Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v2


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

To νήμα προορίζεται για την ενημέρωση της κοινότητας σχετικά με τρέχουσες προσφορές και μόνο.

Επίσης, για μηνύματα τα οποία διευκρινίζουν το πλαίσιο μιας προσφοράς (διαθεσιμότητα, χρονική διάρκεια) ή αντιπροτείνουν μια τυχόν καλύτερη τρέχουσα προσφορά.

Προκειμένου να κρατάμε το νήμα κατά το δυνατόν λιτό για την ταχύτερη ενημέρωση της κοινότητας, τα μηνύματα που δημοσιεύονται εδώ πρέπει να περιορίζονται στην ενημέρωση.

Oι απολύτως καλοδεχούμενες και θεμιτές συζητήσεις σχετικά με γνώμες και απόψεις για το αν ένας προσφερόμενος τίτλος είναι αξιόλογος κτλ. πρέπει να γίνονται στα αντίστοιχα νήματα των παιχνιδιών.

Εφόσον δεν υπάρχει αντίστοιχο νήμα ή η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από ένα πακέτο τίτλων, η συζήτηση μπορεί να γίνει σε κάποιο από τα γενικά νήματα για το gaming ή τα καταστήματα/sites που προσφέρουν το πακέτο.

 

Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Συνιστάται πάντα να ελέγχετε οι ίδιοι την αξιοπιστία των καταστημάτων που επιλέγετε για αγορές, ανεξάρτητα από το πώς εμφανίζονται ή δηλώνονται σε sites αναζήτησης ή συγκέντρωσης ανακοινώσεων προσφορών!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωρεάν το Kabounce στον Ατμό. Συμπαθητικό φαινεται.

Edit: Την Αμερική ανακάλυψε πρωτα ο φίλος Αγριοημερος. Δεν το προσεξα.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιας και με το hitman 2 ειναι μπερδεμενα τα πραγματα το ποσταρω γιατι οι πιο πολλοι δεν θα το παρουν γραμμη

https://store.steampowered.com/app/960831/HITMAN__GOTY_Legacy_Pack/

πρακτικα  ειναι το hitman 1 goty στα 6 ευρω.αν καποιος εχει το 1ο παιχνιδι ηδη, δεν το αγοραζει καθως το συγκεκριμενο dlc ειναι δωρεαν.

 ειναι μεν dlc για το 2ο παιχνιδι αλλα περιλαμβανει  ολο το content του 1ου παιχνιδιου στα 6 ευρα, που ειναι οντως πολυ καλη τιμουλα.

περιλαμβανει μονο πιστες του 1ου παιχνιδιου και δεν απαιτει αγορα του hitman 2,

καθως ο launcher του hitman 2 κατεβαινει δωρεαν.

 

This is the full Legacy Pack, which includes all remastered locations and missions from Season 1 and The Game of The Year Upgrade.

The bundle includes:
- All content from Season 1
- The Patient Zero Bonus campaign
- 3 Themed Escalation Contracts
- 3 extra Outfits
- 3 extra Weapons

Επεξ/σία από rofl
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως τσίμπησα το Portal 2 σε ιστορικό χαμηλό, τζάμπα πράμα.

Το PUBG σε ιστορικό χαμηλό επίσης στο Voidu με κωδικό GAMINGTIME βγαίνει στα €10,67.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα bundle που συχνα προτεινω για casual καταστασεις και σε παρα πολυ καλη τιμη.

https://store.steampowered.com/bundle/1418/PopCap_Power_Pack/

disclaimer μεχρι πριν καμια 2ετια κανενα προβλημα, αλλα δεν τα εχω τσεκαρει προσφατα και δεν ξερω ποσο απροβληματιστα θα τρεχουν ολα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι έχω να σας προτείνω από τις εκπτώσεις του Steam (ξέρω πως είναι niche παιχνίδια, αλλά και πάλι, αν κάποιος έχει διάθεση να δοκιμάσει κάτι διαφορετικό από αυτά με τα οποία ασχολείται συνήθως...):

Sunless Skies (-33%, στα €15,40): Kάτι μεταξύ adventure, interactive storybook με κάποια στοιχεία real-time μαχών και role-playing παιχνιδιού. Συνέχεια του Sunless Sea, στο δυστοπικό/cyberpunk/βικτοριανό κόσμο του Fallen London. Προετοιμαστείτε για πολύ διάβασμα. Μιλάμε για διάβασμα επιπέδου Tides of Numenera. Απαιτεί καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.

