Προς το περιεχόμενο

Ερωτηματολόγιο για το κάπνισμα και την εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου.


Cartman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Κάνω μια εργασία για το μεταπτυχιακό μου που περιλαμβάνει τη στατιστική ανάλυση των αποτελεσμάτων μιας έρευνας μέσω ερωτηματολογίου. Το θέμα αφορά το κάπνισμα και το κατά πόσο εφαρμόζεται ο αντικαπνιστικός νόμος στη χώρα μας. Όποιος μπορεί να διαθέσει 5 λεπτάκια από το χρόνο του για να απαντήσει θα του είμαι ευγνώμων :) 
https://goo.gl/forms/uW9GGEojNrMIAuCP2
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Done.

Στην πρόταση που λέει "Το κάπνισμα κατά τη γνώμη σας είναι:" ήθελα να βάλω και τα τρία, η μία απάντηση δεν αποκλείει την άλλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να κοστίζει το πιο φτηνό πακέτο τσιγάρα 12€ και ο πιο φτηνός καπνός 30g 20€.

Τότε δε θα έχουμε πρόβλημα με τον αντικαπνιστικό νόμο.

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτοιμο κι από εμένα. Καλή επιτυχία.

18 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Το θέμα είναι να κοστίζει το πιο φτηνό πακέτο τσιγάρα 12€ και ο πιο φτηνός καπνός 30g 20€.

Τότε δε θα έχουμε πρόβλημα με τον αντικαπνιστικό νόμο.

To παραεμπόριο είναι ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα, γιατί πολλοί αγοράζουν τσιγάρα και καπνούς αμαρκέ και μαϊμούδες, σε τιμές χώμα. Λαός ολόκληρος ψωνίζει από εκεί. Δυστυχώς στην Ελλάδα έχουμε μια αντικειμενική δυσκολία (λόγω νοοτροπίας) να τηρούμε τους νόμους, ίσως γιατί δεν εφαρμόζονται από όλους. ΑΛΛΑ, ο αντικαπνιστικός νόμος να εφαρμόζεται ΚΑΙ στις δημόσιες υπηρεσίες. Σε πολλές καπνίζουν κανονικά οι υπάλληλοι. 

Επεξ/σία από BritGreek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από εμένα,αν και δεν υπήρχαν οι τελείως κατάλληλες ερωτήσεις για κάποιον που κάπνιζε 37 χρόνια και το έχει κόψει εδώ και 5 1/2 χρόνια.:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alkis13 είπε

Το θέμα είναι να κοστίζει το πιο φτηνό πακέτο τσιγάρα 12€ και ο πιο φτηνός καπνός 30g 20€.

Τότε δε θα έχουμε πρόβλημα με τον αντικαπνιστικό νόμο.

Ναι βέβαια, και εκεί που οι μισοί Ελληνες αγοράζουν λαθραίο καπνό και τσιγάρα τοτε θα αγοράζουν όλοι. 

Και με τους τοσο κατώτερους καπνούς και τσιγάρα, φαντάσου το αποτέλεσμα στην δημόσια υγεία, την οποία πληρώνουμε όλοι μας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...