο κατα πασα πιθανοτητα.

Ο θεος να μας βοηθησει.. Αν δω τα ζορια θα του χωσω μεσα ενα τζελ και να παει να γαμηθει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...