Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To Ethereum πλέον ξεπέρασε το 1tb χώρου το blockchain του! και υπάρχει για μόλις τρία χρόνια

https://hackernoon.com/the-ethereum-blockchain-size-has-exceeded-1tb-and-yes-its-an-issue-2b650b5f4f62

ένα από τα σοβαρότερα προβλήματα του eth και δεν ξέρω αν και πως θα το λύσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deloitte 2018 Survey: Blockchain "Getting Closer to Breakout Moment Every Day"

https://cointelegraph.com/news/deloitte-2018-survey-blockchain-getting-closer-to-breakout-moment-every-day

Απευθείας link για την έρευνα:

https://www2.deloitte.com/us/en/pages/consulting/articles/innovation-blockchain-survey.html?id=us:2sm:3tw:4gblock18::6cons:20180827010700:&linkId=55968490

Ενδιαφέρουσα έρευνα από τη Deloitte, που δείχνει ότι το FOMO για τις επιχειρήσεις που θα ενσωματώσουν blockchain τεχνολογία στις υποδομές τους έχει ήδη ξεκινήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το dogecoin έτσι και αλλιώς χρησιμοποιείτε πάρα πολύ για όσους θέλουν να μεταφέρουν χρήματα μεταξύ των ανταλλακτήριων. Ποιο χαμηλά fee δεν πρέπει να υπάρχουν στον χώρο. Για μένα είναι το μόνο νόμισμα που μπορεί να γίνει payment system έτσι όπως είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παντως όλα πράσινα κατι που νομίζω είχαμε καιρό να δούμε στον χώρο. 

Προσωπικά έχω την αίσθηση ότι είναι πολύ νωρίς να πούμε με βεβαιότητα ότι το bear market έχει παρέλθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησε η κατρακύλα του Dogecoin....

Πάντως το doge τρώει αρκετά συχνά pump and dump. Αν πέσει στις τιμές προ μερικών ημερών (35-40 sat) θα αγοράσω μερικά και θα περιμένω το επόμενο Pump.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση πάντως είναι πόσο κόσμο είχαμε εδώ μέσα όταν ήταν οι τιμές ψιλά (BTC στα 20k), που ρωτούσαν τι να αγοράσουν, ενώ τώρα που είναι οι τιμές πολύ χαμηλά δεν πατάει ψυχή στο νήμα....:D  ενώ θα έπρεπε να γίνεται το αντίθετο για να έχουν πιθανότητες να βγάλουν κέρδος....

Θα φτάσει 15-20Κ ξανά το BTC και θα ψάχνονται τότε τι crypto τι να αγοράσουν.....

 

Επεξ/σία από Avatar_GR
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα λένε ότι αυτό εδώ είναι ο λόγος του τωρινού crash αν και εγώ το θεωρώ απίθανο

Η Goldman Sachs αναβάλλει τα σχέδια για trading desk κρυπτονομισμάτων,'βουτιά' Bitcoin - Ethereum.

http://www.capital.gr/forex/3314155/i-goldman-sachs-anaballei-ta-sxedia-gia-trading-desk-kruptonomismaton-boutia-bitcoin-ethereum

ούτε που ήξερα ότι είχε στα σχέδια της η Goldman sachs κάτι τέτοιο αλλά νομίζω το crash οφείλετε σε κάτι άλλο ποιο ουσιαστικό. 

Πρίν λίγες μέρες κινήθηκε ένας λογαριασμός που συνδέετε με το silk road και περιέχει χιλιάδες bitcoin αξίας ενός δις δολαρίων. Δεν ξέρω αν έχουν αρχίσει να διοχετεύονται αυτά τα bitcoin στην αγορά. 

για μένα η μεγαλύτερη ευχαρίστηση σε αυτό το drοp είναι το crash του bcash shitcoin. Δεν ξέρω είναι η απόλυτη ευχαρίστηση να βλέπω scammer σαν τον Ver, Wright και τον άλλον τον crap Jiah Wu να γίνονται έτσι rekt.

Σήμερα είχαμε και αυτό εδώ

 

προσοχή για όποιον έχει αυτό το extension στον broswer του και χρησιμοποιεί το συγκεκριμένο ethereum wallet. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγάλο crash αυτή την στιγμή στα πάντα. Το bitcoin έχει πέσει στα 6300 ενώ το eth για πρώτη φορά πάει για κάτω από τα 200 δολάρια. 

Την ίδια στιγμή όμως στον κόσμο του dogecoin....

DmXvXUlXcAALq1v.jpg

DmPxn6GW0AAuDP9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόμουν και κοίταγα γενικά τα altcoin γιατί για εμένα είναι η περίοδος για ψώνια και ευκαιρία για μελοντικά σορταρίσματα και να ανεβάσω ακόμα το bitcoin stake μου.

Αυτό που μου έκανε την εντύπωση είναι η συμπεριφορά του monero έναντι του Bitcoin που είναι το μόνο που δεν κατέρρευσε όπως τα υπόλοιπα. Σίγουρα έχει χάσει αλλά κρατάει πολύ καλά. Δλδ αν δείτε τι έχουν υποστεί τα υπόλοιπα alt στα διαγράμματα τους σε σχέση με το bitocin θα καταλάβετε για ποιο πράγμα μιλάω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδιαφέρον σημερινό στοιχείο είναι νομίζω ο παρακάτω πίνακας με τις active διευθύνσεις των ψηφιακών νομίσμάτων. Συν ότι τα περισσότερα έχουν σχεδόν μηδενική χρήση το ποιο γελοίο είναι το 4x active addresses που έχει το Dogecoin έναντι του και καλά εμπορικού bcash :P

DmYGzo8U4AAYAce.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...