Προς το περιεχόμενο

πολιτικος μηχανικος ή ΗΜΤΥ ;


dimitriss00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για βοηθηστε ρε παιδια να επιλεξω ποια σχολη να δηλωσω;;

ποια ειναι πιο ενδιαφερουσα και η απασχοληση πολιτικου ειναι ευελικτη η περιρισμενη σε δρομους γεφυρες κλπ;; 

  εχουν απηχηση στο εξωτερικο και καλους μισθους;; 

μιλαμε για πολιτικους μηχανικους και ΗΜΤΥ στην πατρα

1 λεπτό πριν, dimitriss00 είπε

για βοηθηστε ρε παιδια να επιλεξω ποια σχολη να δηλωσω;;

ποια ειναι πιο ενδιαφερουσα και η απασχοληση πολιτικου ειναι ευελικτη η περιρισμενη σε δρομους γεφυρες κλπ;; 

  εχουν απηχηση στο εξωτερικο και καλους μισθους;; 

μιλαμε για πολιτικους μηχανικους και ΗΜΤΥ στην πατρα

 

Επεξ/σία από dimitriss00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Προσπωπικά θα αν ήμουν σήμρα 18 ετών θα επέλεγα ΗΜΤΥ αλλά χωρίς να σημαίνει ότι και πολιτικός μηχανικός είναι όπου δε μπορείς να κάνεις πράγματα (και δεν είναι μόνο γέφυρες/δρόμοι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν διαφορετικά μαθήματα. Τι σου αρέσει παραπάνω; Να βρίσκεις το ρεύμα σε ένα δύσκολο κύκλωμα στη φυσική (β λυκειου νομιζω ηταν) ή να λύνεις ασκήσεις στατικής στη φυσική γ λυκείου; Χαζό παράδειγμα αλλά έχουν τελείως διαφορετικό αντικείμενο οι σχολές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορειτε να με βοηθησετε να καταλαβω τι μου αρεσει πιο πολυ;;;

ειναι αυτο καπως εφικτο;

μου αρεσουν τα μαθηματικα πολυ και η φυσικη  αλλα δεν ξερω τι θελω να κανω.. πως μπορω να καταλαβω ποια σχολη να επιλεξω;

 

Επεξ/σία από dimitriss00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε πολιτικός... ημμυ θα κουραστείς πολύ τελειώσεις...

Άμα θες να γίνεις ερευνητής πήγαινε ημμυ γιατί θα έχεις καλή βάση

Άμα θες να βγεις στην αγορά μόλις τελειώσεις με ένα μάστερ τοτε πολιτικός πολύ καλύτερη Επιλογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με νοιαζει αν θα κουραστω!! απλα θελω να καταλαβω τι θελω να περασω το οποιο νομιζω θα το καταλαβω απο τις επιλογες που θα εχω για δουλεια μολις παρω πτυχιο 

με τι θα ασχολουμαι δηλαδη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr V είπε

Άμα θες να βγεις στην αγορά μόλις τελειώσεις με ένα μάστερ τοτε πολιτικός πολύ καλύτερη Επιλογή!

Τουλάχιστον ανακριβές. Μην λάβεις υπόψιν σου την παραπάνω πρόταση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Damachi είπε

Θεολογία πηγαινε ετσι και αλλιως μούσια σου πουλανε για προοπτικες και στα δυο :P

Γιατί τόση αρνητικότητα βρε παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχω περασει απο εκει και εχω κ¨λοχαρτο μηχανικου :P Ωραιος ο παπυρος αλλα μούσια .Τι να σου πω αμα σου αρεσει πας ΗΜΤΥ  αλλα θα σου φανε 10 χρονια και θα σου βγαλουν τη π ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, Mr V είπε

Πήγαινε πολιτικός... ημμυ θα κουραστείς πολύ τελειώσεις...

Άμα θες να γίνεις ερευνητής πήγαινε ημμυ γιατί θα έχεις καλή βάση

Άμα θες να βγεις στην αγορά μόλις τελειώσεις με ένα μάστερ τοτε πολιτικός πολύ καλύτερη Επιλογή!

Θα κάνει μάστερ ενω θα χει ήδη ένα (5ετη σχολή)?? Επίσης το επάγγελμα είναι νεκρό Ελλάδα. 

Ts μην κοίτας τα μαθήματα στην σχολή είναι απλά μια ένδειξη με τι θα ασχοληθείς. Οι σχολές που ρωτάς είναι η μέρα με την νύχτα που δεν έχουν τίποτα κοινό μεταξυ τους. 

Οι πολιτικοί μηχανικοί έχουν πολλά αντικείμενα  όπου μεταξύ τους δεν έχουν άμεση σχέση πχ συγκοινωνιολόγος, δομοστατικος οπότε για αρχή πρέπει να σκεφτείς τι δουλειά θα θες να κάνεις.

(Στην Ελλάδα δυστυχώς μπορούν να κάνουν κ πράγματα πέρα απο το γνωστικο τους αντικείμενο)

 

Επεξ/σία από bilya
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο δύσκολο σε αυτή την ηλικία,να ξέρω τι θέλω να κάνω..ουσιαστικά Δεν ξέρω τι μου αρέσει πιο πολύ γι'αυτό θέλω ν ξέρω περίπου τα αντικείμενα και την επαγγελματική αποκατάσταση ώστε να δω τι μου αρέσει περισσότερο και να πάω εκεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...