Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, spamo είπε

Ρε γμτ το έχασα το καράβι του eth.

Αγόρασα στα 1500€ και πούλησα στα 1700 και από τότε είμαι έξω περιμένοντας να πέσει τουλάχιστον στα 1600.

Αλλά δεν το βλέπω να έχει σκοπό να πέσει εκεί.

Έχει γίνει κάτι μου διαφεύγει κάτι;

Για δώστε καμιά πληροφορία γιατί έχει πάρει την ανηφόρα;

Τζογαδόρος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

48 λεπτά πριν, spamo είπε

Ρε γμτ το έχασα το καράβι του eth.

Αγόρασα στα 1500€ και πούλησα στα 1700 και από τότε είμαι έξω περιμένοντας να πέσει τουλάχιστον στα 1600.

Αλλά δεν το βλέπω να έχει σκοπό να πέσει εκεί.

Έχει γίνει κάτι μου διαφεύγει κάτι;

Για δώστε καμιά πληροφορία γιατί έχει πάρει την ανηφόρα;

Μία από τα ίδια αλλά πρόλαβα και ξαναμπήκα στα 1730. Το Bitcoin βλέπω δεν έχει το dominance που είχε τις προηγούμενες βδομάδες και την σκυτάλη έχει πάρει το Ethereum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκοπος ειναι να εξασφαλισετε ετησια κερδη μεγαλυτερα η πολλαπλασια απο ολες τις αλλες διαθεσιμες επενδυτικες λυσεις εκει εξω , ειτε αυτες ειναι μετοχες, πολυτιμα μεταλλα, real estate,  ειτε τραπεζικα προιοντα.

Για να γινει αυτο απλα επιλεγετε ενα coin η οικοσυστημα μετα απο δικη σας ερευνα, και καθε μηνα αγοραζετε ισοποσα  κανoντας Dollar-Cost Averaging και staking, για περιοδο ενός ετους.

Στο τελος του ετους κανετε και τη συγκριση και βλεπετε τα αποτελεσματα και τις αποδοσεις.

Αυτη τη στιγμη φαινεται πως εχει κρατησει και εδραιωθει σε αυτα τα επιπεδα το Bitcoin .

Αν πιστευετε στο μελλον και τις προοπτικες των κρυπτονομισματων δεν υπαρχει λογος να μενει κανεις εξω απο το χωρο.

Oυτε και η τιμη εισοδου εχει μεγαλη σημασια, αν εκτιματε πως προκειται να αναπτυχθει περαιτερω η εναλλακτικη αποκεντρωμενη οικονομια.

Προσωπικα ειμαι μεσα σε MATIC, ADA, VET, THETA, LINK με ενδεχομενη μελλοντικη εισοδο και σε DOT.

Το να προβλεψετε την αγορα , τη χαμηλοτερη τιμη,  market timing , ειναι αδυνατο , εκτος αν ειστε "φαλαινα", ή εκατομμυριουχοι και σε coin με μικρη κεφαλαιοποιηση μπορειτε να επηρεασετε την τιμη του.

Οποτε παντα σκεπτομενοι και ενεργωντας με μακροπροθεσμο οριζοντα , ειναι η ασφαλεστερη επενδυτικη στρατηγικη σε αγορες με μεγαλο volatility.

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spamo είπε

Ρε γμτ το έχασα το καράβι του eth.

Αγόρασα στα 1500€ και πούλησα στα 1700 και από τότε είμαι έξω περιμένοντας να πέσει τουλάχιστον στα 1600.

Αλλά δεν το βλέπω να έχει σκοπό να πέσει εκεί.

Έχει γίνει κάτι μου διαφεύγει κάτι;

Για δώστε καμιά πληροφορία γιατί έχει πάρει την ανηφόρα;

Μπες τώρα με το μισο σου κεφαλαιο. 

Αν συνεχίσει να ανεβαίνει είσαι μεσα στο τραινο. 

Αν κανει πισωγύρισμα μπαίνεις με το υπόλοιπο και είσαι ωραίος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spamo είπε

Ρε γμτ το έχασα το καράβι του eth.

Αγόρασα στα 1500€ και πούλησα στα 1700 και από τότε είμαι έξω περιμένοντας να πέσει τουλάχιστον στα 1600.

Αλλά δεν το βλέπω να έχει σκοπό να πέσει εκεί.

Έχει γίνει κάτι μου διαφεύγει κάτι;

Για δώστε καμιά πληροφορία γιατί έχει πάρει την ανηφόρα;

Μην πέσεις στη παγίδα του fomo γιατί θα χάσεις ότι έχεις κερδίσει και από το κεφάλαιο.

