Προς το περιεχόμενο

Ανα-τιναξη Υπολογιστή C4


panakos_thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακριά απο allied tech και i memmory επίσης, δεν ανατινάζονται βέβαια αλλά και τα 2 έχουν μία γκουμούτσα μετασχηματιστή βιδωμένο στο καπάκι!!!, γενικά τροφοδοτικά των 20-30€ είναι να τα αποφεύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, cpc464 είπε

Μακριά απο allied tech και i memmory επίσης, δεν ανατινάζονται βέβαια αλλά και τα 2 έχουν μία γκουμούτσα μετασχηματιστή βιδωμένο στο καπάκι!!!, γενικά τροφοδοτικά των 20-30€ είναι να τα αποφεύγεις.

Γενικά τροφοδοτικά που δεν είναι ούτε καν απλό 80+, και φυσικά να φαίνονται στην λίστα της ecova. Αυτή ελέγχει και εκδίδει τα badges.

Πχ κάτι turbo-x "80+" είναι ξεκάθαρη απάτη. Γενικά αν ήμουν νομικός σε αυτήν την χώρα δεν θα άφηνα λίθο επι λίθου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

Πχ κάτι turbo-x "80+" είναι ξεκάθαρη απάτη. Γενικά αν ήμουν νομικός σε αυτήν την χώρα δεν θα άφηνα λίθο επι λίθου...

Μα και τα toublo-x κινέζικα είναι, βγαίνουν απο μία αλυσίδα παραγωγής και ο κάθε πελάτης κολάει την ταμπέλα του, τώρα όσο αφορά το νομικό ζήτημα θα σου πώ το έξής, έχω 4 δικηγόρους στην οικογένεια, σε παρόμοια υπόθεση που κυνήγησα νομικά,πήρα τα λεφτά μου μετά απο 2 χρόνια, εάν δέν ήταν δικοί μου άνθρωποι οι αμοιβές θα με έβαζαν μέσα 500€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/5/2018 στις 10:35 ΜΜ, Sheogorath είπε

Γενικά τροφοδοτικά που δεν είναι ούτε καν απλό 80+, και φυσικά να φαίνονται στην λίστα της ecova. Αυτή ελέγχει και εκδίδει τα badges.

Πχ κάτι turbo-x "80+" είναι ξεκάθαρη απάτη. Γενικά αν ήμουν νομικός σε αυτήν την χώρα δεν θα άφηνα λίθο επι λίθου...

Γιατί είναι απάτη τα turbo-x;

Αυτό το παρακάτω για παράδειγμα είναι ίδιο με το turbo-x 735. Πωλείται κανονικά και στο amazon.

https://www.amazon.com/Raidmax-RX-735AP-135mm-Watt-Blue/dp/B00DHFABYA

Αλλωστε το bronze rating δεν το δίνει το plaisio... Ούτε υπάρχει και κάποιος επίσημος φορέας πιστοποίησης για τροφοδοτικά.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Scorpio ............... πςςςςςςς πωωωωωω λεμε, το βλεπεις και ψαρωνεις ασχημα............. τι τροφοδοτικαρα πηρα παλι ο πουστης🤑........ μπομπα ειναι λεμε.

Επεξ/σία από M@dB0x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GenesisX είπε

Γιατί είναι απάτη τα turbo-x;

Αυτό το παρακάτω για παράδειγμα είναι ίδιο με το turbo-x 735. Πωλείται κανονικά και στο amazon.

https://www.amazon.com/Raidmax-RX-735AP-135mm-Watt-Blue/dp/B00DHFABYA

Αλλωστε το bronze rating δεν το δίνει το plaisio... Ούτε υπάρχει και κάποιος επίσημος φορέας πιστοποίησης για τροφοδοτικά.

Θα ορκιζομουν ότι παλιά λεγόταν ecova. https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx

Ότι δεν υπάρχει στην λίστα σημαίνει το έχουν βγάλει το σήμα από την στομάχα τους. Προφανώς και τα εγκρίνει ένας οργανισμός, αλλιώς θα έβαζα και εγώ ένα σήμα για τα δικά μου, τα πρώτα με πυρηνική σύντηξη και 110%+ απόδοση.

Και τα "87%+" της Thermaltake δεν είναι επίσημα, αλλά τουλάχιστον δεν μοιάζει με το 80+ της εταιρίας αυτής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν υπάρχει καμία νομοθεσία που να την ορίζει ως τον επίσημο φορέα.

Δεν είναι ούτε ISO ούτε CE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GenesisX είπε

Δεν υπάρχει καμία νομοθεσία που να την ορίζει ως τον επίσημο φορέα.

Δεν είναι ούτε ISO ούτε CE.

Διενεργεί τους ελέγχους και συνεργάζεται με τους κατασκευαστές για να βάζει τα σήματα ΤΗΣ που είναι αποδείξεις ποιότητας, σε τροφοδοτικά.

Στην λίστα βλέπεις όλα τα τροφοδοτικά που έχουν λάβει αυτό το σήμα. Τι περίμενες, κυβερνητική εταιρία να είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...