Προς το περιεχόμενο

Αγορά κλειδιού windows 10...


Alkis06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση,,,,το link που έχει δωθεί παραπάνω σας δουλεύει-ανοίγει...?? Γιατί σε εμένα μου βγάζει 404 error....

https://www.psngames.org/software/windows/microsoft-windows-10-professional

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το προβλημα ειναι να μην εχει μπλοκαριστει το κλειδι σε επομενη προσπαθεια ενεργοποιησης. Το μονο αρνητικο ειναι αυτο μετα κλειδια στο ΝΕΤ της ταξεως των 5-30 ευρω. Το θετικο με ενα αυθεντικο κλειδι αγορασμενο απο το store ειναι οτι "δενεται" ουσιαστικα με τον λογαριασμο της Microsoft και οτι και να γινει σε θεμα ενεργοποιησης εχεις παντα υποστηριξη πανω σ αυτο το θεμα. Αλλα να μ πεις 130 για Home Edition kai 250 για Pro δεν τα δινει κανεις πλεον παρα μονο για επιχειρησεις οπως ειπαν κ αλλοι οπου και εκει παιρνεις Volume license  που σ βγαινει πιο φτηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάποι πωλητές απο ebay στις πωλησεις γράφουν 100% αυθεντικό κλειδή,και κάποιοι γράφουν πχ OEM retail κλπ .δεν ξέρω τί διαφορά έχει το retail απο το OEM .Πάντως μέχρι σήμερα δέν αναφέρθηκε πουθενά να υπάρχει θέμα με τα κλειδιά.τώρα άμα κάνεις φορμάτ και πάς να ξαναβάλεις το ίδιο κλειδί δέ ξέρω άν θα το δεχτεί.

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ΟΕΜ "παντρευεσαι" το pc που εβαλες το κλειδι (στην mobo) ενω με το Retail μπορεις να το βαλεις σε αλλο pc σε περιπτωση που χαλασει ή καποιον αλλο λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά ψάχνομαι για Retail Windows 10 Pro CD Key.  To link για το PSNGames δεν μου δουλεύει, μου βγάζει error.
Ξέρουμε κάποιο safe τροπο να πάρω οικονομικό κλειδί, Οχι απο Ebay αλλα ιδανικά με Paypal απο κάποιο site ?

Εδω το goodoffer πιο πάνω είναι έμπιστο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα έκανα νέο ιστορικό χαμηλό σε κλειδί, με 1,69 ευρώ από ebay.

Με τέτοια τιμή, όχι απλά δεν το ψάχνεις, ούτε καν σηκώνεσαι από τον καναπέ να βρεις το κλειδί που ήδη έχεις.

 

Χωρίς τίτλο.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Πρόσφατα έκανα νέο ιστορικό χαμηλό σε κλειδί, με 1,69 ευρώ από ebay.

Με τέτοια τιμή, όχι απλά δεν το ψάχνεις, ούτε καν σηκώνεσαι από τον καναπέ να βρεις το κλειδί που ήδη έχεις.

Χωρίς τίτλο.jpg

Επειδή δεν έχει τύχει να αγοράσω ξανα απο Ebay, να ρωτήσω κάτι χαζό. Μπορώ να πληρώσω και μέσω paypal σε κάποιους πωλητές ή δεν παίζει κάτι τέτοιο ? Να ψάξω τον δικό σου στην φωτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paypal always!

Ο καθένας κάνει ότι θέλει, με δική του ευθύνη πάντα.

s-l500.jpg

Αν σου κάνουν αυτά που λέει η φωτο

https://www.ebay.com/itm/Windows-10-Pro-activation-key-genuine-license-32-64-bit-INSTANT-Delivery/303144172821?hash=item4694ccfd15:g:s4AAAOSw57xcql1b

Με δική σου ευθύνη όπως είπα. Αν είναι ίδια περίπτωση θα σου έρθει άμεσα με email.

Καλό βόλι...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/4/2019 στις 1:37 ΜΜ, iliata2410 είπε

τί ώφελος έχω άν πάρω retail;αυτό εδώ τι είναι retail;

https://www.goodoffer24.com/windows-10-pro-professional-cd-key-32-64-bit.html

H βασική διαφορά μεταξύ της Retail και ΟΕΜ έκδοσης είναι ότι η πρώτη είναι δυνατό να μεταφερθεί σε άλλον υπολογιστή αν πρώτα απεγκατασταθεί από τον πρώτο.

Η  σοβαρότερη όμως διαφορά ειναι οτι το Retail μπορεί να ενεργοποιήσει υπάρχουσα εγκατάσταση.

Π.Χ Εχουμε κάνει καθαρή εγκατάσταση win10 με ενα κλειδί το οποίο απενεργοποιήθηκε αργοτερα απο τη Microsoft.

Mπορεί να χρησιμοποιηθεί το retail  για ενεργοποιηση χωρις να κάνουμε νέα εγκατάσταση.(το έχω χρησιμοποιησει εγώ)

Πρέπει βέβαια να ειναι ίδια έκδοση πχ Pro.

Ακόμη το retail μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για upgrade(win7 ---win10).Αυτό το έχω διαβάσει στην περιγραφή του πωλητή

αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Γι αυτό τα retail  κλειδιά ειναι ακριβώτερα και δεν τα βρισκεις πολύ ευκολα.

Τα ΟΕΜ κανουν περίπου στο ebay εως 10€ ενώ τα retail 15€ και άνω.

Αυτές οι πληροφορίες ανγράφονται στην περιγραφή απο τον πωλητή και αναφέρεται σαφώς το retail.

Επεξ/σία από ankarage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Paypal always!

Ο καθένας κάνει ότι θέλει, με δική του ευθύνη πάντα.

s-l500.jpg

Αν σου κάνουν αυτά που λέει η φωτο

https://www.ebay.com/itm/Windows-10-Pro-activation-key-genuine-license-32-64-bit-INSTANT-Delivery/303144172821?hash=item4694ccfd15:g:s4AAAOSw57xcql1b

Με δική σου ευθύνη όπως είπα. Αν είναι ίδια περίπτωση θα σου έρθει άμεσα με email.

Καλό βόλι...:P

Το με δική σου ευθύνη πως το εννοεις δηλαδη ? Να μην ερθει ποτε το κλειδί ή να ειναι banαρισμένο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, omega είπε

Το με δική σου ευθύνη πως το εννοεις δηλαδη ? Να μην ερθει ποτε το κλειδί ή να ειναι banαρισμένο ?

Εννοώ πως κι εγώ με δική μου ευθύνη αγόρασα και το έχω σε χρήση στον υπολογιστή που σου γράφω τώρα. Ούτε ρώτησα, ούτε έψαξα...στη χειρότερη 1,69 θα είναι η χασούρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχθες αγόρασα ένα κλειδι win 10 από το goodoffer24.com με κουπόνι από το insomnia για το νέο μηχάνημα που έφτιαξα και έχω μια ερώτηση σχετικά με το κλειδί.Μετα το setup του μηχανήματος ειδα ότι το αριστερό κανάλι του mobo δεν λειτουργούσε.Και τι δεν έκανα.Τελικά το συσκεύασα για έλεγχο και πιθανή αλλαγή.Το ερώτημα που θέτω είναι το εξής..Το κλειδί που πέρασα έχει κατοχυρωθεί στο συγκεκριμένη μητρική η μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε κάποιο άλλο αν κάνω τελικά αντικατάσταση.

Επεξ/σία από akmakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...