Η αγορά αυτό τον καιρό είναι κάτι παραπάνω από manipulate λόγο χαμηλότατου volume. Πρόσεχε γιατί μπορεί να μην έχασες το eth και στο προσεχές διάστημα να το πάρεις στη τιμή που θες (δύσκολο γιατί υπάρχει τεράστιο support πλέον στα 1700$..όχι ότι είναι απίθανο αντιθέτως.)

 

Εγώ πλέων το μόνο που προσπαθώ είναι να πάρω κάτι παραπάνω από το 12% annual interest  που μου δίνει το nexo. Όλα τα άλλα να είχαμε να λέγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spamo είπε

Ρε γμτ το έχασα το καράβι του eth.

Αγόρασα στα 1500€ και πούλησα στα 1700 και από τότε είμαι έξω περιμένοντας να πέσει τουλάχιστον στα 1600.

Αλλά δεν το βλέπω να έχει σκοπό να πέσει εκεί.

Έχει γίνει κάτι μου διαφεύγει κάτι;

Για δώστε καμιά πληροφορία γιατί έχει πάρει την ανηφόρα;

 

mentioum-ksafrise-35000-eurw-apo-gunaika.w_hr-1024x576.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spamo είπε

Ρε γμτ το έχασα το καράβι του eth.

Αγόρασα στα 1500€ και πούλησα στα 1700 και από τότε είμαι έξω περιμένοντας να πέσει τουλάχιστον στα 1600.

Αλλά δεν το βλέπω να έχει σκοπό να πέσει εκεί.

Έχει γίνει κάτι μου διαφεύγει κάτι;

Για δώστε καμιά πληροφορία γιατί έχει πάρει την ανηφόρα;

Το eth έχει τρομερό support κοντά στα 1700usd όπως και το btc κοντά στα 29000usd. Οι τιμές αυτές θα πρέπει να θεωρούνται τιμές black Friday για όσους θέλουν να επενδύσουν. Μην ξεχνάτε ότι η αγορά δεν είναι σαν το 17-18 αλλά πολύ πιο ώριμη, υπάρχουν πολλά άτομα που έχουν αγοράσει σε αυτές τις τιμές και πολύ παραπάνω και δεν πρόκειται να πουλήσουν με χασουρα σε καμία περίπτωση. Για τα άλλα που έχουν ακουστεί για 3ψηφια νούμερα στο eth να σας υπενθυμίσω ότι με την δυσκολία που υπάρχει αυτήν την στιγμή και το eth σε τριψήφιο νούμερο δεν θα άξιζε καν η εξόρυξη. 1 eth αυτήν την στιγμή έχει κόστος εξόρυξης ρεύματος κοντά στα 300-400 και μελλοντικά η δυσκολία ανεβαίνει και άλλο, μόλις ολοκληρωθεί το eip προσθέστε ένα 25% και η τιμή θα φτάσει 500. Αν προσθέσουμε δε και τη  φθορά του εξοπλισμού αλλά και ζημιές η τιμή προσαρμόζεται ανάλογα. Δεν νομίζω λοιπόν να υπάρχει άνθρωπος να επενδύσει σε εξοπλισμό η να δουλεύει τον υπάρχον εξοπλισμό βγάζοντας τόσα λίγα. Απλά θα τα κρατάει με αποτέλεσμα να ανέβει η τιμή λόγω περιορισμένης προσφοράς.

Η πιθανότητα να πέσει σε 3ψηφιο είναι κοντά στο 0% στο δικό μου μυαλό.

*Φυσικά τα παραπάνω αποτελούν προσωπική γνώμη και δεν προτείνω σε κανέναν να ακολουθήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cliobaccarra είπε

Για τα άλλα που έχουν ακουστεί για 3ψηφια νούμερα στο eth να σας υπενθυμίσω ότι με την δυσκολία που υπάρχει αυτήν την στιγμή και το eth σε τριψήφιο νούμερο δεν θα άξιζε καν η εξόρυξη. 1 eth αυτήν την στιγμή έχει κόστος εξόρυξης ρεύματος κοντά στα 300-400 και μελλοντικά η δυσκολία ανεβαίνει και άλλο, μόλις ολοκληρωθεί το eip προσθέστε ένα 25% και η τιμή θα φτάσει 500.

Δεν υπάρχει σοβαρός miner που δεν έχει πιάσει ROI εδώ και μήνες. Οι σωστοί είχαν πουλήσει τον εξοπλισμό για eth στα 2200$ και πάνω.

Όποιος σκάβει τώρα απλά το κάνει για πλάκα , εάν περιμένει να πιάσει ROI απλά χάνει τα λεφτά του ας πρόσεχε.

