Προς το περιεχόμενο

Windows 10 Game Performance Tweaks & Troubleshooting


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, panakos_thess είπε

Ποιος μπορει να μπει λιγο teamviewer Να μου κανει λιγο αυτο το standy fix διοτι δεν το πολυ καταλαβα!

Τελεια το διαβασα και το εκανα για να δουμε παιζει να μην με νοιαζει αυτο το σεναριο επειδη εχω 32?

Ναι ρε συ 32 φτάνουν εκτός αν σε δεσμεύει τίποτα 20gb. Τσέκαρε το πριν παίζεις μια 2 φορές και βλέπεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός οδηγός, μπράβο.

 

Σύντομη ερώτηση μιας και με τα 7αρια ήξερα πολύ καλά τα τι και πως, αλλά τώρα με τα 10άρια είμαι noobας. Παίζει καμία διαφορά ανάμεσα σε Home και Pro ? Εννοώ για gaming σσύστημα, αν υπάρχει κάποιος λόγος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, MultiDoc said:

Εξαιρετικός οδηγός, μπράβο.

Σύντομη ερώτηση μιας και με τα 7αρια ήξερα πολύ καλά τα τι και πως, αλλά τώρα με τα 10άρια είμαι noobας. Παίζει καμία διαφορά ανάμεσα σε Home και Pro ? Εννοώ για gaming σσύστημα, αν υπάρχει κάποιος λόγος

Δεν έχει gpedit η Home έκδοση, αν και μπορείς να το βάλεις χειροκίνητα. Γενικά προτίμησε την Pro έκδοση.

** Προστέθηκε ένα επιπλέον tweak στο αρχικό ποστ με την απενεργοποίηση των άχρηστων services.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε αυτόν εδώ, έχει δοκιμάσει τα πάντα ή σχεδόν τα πάντα, μέχρι και Windows 7 δοκίμασε να βάλει. Έχει τα κορυφαία πράγματα για gaming αυτή τη στιγμή(8700K + 1080Ti) και βλέπει stuttering. Η πλάκα είναι ότι όπως του είπαν και άλλοι για το stuttering που έχει φταίει το MSI Afterburner το οποίο δεν θέλει να απεγκαταστήσει γιατί θέλει να κάνει monitoring και OC την 1080Ti..

https://forums.guru3d.com/threads/need-your-help-fps-drops-stuttering-on-high-end-pc.420600/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ το έχω ρε συ το msi συν hwinfo και με την 1709 όλα καλά είναι. Εβαλα unity χθες όλα τέρμα εκτός msaa και πάει τραίνο. Τώρα αν φταίει το παιχνίδι εντάξει τι μπορείς να κάνεις. 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως έκανα και clean install τα τελευταία Windows και έχοντας μόνο τους drivers εγκαταστήσει δοκιμασα να παίξω και πάλι είχα stuttering. Δοκίμασα να κλείσω και το hyperthreading εκτός των άλλων αλλά δεν άλλαξε κάτι αν και μου φάνηκε λίγο καλύτερη η κατάσταση. Το μόνο που μου μένει είναι να δοκιμάσω με 16 gb ram. 

Επεξ/σία από Dennisbest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση.. αν ανοιξω το msi afterburner κανω apply  το profile μου για το overclock και μετα το κλεισω θα μεινουν οι ρυθμισεις του overclock? Γιατι οταν το κανω αυτο οι ανεμιστιρες μενουν αλλα δεν ξερω αν μενουν και οι ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Virus200 είπε

Ερωτηση.. αν ανοιξω το msi afterburner κανω apply  το profile μου για το overclock και μετα το κλεισω θα μεινουν οι ρυθμισεις του overclock? Γιατι οταν το κανω αυτο οι ανεμιστιρες μενουν αλλα δεν ξερω αν μενουν και οι ρυθμισεις

Μένουν ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...