Προς το περιεχόμενο

Amazon χαμενο δεμα.


patras7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια.πρωτη φορα μου συμβαινει να μην φτασει δεμα απο amazon.μου προσφεραν 2 επιλογες.η επιστροφη χρηματων η να ξαναστειλουν το προιον.τι ειναι καλυτερο θεωρειτε;

Επεξ/σία από patras7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αλλα αυτο δεν μου εμφανισε ποτε πληροφοριες.   Μολις ηρθε μυνημα απο speedex.λογικα αυτο ειναι το δεμα.λεω αν ειχα ζητησει επιστροφη χρηματων τι θα γινοτανε σαυτη την περιπτωση;

Επεξ/σία από patras7
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εβαζες ενα λιθαράκι στο να κανει το αμαζον όλες τις αποστολές προς Ελλάδα  με tracking και να πρεπει να πληρώνουμε παντα 15 ευρω για τις αποστολές. 

Αν δεν σου εμφάνισε πληροφορίες προφανώς διαλεξες τα φθηνά μεταφορικά τα οποία δεν παρέχουν τρακινγκ. 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Θα εβαζες ενα λιθαράκι στο να κανει το αμαζον όλες τις αποστολές προς Ελλάδα  με tracking και να πρεπει να πληρώνουμε παντα 15 ευρω για τις αποστολές. 

Αν δεν σου εμφάνισε πληροφορίες προφανώς διαλεξες τα φθηνά μεταφορικά τα οποία δεν παρέχουν τρακινγκ. 

Δεν εχω εμπειρια απο amazon.αυτη ηταν η 5η παραγγελια μου.τα μεταφορικα ηταν καπου στο 5ευρω.ειχαν αναμενομενη αφιξη 26 Απριλιου.εκεινη την ημερα τους εστειλα οτι δεν παρέλαβα και μου επιστρεψανε τα μεταφορικα.2η αναμενομενη ημςρομηνια αφιξης ηταν η χθεσινη.γιαυτο τους ξαναεστειλα και μου ειπαν οτι μαλλον το δεμα χαθηκε και να μου το ξαβαστειλουν η να επιστρεψουν τα χρηματα.πριν λιγο ελαβα μήνυμα απο speedex.προφανως δεν θα ζητησω τπτ τωρα αφου ελαβα το δεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που παραγγέλνω απο το 2011 δεν έχει χαθεί ποτέ δέμα απο εκεί. Ένα βιβλίο μια φορά άργησε 2 εβδομάδες παραπάνω  και τελικά το ξαναστείλανε και μου είπαν αν έρθει το πρώτο να το κρατήσω. Τελικά ήρθαν και τα δύο με διαφορά λίγων ημερών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα 2 φορές έχουν χαθεί και μου τα ξαναστειλαν 

Την πρώτη ήταν τα windows 7 που τα είχαν βάλει με πολύ καλή τιμή για προπαραγγελια και τελικά δεν ήρθαν ποτέ.

Η δεύτερη είχα παραγγείλει ένα qnap server και όπως μου είπαν οι ίδιοι ήταν να έρθει με DHL αλλά κατά λάθος τον πήρε η ups και κάποιος υπάλληλος έγινε πολύ χαρούμενος.Φυσικα μου ξαναστειλαν Την παραγγελία και μου επέστρεψαν τα μεταφορικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, patras7 είπε

Καλησπερα παιδια.πρωτη φορα μου συμβαινει να μην φτασει δεμα απο amazon.μου προσφεραν 2 επιλογες.η επιστροφη χρηματων η να ξαναστειλουν το προιον.τι ειναι καλυτερο θεωρειτε;

Επιστροφή χρημάτων

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου χει τύχει 2 φορες και τις δυο τους ζήτησα να στείλουν ξανα με γρήγορη μέθοδο χωρίς να με χρεωσουν (ηταν προσφορές και τα δυο οποτε δεν ήθελα refund).  

Και τις δυο ετσι έγινε, και στις δυο περιπτωσεις το πρωτο δεν ήρθε ποτε. 

Πριν το 2012-13 παρηγγελνα πιο συχνα και δεν μου είχε τύχει ποτε παντως. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραγγείλει πολλές φορές απο amazon uk , και πάντα απο την ημερομηνια αφιξης φτανουν μετα  6-7 εργασιμες. Τότε έρχεται συνηθως γιατι τα ελτα μας ειναι $^@#!%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, patras7 είπε

Καλησπερα παιδια.πρωτη φορα μου συμβαινει να μην φτασει δεμα απο amazon.μου προσφεραν 2 επιλογες.η επιστροφη χρηματων η να ξαναστειλουν το προιον.τι ειναι καλυτερο θεωρειτε;

Κανονικα αυτο ειναι ξεκαθαρα στη δικη σου κριση.
Για να μας ρωτας ομως εμας τοτε σιγουρα παρηγγειλες καποιο μπιχλιμπιδι  που βρηκες σε προσφορα το οποιο δε χρειαζοσουν.

Εαν το χρειαζοσουν πραγματικα θα τους ζητουσες απλα να στο ξαναστειλουν,χωρις δευτερη σκεψη.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα ζητησα επιστροφή χρηματων σκεπτόμενος το ενδεχομενο να φτασει το δεμα καποια στιγμη.αληθεια αν ερθει το δεμα αν τους το αναφερω θα μου πουν να το στειλω πισω;αν το θελω μπορουν να μου κρατησουν παλι τα χρηματα;εν τω μεταξυ μου δωσανε κιενα κουπονι 5 λιρων για επομενη αγορα.σε θεματα εξυπηρετησης ειναι αψογο το amazon.

Επεξ/σία από patras7
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...