Για την τιμή πιστεύω πριν το επόμενο σοβαρό bull run θα δούμε και άλλα αντίστοιχα dip.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kostm36 είπε

το θεμα ειναι που θα κινηθουν οι miners γιατι λογικα σε οποιο νομισμα θα κινηθουν θα ανεβει και η τιμη του (αποψη μου)

Δυστυχώς αυτό θέλει να πιστεύει ο retailer. Ο broker που θα τον σκαλπαρει και μαζί με την φάλαινα θα αποφασίσει ποια διαδρομή της τιμής. Όσα coins έχουν οι miners και τα 5mil στακαρισμενα δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που έχουν οι φάλαινες.

Όλη η αγορά είναι πως θα γίνει manipulate η ψυχολογία του retailer.

Αυτή την στιγμή έχουν πειστεί οι περισσότεροι (μαζί και εγώ ) ότι εφαρμόζουν το wyckoff , έχουν περάσει spring και πάνε ντουγρου για νέα ATH.

Εκεί λοιπόν που πριν 1 μήνα και υπήρχε ο απόλυτος φόβος και κανένας δεν αγοραζε τώρα πάνε και ψωνίζουν σε πολύ μεγαλύτερες τιμές με χαρά.

Όλοι ξέρουμε τι ακολουθεί μετά (btw ήμαστε ακόμα στο 50% από το ATH του BTC και δυστυχώς η πορεία είναι αντιγραφή του 2018-2019)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, kostm36 είπε

δηλαδη γεροντα?! πες και σε εμας τα νιατα!

Εάν θες να κερδίσεις πρέπει κάποιος να χάσει.

Δεν θα χάσει ο broker ή φάλαινα ή ο θεσμικός αλλά ο retail.

Δες σε τι τιμές ψωνίζει λόγο fomo ή πουλάει λόγο fear και fud και θα καταλάβεις.

 

Ένας άλλος γέροντας είχε πει στο χωριό

" Don’t underestimate the size of the real whale out there. It might chew everything on its way."

Επεξ/σία από laserjesus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, laserjesus είπε

Δεν υπάρχει σοβαρός miner που δεν έχει πιάσει ROI εδώ και μήνες. Οι σωστοί είχαν πουλήσει τον εξοπλισμό για eth στα 2200$ και πάνω.

Όποιος σκάβει τώρα απλά το κάνει για πλάκα , εάν περιμένει να πιάσει ROI απλά χάνει τα λεφτά του ας πρόσεχε.

Για την τιμή πιστεύω πριν το επόμενο σοβαρό bull run θα δούμε και άλλα αντίστοιχα dip.

 

Γιατί να πούλησε τον εξοπλισμό στα 2200 και πάνω, δεν σε καταλαβαίνω.

Roi μπορεί να έχει πιάσει αλλά αυτό είναι άσχετο στον αν θα σταματήσει να κάνει mining.

Κανένας δεν χρεώνει την τσέπη του για πλάκα. Αν βγαίνει κέρδος θα συνεχίσει, αν όχι θα σταματήσει η δεν θα πουλήσει μέχρι να βγάλει κέρδος. Αυτό σημαίνει αυτόματα ότι θα πιεστεί η τιμή κατά πανω. Σε τριψήφιο νούμερο δεν αξίζει το mining εκτός και αν κάποιος συνεχίζει να το κάνει γιατί έχει δει όνειρο. Αυτό όμως είναι άλλο πράγμα.

Roi πιάνεις κανονικά με την σημερινή τιμή κοντά στον χρόνο. Με την προϋπόθεση ότι κρατάς σχετικά σταθερά τιμή/δυσκολία η αν ανεβαίνουν ανάλογα.

Συμφωνώ για dip κοντά στα 1700, αλλά το να πιασει 3ψηφιο νούμερο το θεωρώ όνειρο θερινής νυκτός.

Αν γίνει κάνα τέτοιο σενάριο προσωπικά θα μπω με ότι έχω και δεν έχω στο eth.

Επεξ/σία από cliobaccarra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,ρε παιδιά ξέρεις κανείς τι παίζεται  στο telegram  με ένα κανάλι RealBTCWhale κάποιος joe007 ότι μπορείς να σου στείλει uni με 9$ το ένα αν στείλεις 0.5 btc και η τιμή φτάνει μέχρι και 3$ αναλόγως το ποσο

Επίσης έχει και συνδρομή 0.025  btc lifetime για 2-3 pump signals κάθε βδομαδα.

Το ξέρω ότι υπάρχουν εκατοντάδες τέτοια κανάλια και δεν εμπιστεύομαι κανένα αλλά γενικά αυτός έχει και τα comments free 

Είναι δυνατόν να πάρεις uni με 9$ και μέχρι 3$ καινά τα πουλήσεις αμέσως στα 21;

Συγνώμη αν δεν γνωρίζω κάτι επειδή είμαι σχετικά καινούργιος στο χώρο αλλά μου έκανε εντύπωση και με τα uni και με την τιμή για τα pumps που άλλοι ζητάνε 1 και 2 btc

Επεξ/σία από Avatar_GR
Προσοχή σε απατεώνες
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...