Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

καλά η binance λογικό είναι να την μπλοκάρουν. Εγώ πιστεύω γενικά θα την μπλοκάρουν σχεδόν σε όλες τις χώρες οι τράπεζες. 

Eίναι αρκετά δημοφιλή δλδ έχει μεγάλο όγκο αλλά δεν είναι αδειοδοτημένη πουθενά, νομίζω έχει και έδρα ένα παράξενο μέρος συν ότι κάνει και trading τα λεγόμενα συμβόλαια μελλοντικής εκπλήρωσης που εκεί η ΗΠΑ είναι πολύ αυστηρές σε ανταλλακτήρια που το κάνουν χωρίς την σχετική άδεια.

Aπό την άλλη μπορεί κάποιος να συνεχίσει να κάνει κανονικά trading ότι νόμισμα θέλει και για να τα κάνει fiat money απλά τα μεταφέρει σε άλλο ανταλλακτήριο. 

Nα θυμάστε ότι μετά το lightning network που δυστηχώς δεν υποστηρίζεται από σχεδόν κανένα ανταλλακτήριο τα χαμηλότερα fee για μεταφορά ψηφιακών νομισμάτων τα έχει το dogecoin. Dogecoin υποστηρίζει ας πούμε το kraken, coinbase.

Μιας και ανέφερες τα fees, η Binance έχει τα χαμηλότερα fees στο trading. Στα υπόλοιπα ανταλλακτηρια είναι τραγικά ειδικά στο Coinbase. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Bourdoulas είπε

Μιας και ανέφερες τα fees, η Binance έχει τα χαμηλότερα fees στο trading. Στα υπόλοιπα ανταλλακτηρια είναι τραγικά ειδικά στο Coinbase

Pionex έχει τα μισά και χωρίς να είσαι υποχρεωμένος να έχεις bnb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Pionex έχει τα μισά και χωρίς να είσαι υποχρεωμένος να έχεις bnb

Dafaq is that? 😛 Δεν το γνωρίζω. Οπότε δεν θα εμπιστευτώ τα crypto μου. Όμως μου έδωσες έναυσμα να τους ψάξω σε περίπτωση που δεν πάει άλλο με την Binance. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Dafaq is that? 😛 Δεν το γνωρίζω. Οπότε δεν θα εμπιστευτώ τα crypto μου. Όμως μου έδωσες έναυσμα να τους ψάξω σε περίπτωση που δεν πάει άλλο με την Binance. 

Έχει και πολλά bots. Δηλαδή και άλλους νεους τρόπους να χάσουμε τα λεφτά μας.

Δεν έχει SEPA και τέτοιες αηδιες. Usdt να έχεις από το πορτοφόλι σου 

Επεξ/σία από laserjesus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Binance για Ελλάδα είναι η καλύτερη εφαρμογή ως προς αυτά που προσφέρει πχ fees κλπ, την χρησιμοποιώ 4 μήνες παράλληλα με Revolut, crypto.com ακόμη και Coinbase αλλά σαν την Binance δεν έχει. Τα προνόμια της Visa κάρτα της είναι άπιαστα σε σύγκριση με άλλες σελίδες, εφαρμογές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Dafaq is that? 😛 Δεν το γνωρίζω. Οπότε δεν θα εμπιστευτώ τα crypto μου. Όμως μου έδωσες έναυσμα να τους ψάξω σε περίπτωση που δεν πάει άλλο με την Binance. 

Ψιλοαγνωστο ανταλλακτηριο με εδρα τη Σιγκαπουρη, ομορφο Web GUI, με κυριο focus στα δωρεαν bots ακομα και με χρηση μοχλευσης κι εξαιρετικα χαμηλα trading fees.

Παρ'ολο που απο ενα ανταλλακτηριο που ειδκευεται στα bots (και μαλιστα τελειως δωρεαν) θα περιμενε κανεις μπολικο trading volume λογω των διαρκων και αυτοματοποιημενων trades, σε αυτους δειχνει να ειναι εξαιρετικα χαμηλο, για την ακριβεια δεν φαινεται πουθενα η pionex σε trading volumes. Πρεπει να υπαρχει 2-3 χρονια και εκτος οτι παραμενει αγνωστο και ειναι πολυ καλο για να ειναι αληθινο, αριστερα δεξια παιζουν καποια παραπονα για "περιεργα" liquidations.

extra hint: Τα λεφτα σου γινονται deposit σε αυτους. Δεν ειναι οπως αλλα bots πχ που παιζουν με API τα λεφτα που εχεις σε αλλα ανταλλακτηρια πχ στη binance. Κατα τ'αλλα μεχρι στιγμης περαν των παραπονων για ανυπαρκτο support (τυπου δεν απαντανε ποτε σε support requests) και των περιεργων liquidations, παραειναι τιμιοι και φθηνοι για οσα προσφερουν. Και οντως αυτα που προσφερει ως τωρα ειναι legit ενω και τα withdraws δουλευουν. Τιμια βεβαια ηταν και κατι τουρκικα ανταλλακτηρια μεχρι αποδειξεως του εναντιου.

Για να μην παρεξηγηθω. Οι τυποι που το εχουνε μπορει να ειναι οι τιμιοτεροι ανθρωποι του πλανητη. Αλλα σιγουρα ενα ανταλλακτηριο που παραμενει στην αφανεια ενω προσφερει τσαμπα ή παμφθηνα οσα ολοι οι αλλοι τα χρεωνουν απο μπολικα εως αρκετα λεφτα, κι ολα αυτα με interface εξαιρετικο ακομα και για αρχαριο, σιγουρα καλα ειναι να αντιμετωπιζεται με επιφυλαξεις.

Μια απο αυτες πρεπει να ειναι και τα ζητημα ασφαλειας. Διοτι τι να το κανω να ειναι τιμιοι και να τα προσφερουν ολα τσαμπα και να βγαζουν τα λεφτα μειωνοντας κοστη πχ σε θεματα ασφαλειας ;

Ολα αυτα ειναι ρισκα που πρεπει κανεις να λαμβανει υποψιν ειδικα σε ανταλλακτηρια που ειναι να απορει κανεις απο τι κερδιζουν ενω προσφερουν τοσα και τοσα τσαμπα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Ολα αυτα ειναι ρισκα που πρεπει κανεις να λαμβανει υποψιν ειδικα σε ανταλλακτηρια που ειναι να απορει κανεις απο τι κερδιζουν ενω προσφερουν τοσα και τοσα τσαμπα.

Ακριβώς σε πολλά πράγματα παίρνουμε ρίσκο. Έχω τα tether στο nexo ,για το 12% και το άγχος πάντα το έχω μην σκάσει και τρέχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Τι φορολογία υπάρχει για τα κρύπτο, αν υπάρχει? Εσείς που κάνετε trade, φορολογούνται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Τι φορολογία υπάρχει για τα κρύπτο, αν υπάρχει? Εσείς που κάνετε trade, φορολογούνται?

15%, αλλά χρειάζεσαι γάτα λογιστή.

Ένας λογιστής με εμπειρία θα περάσει τα έσοδα από κρύπτο στον σωστό κωδικό στην φορολογική σου δήλωση και δεν θα τρέχεις για ξέπλυμα ή ότι άλλο σκαρφιστούν οι καρεκλοκένταυροι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Στα 100 χιλιάρικα δηλαδή σου παίρνουν τα 15. Από τα δέκα χρόνια που έχασες από το trading το κράτος σου γυρίζει πίσω κάτι; 

στα κερδη εχεις "Συναίτερο".

Στη χασούρα, είσαι μόνος :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...