Space Hulk: Tactics (-70%, στα €11,99): H καλύτερη σύγχρονη μεταφορά του κλασικού επιτραπέζιου της GW. Θέλει χρόνο για να μάθεις πώς να αξιοποιείς τις κάρτες (που αποτελούν νέο στοιχείο σε σχέση με το επιτραπέζιο), και έχει ζάρι, επομένως ακόμη και το καλύτερο/φρονιμότερο/συντηρητικότερο σχέδιο μπορεί να καταρρεύσει από διαδοχικούς άσσους, συν κάποια glitches. Aν σας ενδιαφέρει το multi, πρέπει να στραφείτε στο Discord. Δεν είναι τέλειο, αλλά, σε αυτή την τιμή, σίγουρα αξίζει μια δοκιμή.  

Atom RPG (-25%, στα €11,24): Ένα σύγχρονο Fallout (πριν πέσουν στα χέρια της Bethesda), από μια μικρή ομάδα Ρώσων προγραμματιστών. Είναι indie προσπάθεια, με ό,τι αυτό συνεπάγεται (γενικά, και εδώ πέφτει πολύ -και ενίοτε αχρείαστο- διάβασμα) όμως είναι ό,τι πλησιέστερο σε μια σύγχρονη εκδοχή ενός κλασικού role-playing παιχνιδιού μετά το -χλιαρό- Wasteland 2.

Stellar Tactics (-20%, στα €13,43): Eξαιρετικά φιλόδοξο σχέδιο που σκοπό έχει να συνδυάσει turn-based tactics, space exploration, ένα δυναμικό κόσμο που προχωρά άσχετα/και επηρεαζόμενος από το τι κάνει ο παίκτης, rpg διαχείριση ομάδας. Δεν ξέρω αν είναι ένας μόνος του ή δύο πίσω από τη Maverick Games, αλλά -παρότι μιλάμε για το "Star Citizen της indie σκηνής", με ό,τι μπορεί να συνεπάγεται αυτό- υπάρχουν συνεχή update, bug fixes και νέο υλικό. 

 

 

  • Like 10
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Snoob είπε

Τι έχω να σας προτείνω από τις εκπτώσεις του Steam (ξέρω πως είναι niche παιχνίδια, αλλά και πάλι, αν κάποιος έχει διάθεση να δοκιμάσει κάτι διαφορετικό από αυτά με τα οποία ασχολείται συνήθως...):

Sunless Skies (-33%, στα €15,40): Kάτι μεταξύ adventure, interactive storybook με κάποια στοιχεία real-time μαχών και role-playing παιχνιδιού. Συνέχεια του Sunless Sea, στο δυστοπικό/cyberpunk/βικτοριανό κόσμο του Fallen London. Προετοιμαστείτε για πολύ διάβασμα. Μιλάμε για διάβασμα επιπέδου Tides of Numenera. Απαιτεί καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.

Space Hulk: Tactics (-70%, στα €11,99): H καλύτερη σύγχρονη μεταφορά του κλασικού επιτραπέζιου της GW. Θέλει χρόνο για να μάθεις πώς να αξιοποιείς τις κάρτες (που αποτελούν νέο στοιχείο σε σχέση με το επιτραπέζιο), και έχει ζάρι, επομένως ακόμη και το καλύτερο/φρονιμότερο/συντηρητικότερο σχέδιο μπορεί να καταρρεύσει από διαδοχικούς άσσους, συν κάποια glitches. Aν σας ενδιαφέρει το multi, πρέπει να στραφείτε στο Discord. Δεν είναι τέλειο, αλλά, σε αυτή την τιμή, σίγουρα αξίζει μια δοκιμή.  

Atom RPG (-25%, στα €11,24): Ένα σύγχρονο Fallout (πριν πέσουν στα χέρια της Bethesda), από μια μικρή ομάδα Ρώσων προγραμματιστών. Είναι indie προσπάθεια, με ό,τι αυτό συνεπάγεται (γενικά, και εδώ πέφτει πολύ -και ενίοτε αχρείαστο- διάβασμα) όμως είναι ό,τι πλησιέστερο σε μια σύγχρονη εκδοχή ενός κλασικού role-playing παιχνιδιού μετά το -χλιαρό- Wasteland 2.

Stellar Tactics (-20%, στα €13,43): Eξαιρετικά φιλόδοξο σχέδιο που σκοπό έχει να συνδυάσει turn-based tactics, space exploration, ένα δυναμικό κόσμο που προχωρά άσχετα/και επηρεαζόμενος από το τι κάνει ο παίκτης, rpg διαχείριση ομάδας. Δεν ξέρω αν είναι ένας μόνος του ή δύο πίσω από τη Maverick Games, αλλά -παρότι μιλάμε για το "Star Citizen της indie σκηνής", με ό,τι μπορεί να συνεπάγεται αυτό- υπάρχουν συνεχή update, bug fixes και νέο υλικό. 

