Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, astavlas είπε

Και φαντάζομαι θα πρέπει να έχεις μετατρέψεις κάποια crypto σε ευρώ για να τραβάει από ευρώ, σωστά;

Όχι δεν χρειάζεται. Τα μεταφέρεις από spot σε κάρτα. Ορίζεις πιο νόμισμα crypto και fiat θα έχει προτεραιότητα. Νομίζω γίνεται να κάνεις top up σε revolut απευθείας με την binance κάρτα και σε άλλες πλατφόρμες. Την έχω προσθέσει σε curve για Apple Pay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, niCk_eleCtro είπε

Ναι αλλα δεν κρατάει κάποιο commision? Αφου ειναι απο εξωτερικο?

Όχι. Για παράδειγμα και η Revolut από εξωτερικό είναι αλλά δεν κρατάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://shibatoken.com/ an ERC-20 Token.

$Shib holder Απο τον μαιο οταν ο Vitalik Εκαψε εκαψε 600T απο το συνολικο circulating supply του 1Quadrillion και δώρισε το 10% στον Covid-19 Relief της ινδιας ,  Επειδη ειναι μεγάλο topic ηθελα να πω και εγω κάποια πραγματα.

 το $SHIB δεν ειναι ενα καθημερινο meme coin οπως το DOGE.

 

-Fully Decentralized.

-Εχει δικό του Οικοσύστημα με άλλα 2 νομίσματα $LEASH & $BONE ( το ενα βοηθαει το αλλο)

-Τεράστιο Community στο Βackground, ισως 3ο 4ο και στα social κυριως twitter.

-Μεγαλύτερο Donation στην ιστορια του κοσμου για τον Covid-19 στην Ινδια.

-ShibaSwap, the DEX of the Shiba Inu Ecosystem  https://shibaswap.com/

-NFT incubator aka SHIBOSHIS. https://shiboshis.shibaswap.com/#/

-Υπαρχει σε όλα τα μεγάλα συναλλακτήρια και ειναι αυτη τη στιγμη no1 και στα trends 3 μηνες κοντά.

-Οσο ψηλά και αν εχει φτασει , μονο 8% απο φαλαινες το κατέχουν. που είναι πολυ σημαντικο για να μην υπαρχουν

Pump & dumps.

 

Και το σημαντικότερο και η διαφορα απο τα υπόλοιπα memes.

Είναι οτι είναι ενα utility mechanism coin που πλεον κανει burn απο συνναλλαγες παγκοσμίως και augmented burn mechanisms στο rename των αγορων των NFT.

Μελλοντικα & New Catalysts

-το $SΗΙΒ ειναι ethereum based project στο ERC-20 network, Ειναι Ongoing project το δικο του blockchain aka SHIBARIUM που εκει θα φιλοξενηθουν καινουργια νομίσματα.

-Gaming burn Mechanism

-Ακουγεται πολυ δυνατα το ενδεχομενο για Robinhood αρχες νοεμβριου.

-πραγματικά παρακολουθείστε την πορεια του και διαβαστε το Project του.

 

Οσο αφορα το market cap βρίσκετε στην 10 θέση  μολις φλιπαρρε το dogecoin.

Προφανως και δεν μπορει να παει στο 0.1 και 0.01 που λενε κάποιοι και ο λόγος γιατι για να φτασει εκει αν πρώτα δεν κάψει circlulating supply θα πρεπει να διπλασιασει το market cap του 2χ απο το bitcoin που αυτο δεν γινεται.

και αυτο οπως θα δείτε εχει αρχισει να γίνεται και λογο της φημης του και αλλα συνναλακτηρια-εταιριες θα το ενταξουν

στο να αρχιζει να καιει.

οπότε λίγοτερο circulating supply = περισσοτερη αξία το Marketcap.

 

Ειναι μακροχρόνιο Investment.

Για κανενα λογο δεν ειναι financial advice αυτα που γραφω.

Απλα ειμαι μελος καιρο και ηθελα απο μεριας μου να γραψω για αυτο το community που ειναι ακρως Healthy.

 

Διαβάστε εδώ για το project https://github.com/shytoshikusama/woofwoofpaper/raw/main/SHIBA_INU_WOOF_WOOF.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαινεται να πλησιαζει η ωρα και του ETH για ATH. Ανεβαινει και το dom του, πεφτει εκεινο του βασιλια, οποτε το παιχνιδι πιθανως γυρναει προς ETH σιγα σιγα και κατ'επεκταση προς τα alts.

Η αγορα γενικα με μπολικα bullish news αυτην την περιοδο. Οπως και το blockchain δειχνει καλο, αφου το supply σε btc στα ανταλλακτηρια βρισκεται σε χαμηλο 3 ετων.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, litsa57 είπε

Το cardano πως το βλέπεται παιδιά? Θα ξεκολλήσει από αυτή την τιμή? Θεωρειτε δυνατο αλλα την δυναμική του δεν την εχει εμφανισει ακόμα.

Ολα είναι σχετικά. Εμένα η τωρινή μου θυμίζει την συμπεριφορά που είχε πριν το ath της άνοιξης που όλοι κορόιδευαν ότι ήταν stable coin και ξαφνικά πήγε από τα 1,2 στα 2,5$. Project με μεγάλη fanbase που είναι πολλά υποσχόμενο. Δες το πρόγραμμα του αν θα έρθει κάποια μεγάλη ανακοίνωση στο επόμενο διάστημα που θα πάει την τιμή πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ηρεμήστε λίγο.

Επίσης ναι.

21 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Το ada είναι αργό νόμισμα από την φύση του. Είναι σαν να επενδύεις σε ETF περιμένεις δεκαετίες για απόδοση.

ada.png.fcf60333863d90f49269dda853f98628.png

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...