Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, pp6210 είπε

δεν σου διαφευγει κάτι, αν τα εχεις παρει μακροπρόθεσμα και οχι για trading τότε ή τα βγάζεις σε ενα wallet ή μπορείς να τα κάνεις stake και να εχεις και ενα μικρό κέρδος... άρα υπάρχει κίνητρο, εστω και μικρό!

Στα ευρώ δίνει 3,+% νομίζω, καλύτερο από τα 0,0Χ% των Ελληνικών τραπεζών αν έχεις κάποια ευρώ stand by για το επόμενο dip...

Καλημέρα, μπορώ να ρωτήσω, στα wallet δεν κερδίζεις πάλι κάτι? Είμαι αρχάριος, έχω δει βιντεο και διαβάσει κάποια πράγματα και το βλέπω για long-term καθώς δεν έχω ούτε τις γνώσεις, ούτε τον απαραίτητο χρόνο για να κάνω trades.

Στο Binance όπου αγόρασα μερικά νομίσματα, τα έβαλα για locked staking. Μόνο σε ανταλλακτήρια γίνεται αυτό?

Έχει όντως μεγάλο % για ADA, αλλά είναι ετήσιο, όχι 15νθημερο. (17,79% / 365 * 15 = 0,73% για τις 15 μέρες, αν τα maths μου είναι σωστά). Σε wallets όπως το Daedalus/Yoroi νομίζω είχε μεγαλύτερα ποσοστά? Ή κάνω λάθος? Γενικά, τι συμφέρει αν κάποιος θέλει να κάνει staking? Να τα αφήσουμε στο Binance ή μεταφορά σε wallets?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όποιον ενδιαφέρεται στη Binance έχει ανοίξει το staking για 15 ημέρες σε MATIC με 43%, που ήταν sold out εδώ και πολλές μέρες. Έχει μέγιστο όριο βέβαια 210 MATIC.

 

Screenshot.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, thanosbrt είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται στη Binance έχει ανοίξει το staking για 15 ημέρες σε MATIC με 43%, που ήταν sold out εδώ και πολλές μέρες. Έχει μέγιστο όριο βέβαια 210 MATIC.

 

Screenshot.png

Σ' ευχαριστώ! Μόλις έβαλα 210 MATIC σε locked staking για 15 ημέρες. Πολύ καλή απόδοση (43,29%)...

Επεξ/σία από mindnever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το εκανα κι εγω με το MATIC.Εσφαξα μερικα σκυλια κι εκανα μια 200αδα MATIC και στο υπογειο.

 

Αν γινει παλι δοκιμη στα 30Κ,τοτε θα βγει και το σκοτωμα που εκανα στους σκυλους και θα ειμαι οκ λογικα.

 

Παντως ερχεται μυστηριο Π/Σ/Κ.Υπομονη και ψυχραιμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάμε λίγο up παιδιά,pump it

1μηνα μετά να κάτσουμε πάνω απο τον 20αρη ημέρας,καλό σημάδι

για να δουμε

 

Επεξ/σία από batigoal83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mindnever είπε

Σ' ευχαριστώ! Μόλις έβαλα 210 MATIC σε locked staking για 15 ημέρες. Πολύ καλή απόδοση (43,29%)...

Εμένα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Τι κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, archimidis είπε

οι πιο παλιοί έχετε να μας πείτε καμιά άποψη για το ICP; Εμφανίστηκε δυνατό και πολύ υποσχόμενο και έχει φάει τεράστια κατραπακιά; 

Τεχνικά πρέπει να είναι το πιο περίπλοκο νόμισμα από όλα. Σκοπός του είναι να αλλάξει ριζικά την δομή του ίδιου του Ίντερνετ. Παρόλα αυτά αυτή η νέα δομή θεωρώ πως είναι χειρότερη από τη σημερινή και ίσως και απειλή για την ελευθερία του Ίντερνετ όπως και την ιδιωτικότητα. Νομίζω αυτό το βίντεο τα εξηγεί με πολύ ωραίο, απλό και κατανοητό τρόπο (έχει μέσα και ανάλυση για την τιμή αλλά προτείνω να μην κανείς skip εκει)

 

Επεξ/σία από johnzoro750
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχει βρει κάποιος έναν ολοκληρωμένο οδηγό για CAKE staking στο pancakeswap;

Έχω αγοράσει CAKE & BNB στο Binance.

Έχω φτιάξει Binance Smart Chain Wallet.

Έχω συνδέσει το BSC με το pancakeswap.

Πάω https://pancakeswap.finance/ --> Pools --> AutoCake, πατάω Enable και μου βγάζει ένα παραθυράκι του BSC με αυτό το μήνυμα: 

Allow pancakeswap.finance to spend your CAKE?
By granting this permission, you’re allowing [η διεύθυνση] to withdraw your CAKE and automate transactions for you.

αλλά γράφει από κάτω Insufficient balance.

Νιώθω ότι έχω χάσει κάποιο βήμα, αλλά δε ξέρω ποιο. 

Edit: Άκυρο, δεν είχα στείλει από τη Binance στο BSC.

Επεξ/σία από MakeGreeceSexyAgain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mathewgx είπε

Εμένα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Τι κάνω λάθος;

Εδώ https://www.binance.com/en/pos λογικά θα το βρεις, εκτός αν πλέον είναι και πάλι sold out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το btc στα 36k και τα περισσότερα alts περίπου στο επίπεδο που ήταν πριν λίγες ημέρες όταν το btc δοκιμαζόταν στα 32k. Αναρωτιέμαι τι θα συμβεί στα alts αν συνεχίσει την πτώση σήμερα το btc. 😱 Πάντως σήμερα φαίνεται να έχει καλό support στα 36k. Ελπίζω να σταματήσει εκεί η πτώση. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...