Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην κυριολεξία σπασμένα φρένα τα altcoin. Το crash συνεχίζεται σε όλα τα alt

8aJnARS.png

SUMG1Py.png

το κακό είναι ότι δεν νομίζω να υπάρχει ρευστό στην αγορά που να μπορέσει να υποστηρίξει τα alt τις επόμενες μέρες. Ο Αύγουστος είναι φοβερά δύσκολος μήνας και ιδίως η αγορά των alt με την τόσο χαμηλή ρευστότητα είναι σίγουρο ότι θα δεινοπαθήσει. 

Το bitcoin έχει κάνει τέτοια crash δεκάδες φορές. Να δούμε τώρα ποια από αυτά θα μπορέσουν να επιβιώσουν και να επανέλθουν. 

Η μόνη έκπληξη είναι το stellar που δείχνει να αντιστέκεται πολύ καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πάντως τέτοιο tank που γίνετε αυτή την ώρα στα altcoin ειλικρινά ούτε εγώ το περίμενα ότι θα συμβεί. Λες και γίνετε ένα γενικό sell off. Μιλάμε για ολοκληρωτική κατάρρευση πλέον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ ειλικρινά με τον εαυτό μου γιατί δεν πουλησα τα EOS όταν είχαν παει στα 9$ πριν λίγο καιρό. Είχα την εντολή πολύ καιρό αλλα όταν είδα που ανεβαινε.... την αφαιρεσα. Πλεονεξία FTW.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αγόρασα αρκετά altcoins πάντως που τα ήθελα εδώ και καιρό και ήταν ακριβά. Έχω ήδη χασούρα όμως μιας και πέφτουν πολύ πιο γρήγορα από το BTC.

Λυπάμαι αυτούς που αγόρασαν στις αρχές του χρόνου...πρέπει να έχουν χάσει πολλά λεφτά μέχρι και σήμερα.

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επισης εγω, κρατησα τα alt μου δεν τα γυρισα σε btc, δεν τα σορταρα και ειμαι αγοραστης απο τις αρχες του χρονου. Τρελη χασουρα. Ειδικα το ICX με κατεστρεψε. Ακομα και το ETH.

Χτες ειδικα, καθως μπηκα αργα στο παρτυ στην πτωση το βραδυ, με επιασε το συναισθηματικο και σορταρα κυριολεκτικα το bottom αγνοοντας τους κανονες μου αλλα και ολους τους oversold δεικτες. Αρα εχασα και coins. Φαινεται μπηκα στην φαση του capitulation αρα η ανακαμψη πρεπει να ειναι κοντα... Αν και ειναι η καταλληλη ωρα να αγορασεις με fiat, δεν περιμενα να ειναι τοσο δυσκολο.. Αυτα απο μενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να σκεφτείς ότι κάποτε λεγαμε ότι τα 140$ ήταν καλή τιμή για τα litecoin. Και τωρα εχουν 50$. Τα monero είχαν 250$ και τώρα 85$.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πριν το καλοκαίρι τα δικά μου alt τα έκανα όλα bitcoin όταν είδα ότι μπαίνουμε σε σοβαρό bear market. Το bitcoin είναι ο μόνος ασφαλής δρόμος σε τέτοιες καταστάσεις. Σε κάποια στιγμή αγόρασα μετά Cardano αλλά τα πούλησα και αυτά αργότερα.

:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, chek2fire είπε

Λίγο πριν το καλοκαίρι τα δικά μου alt τα έκανα όλα bitcoin όταν είδα ότι μπαίνουμε σε σοβαρό bear market. Το bitcoin είναι ο μόνος ασφαλής δρόμος σε τέτοιες καταστάσεις. Σε κάποια στιγμή αγόρασα μετά Cardano αλλά τα πούλησα και αυτά αργότερα.

:D

αυτον τον ξερω μενει ρουμανια - εχουμε παει και για καφε μαζι 

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο bcash είναι πλέον βέβαιο ότι πάνε για διάσπαση. 

Το ένα camp έχει βγάλει κώδικα για ένα fork τον Νοέμβριο που ουσιαστικά κανείς εκτός από τους ίδιους δεν γνωρίζει τι θα περιέχει. Από την τσακωμάρα τους μάλλον περιέχει ένα σύστημα consensus που χρησιμοποιεί το Bitcoin unlimited.

το άλλο camp το faketoshi έβγαλε κώδικα για fork και αύξηση του block size στα 128mb :D lol

https://bitsonline.com/nchain-announces-bitcoin-sv-bch/?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=SocialWarfare

οι τύποι απλά δεν υπάρχουν :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σημερινό άρθρο του bloomberg δείχνει την πραγματικότητα με την αποτυχία του fork του Bitcoin του λεγόμενου bcash που το προμοτάρει καθημερινά ο Ver και ένα κάρο scammer τριγύρω του.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-08-20/-bitcoin-jesus-having-a-hard-time-winning-over-true-believers

το ποιο σημαντικό όμως είναι η flat line στο merchant adoption που για μένα δείχνει και την πλήρη αποτυχία του όλου εγχειρήματος αλλά και την αποτυχία εταιρειών όπως η Bitpay που έχουν ποντάρει αρκετά σε αυτό

DlEaPHnW4AIgFvX.jpg

Όπως έχω αναφέρει ξανά και ξανά το hard money δεν είναι για καθημερινή χρήση και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί έτσι. Δεν μπορεί δλδ να αγοράζει κάποιος καφέδες με ένα νόμισμα που είναι φοβερά δύσκολο να αποκτήσει λόγο της σπανιότητας του. 

Και αυτό εδώ το στοιχείο έχει φοβερό ενδιαφέρον

"About 56 percent of Bitcoin Cash is controlled by 67 wallets not located on exchanges" 

 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δούμε και πόσο έχουν πέσει τα fork του Bitcoin από το ATH τους. Τα στοιχεία είναι τελείως απογοητευτικά για όποιον δεν τα ξεφορτώθηκε όταν ήταν στο ATH τους.

cgf7ea4f6th11.jpg

Μια άλλη έκπληξη για μένα είναι ότι ο Vitalik δείχνει να κατανοεί τι προβλήματα και κυρίως τον συγκεντρωτισμό που φέρνουν τα μεγάλα block σε ένα blockchain δίκτυο και  κυρίως στο Bitcoin όπου είναι και η αναφορά του

DlSWvTkW0AA7QAn.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...