Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v2


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

To νήμα προορίζεται για την ενημέρωση της κοινότητας σχετικά με τρέχουσες προσφορές και μόνο.

Επίσης, για μηνύματα τα οποία διευκρινίζουν το πλαίσιο μιας προσφοράς (διαθεσιμότητα, χρονική διάρκεια) ή αντιπροτείνουν μια τυχόν καλύτερη τρέχουσα προσφορά.

Προκειμένου να κρατάμε το νήμα κατά το δυνατόν λιτό για την ταχύτερη ενημέρωση της κοινότητας, τα μηνύματα που δημοσιεύονται εδώ πρέπει να περιορίζονται στην ενημέρωση.

Oι απολύτως καλοδεχούμενες και θεμιτές συζητήσεις σχετικά με γνώμες και απόψεις για το αν ένας προσφερόμενος τίτλος είναι αξιόλογος κτλ. πρέπει να γίνονται στα αντίστοιχα νήματα των παιχνιδιών.

Εφόσον δεν υπάρχει αντίστοιχο νήμα ή η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από ένα πακέτο τίτλων, η συζήτηση μπορεί να γίνει σε κάποιο από τα γενικά νήματα για το gaming ή τα καταστήματα/sites που προσφέρουν το πακέτο.

 

Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Συνιστάται πάντα να ελέγχετε οι ίδιοι την αξιοπιστία των καταστημάτων που επιλέγετε για αγορές, ανεξάρτητα από το πώς εμφανίζονται ή δηλώνονται σε sites αναζήτησης ή συγκέντρωσης ανακοινώσεων προσφορών!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπροστάρηδες στις εκπτώσεις του GOG το Metro: Exodus στο -55% και το Prey (Digital Deluxe) στο -70%. Υπάρχουν επίσης διαθέσιμα demos παιχνιδιών, ανάμεσά τους και το Desperados 3.

Από άλλες προσφορές ξεχωρίζω τα παρακάτω, χωρίς να μπαίνω σε συζητήσεις ιστορικού χαμηλού κλπ.

Disco Elysium -25% (χωρίς σχόλια)

A Plague Tale: Innosence -66% (χωρίς σχόλια)

Stellaris -79% (χωρίς σχόλια)

Hellblade: Senua's Sacrifice -66% (χωρίς σχόλια, θα σχολιάσω μετά)

XCOM 2 -75% (μετάνιωσα που τα έχω στο Steam, το GOG έχει αρχίσει να θυμίζει κανονικό κατάστημα)

Pathfinder: Kingmaker (Explorer edition) -50% (πρέπει να έχει στρώσει πολύ)

Outward -60% (φαίνεται πολύ ιδιαίτερο και μου έβγαλε ένα συναίσθημα Gothic)

GreedFall -40% (αυτό μου φαίνεται ακόμα περισσότερο Gothic)

Blade Runner -20% (πριν λίγες ημέρες είχε έρθει με mail έκπτωση -25%, δε θέλει σχόλια)

Warhammer 40K: Mechanicus (Standard edition) -60% (Cyberdooongs! Δε μου αρέσουν τα cyborgs γενικά αλλά το παιχνίδι νομίζω είναι τουλάχιστον αξιόλογο)

Northgard -50% (έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή)

Shadow Tactics -75% (χωρίς σχόλια)

Where the water tastes like wine -75% (παρόμοιο με το παλιό The Oregon Trail, ωραία ιδέα)

Iratus: Lord of the Dead -33% (για να πω την αλήθεια μου φαίνεται βαρετός κλώνος του Darkest Dungeon και δε με πολυψήνει, αλλά κάποιος μπορεί να ενδιαφέρεται)

Frostpunk -62% (θλίψη μαυρίλα μελαγχολία)

Dishonored Collection -70% (για τα τρία άτομα που δεν τα έχουν)

Crying Suns -30% (η πιο φρέσκια ιδέα της λίστας και σοβαρός υποψήφιος για αγορά)

Katana Zero -42% (το συνιστώ ανεπιφύλακτα, μείγμα Hotline Miami και Mark of the Ninja)

Wonder Boy -60% (remake του κλασσικού, ΤΡΕΧΤΕ!)