Πολύ ωραία παιχνίδια όλα! Το sunless sea είναι παρόμοιο με το sunless skies αλλά στην θάλασσα και είναι πιο φθηνό! Το Atom RPG το έχω καιρό στο μάτι και μάλλον θα το χτυπήσω άμα δεν πάρω το battle brothers! Εγώ μέχρι στιγμής έχω πάρει το portal 2 καθώς το έχει 81 λεπτά και ευχαριστώ τον  p4n0s86 που το ανέφερε! 

Αυτά που προτείνω εγώ είναι:

 https://store.steampowered.com/app/368360/60_Seconds/ 0.99

https://store.steampowered.com/app/307690/Sleeping_Dogs_Definitive_Edition/ 1.99

https://store.steampowered.com/sub/56692/  2.99

https://store.steampowered.com/app/488790/South_Park_The_Fractured_But_Whole/  5.99 άμα έχεις το πρώτο 5,39

https://store.steampowered.com/app/590380/Into_the_Breach/  7,49

https://store.steampowered.com/app/637090/BATTLETECH/ 13,59

Όπως και την τριλογια The Banner Saga. Από τα αγαπημένα μου!

Επεξ/σία από MistoklaS26
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Snoob said:

Sunless Skies (-33%, στα €15,40): Kάτι μεταξύ adventure, interactive storybook με κάποια στοιχεία real-time μαχών και role-playing παιχνιδιού. Συνέχεια του Sunless Sea, στο δυστοπικό/cyberpunk/βικτοριανό κόσμο του Fallen London. Προετοιμαστείτε για πολύ διάβασμα. Μιλάμε για διάβασμα επιπέδου Tides of Numenera. Απαιτεί καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.

Μια και αναφέρθηκε (και καθώς είμαι μεγάλος "fan" της Failbetter Games), θα ήθελα να προσθέσω πως για όσους τελικά το πάρουν και τους αρέσει ο τρόπος γραφής/narrative, υπάρχει κατ'αρχήν το Sunless Sea αρκετά φθηνά - €9,49 η απλή έκδοση, €14,98 μαζί με το Zubmariner DLC (στο ίδιο universe και με παρόμοια mechanics, όπως αναφέρεται και πιο πάνω), αλλά επίσης και τον "προκάτοχο" τους Fallen London, ένα μικρό browser game που διαδραματίζεται στο ίδιο universe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, MistoklaS26 είπε

[...] θα το χτυπήσω άμα δεν πάρω το battle brothers! [...]

Να το χτυπήσεις οπωσδήποτε. -50%, στα €13,99 είναι τιμή εξαιρετική για το απολύτως καλύτερο turn-based tactics παιχνίδι της τελευταίας πενταετίας (κι ίσως να λέω λίγο).

Έπρεπε να το είχα βάλει κι αυτό στις προτάσεις μου, πρώτο-πρώτο, κανονικά. Όποιος ενδιαφέρεται στοιχειωδώς για TBT, πρέπει να το δει, οπωσδήποτε. Kαι στην πορεία, σε όποιον αρέσει, να δει και τα DLC, εμπλουτίζουν σημαντικά τον κόσμο του παιχνιδιού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Snoob είπε

Να το χτυπήσεις οπωσδήποτε. -50%, στα €13,99 είναι τιμή εξαιρετική για το απολύτως καλύτερο turn-based tactics παιχνίδι της τελευταίας πενταετίας (κι ίσως να λέω λίγο).

Έπρεπε να το είχα βάλει κι αυτό στις προτάσεις μου, πρώτο-πρώτο, κανονικά. Όποιος ενδιαφέρεται στοιχειωδώς για TBT, πρέπει να το δει, οπωσδήποτε. Kαι στην πορεία, σε όποιον αρέσει, να δει και τα DLC, εμπλουτίζουν σημαντικά τον κόσμο του παιχνιδιού.

Τόοοοοσο καιρό περιμένω το άτιμο humble bundle να το βάλει σε κανένα monthly αλλά δεν... Πιστεύω με την γκαντεμία που έχω θα μπει σε κανέναν-δύο μήνες αφόυ το πάρω! 😂 Πάντως μου άρεσε από όταν ήταν early access και όλο έλεγα θα το πάρω σε ένα καλό sale και μάλλον έφτασε αυτή η ώρα! Ρε τους @#$@! δεν έχουν τα dlc στο sale?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

αντε καλυτερο απο το xcom?!

Προσωπική άποψη χωρίς να το έχω παίξει (το Battle brothers) πιστεύω ότι είναι καλύτερο από τα xcom ή xcom2 (που έχω παίξει)! 

Επεξ/σία από MistoklaS26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...