Beholder 1 -90% / Beholder 2 -66% (πάρτε τα και δε θα το μετανιώσετε, εγγυώμαι)

The Council -66% (για συλλέκτες)

Druidstone -80% (από την ομάδα του Legend of Grimrock)

Vaporum -60% (παρόμοιο στυλ σε Steampunk)

Outcast: Second Contact -85%

The Bard's Tale IV -66%

  • Like 11
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iratus μαζί με το monster train, είναι τα αγαπημένα μου roguelikes αυτή την στιγμή πάντως. Έχει αρκετές διαφορές από to Darkest Dungeon, πριν το πατσάρουν  ήταν αρκετά πιο σύντομα τα runs και δε χρειάζεται να κάνεις 100000000 grinding όπως στο DD. Τώρα με τα patches μεγαλώσαν αρκετά τα acts και έχει περίπου την  διπλή διάρκεια σε σχέση με πριν. Still enjoyable. Το monster train είναι και αυτό παιχνιδάρα, αλλά ακόμα μαθαίνω τα mechanics. Είναι σαν slay the spire on steroids.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Tobajara said:

Να προσθέσω πως η συγκεκριμένη είναι η Directors Cut έκδοση (όπως φαίνεται να είναι η "πάγια" τακτική της inXile πλέον, να "εξαφανίζει" τις αρχικές εκδόσεις κανένα χρόνο μετά και να τις αντικαθιστά με DC editions), και παρά τυχόν βελτιώσεις, εξακολουθεί να πάσχει απο performance issues (κυρίως loading times και κάποια - πλέον απαράδεκτα - glitch/clipping issues, ειδικά στις πιο μεγάλες outdoor περιοχές). Παρ'όλα αυτά, εξακολουθώ να το θεωρώ μια αρκετά... unique εμπειρία εφ'όσον έχετε υπομονή/θέληση να παραβλέψετε τις ατέλειες.

Για τους πιο... παλιούς fan της σειράς, η ίδια έκπτωση 66% τρέχει και στην Deluxe έκδοση (https://www.gog.com/game/the_bards_tale_iv_directors_cut_deluxe_edition), η οποία περιλαμβάνει την αρχική Bard's Tale τριλογία σε remastered edition και συνολικά είναι φθηνότερη απο τα επί μέρους κομμάτια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιβεβαιωθηκε τελικα το παλιοτερο leak και το επομενο δωρεαν παιχνιδι απο Epic Games Store σε 6περιπου ωρες θα ειναι το Borderlands the handsome collection

https://gg.deals/freebie/free-borderlands-the-handsome-collection-on-epic-games-store-today-5pm-cet/

Επισης για οποιον ενδιαφερεται,το Far Cry 5 θα ειναι δωρεαν για το Σ/Κ για οποιον ενδιαφερεται στο Uplay(δεν ειναι μεγαλο παιχνιδι σε διαρκεια)

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Arkane γιορτάζει τα 20 χρόνια της και δίνει το Arx Fatalis δωρεάν στο Bethesda Launcher.  Για όσους ενδιαφέρονται μπαίνουν εδώ και κάνουν κλικ στο "Join Arkane Outsiders".

Spoiler

Join Arkane Outsiders to receive "The Art of Arkane" digital art book free! PLUS, between May 28-May 31 (10am EST), email subscribers get Arx Fatalis (PC) as an additional bonus - Check the box below to subscribe! Be the first to be notified about potential beta access and receive sneak peeks at upcoming games. Sign up now as the Arx Fatalis offer expires on May 31.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

το βιβλιο το βλεπω το παιχνιδι οχι ακομα

και γω δεν πήρα παιχνίδι. Έστειλα 2 ticket στο support ήδη και τους έγραψα επείγον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Lockdown bundle απο fanatical με μερικα πολυ αξιολογα παιχνιδια. Πηρα τα Among Sleep/Old Man's Journey/Republique/Nihilumbra/The Signal From Tolva στα 3.29. Τα υπολοιπα δεν μου αρεσαν αλλα για οσους αρεσουν τετοιο στυλ διαβαζω τα καλυτερα για τα Hex/Pony Island/Skullgirls στυλ παιχνιδιων που δεν μου κανουν προσωπικα κλικ. Επισης απο 1 Ιουνιου ξεκιναει το bundle fest οποτε να ειστε ετοιμοι για μερικα αρκετα αξιολογα bundles γιατι θα εχουν περιορισμενες διαθεσιμοτητες και οποιος προλαβει.

https://www.fanatical.com/en/pick-and-mix/build-your-own-lockdown-bundle

 

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png

 

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικη προσφορα 3€ για το αξιολογο παιχνιδι Styx: Master of Shadows στο steam. Ληγει στις 8 το απογευμα ωρα ελλαδος.

Επεξ/σία από Sartiv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hitman 2 σε ιστορικό χαμηλό η απλή και η Gold έκδοση:

https://www.greenmangaming.com/games/hitman-2-gold-edition-pc/

Επίσης το GMG έχει encore προσφορών για 28 ώρες ακόμη περίπου:

https://gg.deals/deal/green-man-gaming-birthday-sale-encore-2020/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...